Menu

Recenze a srovnání Navitel R1000

75,6 % Celkové hodnocení

Kompaktní varianta v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Dobrá vybavenost funkcemi
  • Drobné rozměry
  • Solidní kvalita videa

Zápory

  • Malý displej
  • Krátká výdrž baterie
  • Chybí detekce radarů
2 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Navitel R1000 je kamera do auta, která se řadí do střední cenové kategorie. Tato kamera má rozlišení 1920 x 1080 pixelů, což není nejvyšší možné rozlišení, na druhou stranu je plně dostačující. Úhel záběru je 165°. Kromě samotného dění na silnici kamera zachytí i dění na chodníku nebo značení kolem silnice. Frekvence 30 fps je minimální hodnota, kterou byste měli požadovat. Při této frekvenci by jste měli získat plynulé video bez sekání, ovšem v našem srovnání má řada kamer i výrazně vyšší frekvenci.

Do kamery je možné vložit paměťové médium s označením Micro SD, jde o nejběžnější typ, a její maximální kapacita může být 64 GB, což byl v porovnání s ostatními modely lehký nadprůměr. Kapacita baterie 180 mAh je na druhou stranu lehce podprůměrná. Ovšem několik modelů ani baterií nedisponuje, je tedy šikovné mít ji alespoň s menší kapacitou, abyste mohli kameru nouzově využít i na pořízení záběrů v exteriéru auta.

Velikost displeje 1,2″ je poměrně malá, obvykle se setkáte s hodnotou vyšší než 2″. Displej ovšem jako takový není zcela vhodný pro studování záznamu, video doporučujeme přehrát spíše na obrazovce počítače či televize, proto věříme, že vám menší displej nebude vadit. Co se týče těla samotné kamery, není nijak robustní, ale nejde ale ani o nejmenší model, zejména výškou překonává tehdejší průměr, počítejte s 8,2 cm. Designově se ale tělo kamery povedlo, oceňujeme nápad s kruhovým displejem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Navitel

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1 920 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

165

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

1,2

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

180

Šířka (mm)

48

Výška (mm)

82

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení kameru můžeme vřele doporučit, ve své střední cenové kategorii nemá příliš velkou konkurenci mezi ostatními modely. Očekávat tak můžete standardní automatické zapnutí, mikrofon, fotoaparát i G-senzor, díky kterému neztratíte po nehodě záznam. Senzor totiž při citelném nárazu záznam automaticky uzamkne.

Těšit se můžete navíc na řadu vychytávek, které jiné modely nemají. Jde například o GSP modul již v základu, nebo třeba magnetický držák, který dovolí rychlejší a snadnější upevnění v autě. Počítat můžete také s detekcí pohybu, která je užitečná ve chvíli, kdy máte auto zaparkované. Při nárazu do vašeho auta bez dozoru se kamera sama zapne a začne nahrávat.

Detekce jízdních pruhů, kterou model Navitel postrádá, není ve výbavě asi tří čtvrtin autokamer v našem srovnání, stejně tak více než polovina modelů postrádá detektor radarů v základní výbavě.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé s dlouhodobou i krátkodobou zkušeností s touto kamerou ji hodnotí jako velmi kvalitní a skladnou, a to i přes to, že je lehce vyšší, než byl průměr všech námi hodnocených modelů. Řadu zákazníků potěšil magnetický držák, který dovoluje jednoduchou manipulaci s kamerou. Na druhou stranu zřejmě nepočítali s nízkou kapacitou baterie, stěžují si na její slabou výdrž. Doporučujeme s baterií počítat spíše jako se zálohou, při provozu ji mějte raději zapojenou do zásuvky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Poměrně specifické provedení je u této kamery patrné na první pohled. Kamera vypadá, jako klasická IP kamera, která střeží například vstup do vašeho domu. Výrobce volil velmi kompaktní rozměry, zařízení tak nebude vadit výhledu z vozidla. Funkcemi Navitel R1000 příliš nezaostává i za dražšími variantami, jedná se tak o poměrně levnou a výhodnou kameru do auta, pro běžné použití.

Nevýhody lze sledovat zejména směrem k malému displeji a velmi nízké kapacitě baterie. Ta vydrží provozovat kameru nepřipojenou k napájení pouze po velmi krátkou dobu. Zlí jazykové by mohli vytýkat také absenci detekce radarů, ta však není v této cenové hladině běžnou záležitostí.

Naše hodnocení a závěr

Srovnáním kamery Navitel R1000 jsme některým uživatelům mohli potvrdit, že za kvalitu není vždy nutné utrácet tisíce. Jde o model ze střední cenové kategorie, který překvapí zejména výbavou a funkcemi. Kromě detektoru jízdních pruhů a radarů totiž nabízí vše, co jsme u kamer hodnotili. Má typický mikrofon, fotoaparát, ale také G-senzor, detektor pohybu nebo magnetický držák, který velmi usnadní instalaci kamery do auta a její další manipulaci.

Podle uživatelů jde o nenápadný model, který nepřekáží ve výhledu. Malý displej podle nás není překážkou ke koupi, a to ani malá kapacita baterie, na kterou si řada uživatelů stěžuje. Řada modelů i v našem srovnání baterii vůbec nemá, nebo má ještě menší kapacitu. Pokud hledáte zlatou střední cestu a nepotřebujete investovat například do detektoru radarů, můžeme vám tento model vřele doporučit. Zmíněnou vychytávkou poté disponuje například kamera TrueCam A7s. V tomto případě však počítejte s vyšší investicí.

 

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Navitel R1000 | Hodnocení: 75,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Navitel R1000

Navitel R1000

2 100 Kč Orientační cena