Menu

Recenze a test Navitel R1000

7. místo
67,7 % Celkové hodnocení
 • Skvělá výbava funkcí
 • Malý displej
 • Malá kapacita baterie
2 100 Kč Orientační cena
 • 6,4/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 67,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Navitel R1000 je kamera do auta, která se řadí do střední cenové kategorie. Tato kamera má rozlišení výsledných videí 1920 x 1080 pixelů, což není nejvyšší možné rozlišení, na druhou stranu je plně dostačující a najdete jej u většiny hodnocených kamer (srpen 2018). Úhel záběru, pod kterým video vzniká, je 165°. Kromě samotného dění na silnici kamera zachytí i dění na chodníku nebo značení kolem silnice. Pokud byste chtěli zabrat ještě více prostoru a rádi byste zvolili kameru s vyšší úhlem záběru, je potřeba mít na paměti, že čím vyšší úhel je, tím je pravděpodobnější, že se setkáte s efektem tzv. rybího oka, který výsledné video lehce zdeformuje, a tak budete ochuzeni o detaily. Frekvence 30 fps je minimální hodnota, kterou byste měli požadovat. Při této frekvenci by jste měli získat plynulé video bez sekání, ovšem v našem porovnávacím testu má řada kamer i výrazně vyšší frekvenci.

Do kamery je možné vložit paměťové médium s označením Micro SD, jde o nejběžnější typ, a její maximální kapacita může být 64 GB, což byl v porovnání s ostatními modely lehký nadprůměr. Kapacita baterie 180 mAh je na druhou stranu lehce podprůměrná. Ovšem několik modelů ani baterií nedisponuje, je tedy šikovné mít ji alespoň s menší kapacitou, abyste mohli kameru nouzově využít i na pořízení záběrů v exteriéru auta.

Velikost displeje 1,2″ je poměrně malá, obvykle se setkáte s hodnotou vyšší než 2″. Displej ovšem jako takový není zcela vhodný pro studování záznamu, video doporučujeme přehrát spíše na obrazovce počítače či televize, proto věříme, že vám menší displej nebude vadit. Co se týče těla samotné kamery, není nijak robustní, ale nejde ale ani o nejmenší model, zejména výškou překonává tehdejší průměr, počítejte s 8,2 cm. Designově se ale tělo kamery povedlo, oceňujeme nápad s kruhovým displejem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Klasická 92 % Klasická, 8 % Externí
Výrobce Navitel 23 % Truecam, 23 % Lamax, 15 % Xiaomi, 8 % Eltrinex, 8 % Forever, 8 % MiO, 8 % Navitel, 8 % DOD
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080 69 % 1920 x 1080, 8 % 2560 x 1080, 8 % 2304 x 1296, 8 % 1280 x 960, 8 % 2592 x 1944
Úhel záběru (°) 165 144,23
Úhel záběru zadní kamery (°) Neuvedeno 140,00
Frekvence (fps) 30 43,85
Velikost displeje (") 1,2 2,23
Typ paměťové karty Micro SD 77 % Micro SD, 23 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB) 64 66,46
Baterie Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Kapacita baterie (mAh) 180 367,50
Šířka (mm) 48 78,61
Výška (mm) 82 50,60

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení kameru můžeme vřele doporučit, ve své střední cenové kategorii nemá příliš velkou konkurenci mezi ostatními modely. Očekávat tak můžete standardní automatické zapnutí, mikrofon, fotoaparát i G-senzor, díky kterému neztratíte po nehodě záznam. Senzor totiž při citelném nárazu záznam automaticky uzamkne. Těšit se můžete navíc na řadu vychytávek, které jiné modely nemají. Jde například o GSP modul již v základu, nebo třeba magnetický držák, který dovolí rychlejší a snadnější upevnění v autě. Počítat můžete také s detekcí pohybu, která je užitečná ve chvíli, kdy máte auto zaparkované. Při nárazu do vašeho auta bez dozoru se kamera sama zapne a začne nahrávat.

Detekce jízdních pruhů, kterou model Navitel postrádá, není ve výbavě asi tří čtvrtin autokamer v našem srovnání, stejně tak více než polovina modelů postrádá detektor radarů v základní výbavě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí Ano 100 % Ano
Detekce pohybu Ano 85 % Ano, 15 % Ne
G-senzor Ano 100 % Ano
GPS modul v základní výbavě Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Magnetický držák Ano 69 % Ne, 31 % Ano
Mikrofon Ano 100 % Ano
Detekce radarů v základní výbavě Ne 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % V některých zemích
Fotoparát Ano 100 % Ano
Detekce jídzních pruhů Ne 62 % Ne, 31 % Ano, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé s dlouhodobou i krátkodobou zkušeností s touto kamerou ji hodnotí jako velmi kvalitní, a také skladnou, a to i přes to, že lehce vyšší, než byl průměr všech námi hodnocených modelů. Řadu zákazníků potěšil magnetický držák, který dovoluje jednoduchou manipulaci s kamerou. Na druhou stranu zřejmě nepočítali s nízkou kapacitou baterie, stěžují si na její slabou výdrž. Doporučujeme s baterií počítat spíše jako se zálohou, při provozu ji mějte raději zapojenou do zásuvky.

Naše hodnocení a závěr

Srovnáním kamery Navitel R1000 jsme některým uživatelům mohli potvrdit, že za kvalitu není vždy nutné utrácet tisíce. Jde o model ze střední cenové kategorie, který překvapí zejména výbavou a funkcemi. Kromě detektoru jízdních pruhů a radarů totiž nabízí vše, co jsme u kamer hodnotili. Má typický mikrofon, fotoaparát, ale také G-senzor, detektor pohybu nebo magnetický držák, který velmi usnadní instalaci kamery do auta a její další manipulaci. Podle uživatelů jde o nenápadný model, který nepřekáží ve výhledu. Malý displej podle nás není překážkou ke koupi, a to ani malá kapacita baterie, na kterou si řada uživatelů stěžuje. Řada modelů i v našem srovnání baterii vůbec nemá, nebo má ještě menší kapacitu. Pokud hledáte zlatou střední cestu a nepotřebujete investovat například do detektoru radarů, můžeme vám tento model vřele doporučit. Zmíněnou vychytávkou poté disponuje například kamera TrueCam A7s. V tomto případě však počítejte s vyšší investicí.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Navitel R1000 | Hodnocení: 67,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Navitel R1000

Navitel R1000

7. místo  v porovnání
2 100 Kč Orientační cena