Recenze a test TrueCam A7s

Hodnocení:

75,6 %

Klady:

Velká vybavenost funkcemi

Rozlišení videí

Zápory:

Nekvalitní přísavka držáku

3 000 Kč
orientační cena

Hodnocení natáčení a úložiště
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,5 9,0 75,6 %

Souhrnné údaje 

Kamera do auta TrueCam A7s z vyšší cenové kategorie nabízí v rámci našeho srovnávacího testu největší rozlišení, a to až 2 560 x 1 080 pixelů. Natáčí situaci na vozovce i mimo ni díky úhlu záběru 130°. Kromě samotné silnice tedy zachytí i chodník, dopravní značení atp. Výsledné video nejen že může být v maximálním rozlišení, bude navíc plynulé a nebude se sekat díky frekvenci snímání 60 fps. 

Do kamery lze vložit paměťové médium v podobě karty Micro SD, což je standard který se objevuje u většiny námi hodnocených autokamer v srpnu 2017. Tato karta navíc může mít velikost až 32 GB. To je opět hodnota, kterou disponuje většina srovnávaných modelů. Takto velké médium zvládne pojmout materiál dlouhý i půl dne, tedy 12 hodin, což je ve většině případů velmi dostačující. Kamera TrueCam A7s disponuje baterií o 400 mAh. Ta znamená výdrž v provozu zhruba jednu hodinu na plné nabití. Výdrž se však razantně mění podle podmínek a způsobu využití, takže je potřeba brát tento údaj s rezervou.

Zmínit bychom měli také velikost kamery. Je široká 10,3 cm, vysoká 5,1 cm (bez držáku). Velikost opodstatňuje například 2,7″ velký displej. Displej ale není zase tak zásadní, proto i když jde o nadstandardní velikost, nemělo by to hrát hlavní roli při výběru autokamery. Výsledná videa se většinou stejně přehrávají na počítači či televizoru. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ  Klasická 91 % Klasická, 9 % Externí
Výrobce Truecam 18 % Truecam, 18 % Lamax, 9 % Niceboy, 9 % Eltrinex, 9 % Forever, 9 % MiO, 9 % Xiaomi, 9 % Navitel, 9 % DOD
Rozlišení videa (px)  2560 x 1080 73 % 1920 x 1080, 9 % 2560 x 1080, 9 % 2304 x 1296, 9 % 1280 x 960
Úhel záběru (°)  130 145,00
Frekvence (fps)  60 43,64
Velikost displeje (")  2,7 2,37
Typ paměťové karty  Micro SD 73 % Micro SD, 27 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB)  32 58,18
Baterie  ANO 64 % ANO, 36 % NE
Šířka (mm) 103 76,92
Výška (mm) 51 53,06

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení nelze autokameře TrueCam A7s téměř nic vytknout. Chybí jí magnetický držák, ten ale měl pouze jeden porovnávaný model, nejde tedy o vůbec závažný nedostatek. Toto malé mínus vyvažuje mnoho užitečných funkcí, které rozhodně nepatří mezi standardní prvky a objevují se jen zřídkakdy. Patří k nim například GPS modul v základu, detekce jízdních pruhů nebo zcela legální detekce radarů v základu. K tomu navíc má tato kamera i detekci pohybu. 

Z těch obvyklých a v našem srovnávacím testu zcela běžných funkcí jsou to potom automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. O všech funkcích píšeme podrobně v našem manuálu. Z něj se mimo popis jednotlivých funkcí, co umí, dozvíte také mnoho jiných užitečných rad, jak vybrat kameru do auta. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí  ANO 100 % ANO
Detekce pohybu  ANO 82 % ANO, 18 % NE
G-senzor  ANO 100 % ANO
GPS modul v základní výbavě  ANO 55 % NE, 45 % ANO
Magnetický držák  NE 82 % NE, 18 % ANO
Mikrofon  ANO 100 % ANO
Detekce radarů v základní výbavě  ANO 64 % NE, 27 % ANO, 9 % V některých zemích
Fotoparát  ANO 100 % ANO
Detekce jídzních pruhů  ANO 64 % NE, 27 % ANO, 9 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Kameru TrueCam A7s si dlouhodobí či krátkodobí uživatelé oblíbili zejména na základě dostupné ceny, za které se jim dostalo kvalitního zařízení, jež snímá videa ve vysoké kvalitě. I za zhoršených viditelných podmínek kamera natáčí dobře, obraz je ostrý a jasný. Další benefit, který zákazníci vítají, je zabudovaná GPS a modul pro upozornění před radary. Pokud by vás zajímalo, co zákazníkům na této kameře nevyhovuje, bude se jednat především o držák, jež podle několika recenzí kvůli nekvalitní přísavce nedrží na svém místě. Někteří si stěžují i na nedostatečný návod, na druhou stranu si jiní pochvalují jednoduchou instalaci. Jde o subjektivní názor a zkušenosti daného uživatele, nebereme to tedy jako relevantní stížnost.

Naše hodnocení a závěr

Kamera TrueCam A7s je poměrně dobře vybavena, lze ji srovnat i s dražšími modely, které mají stejnou výbavu. Vedle toho se kamera pyšní opravdu velkým rozlišením videí, díky kterému si lze ze záznamu vytáhnout opravdové detaily nehody či jízdy. Kamera má ideální úhel záběru, frekvenci snímání, i kapacita paměťové karty většině uživatelů postačí. Mezi nevýhody bychom mohli zařadit zmínku z uživatelských recenzí. Jedná se o nekvalitní přísavku držáku kamery, je tedy možné, že ji bude potřeba občas znovu umístit na to správné místo. Produkt ale hodnotíme celkově velmi dobře, je skvělým dárkem. Potěší všechny, kteří hledají něco navíc. Pokud je pro vás výbava navíc zbytečná a chcete do kamery investovat méně peněz, nebojte se podívat i jinde v našem srovnání. Například LAMAX DRIVE C7 je téměř o dva tisíce levnější a spokojí se s ní uživatelé toužící po základní, ale kvalitní výbavě.

Datum:
Produkt: TrueCam A7s
Hodnocení: 75,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test