Menu

Recenze a srovnání TrueCam A7s

87,7 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Dobrá vybavenost funkcemi
  • Dobrý poměr stran videa
  • Vysoká snímková frekvence

Zápory

  • Větší rozměry
  • Užší úhel záběru
  • Nedostatečný návod
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera do auta TrueCam A7s z vyšší cenové kategorie nabízí v rámci našeho srovnání největší rozlišení, a to až 2 560 x 1 080 pixelů. Natáčí situaci na vozovce i mimo ni díky úhlu záběru 130°. Kromě samotné silnice tedy zachytí i chodník, dopravní značení atp. Výsledné video nejen že může být v maximálním rozlišení, bude navíc plynulé a nebude se sekat díky frekvenci snímání 60 fps.

Do kamery lze vložit paměťové médium v podobě karty Micro SD. Tato karta navíc může mít velikost až 32 GB. To je opět hodnota, kterou disponuje většina srovnávaných modelů. Takto velké médium zvládne pojmout materiál dlouhý i půl dne, tedy 12 hodin, což je ve většině případů dostačující. Kamera TrueCam A7s disponuje baterií o 400 mAh. Ta znamená výdrž v provozu zhruba jednu hodinu na plné nabití. Výdrž se však razantně mění podle podmínek a způsobu využití, takže je potřeba brát tento údaj s rezervou.

Zmínit bychom měli také velikost kamery. Je široká 10,3 cm, vysoká 5,1 cm (bez držáku). Velikost opodstatňuje například 2,7″ velký displej. Displej ale není zase tak zásadní, proto i když jde o nadstandardní velikost, nemělo by to hrát hlavní roli při výběru autokamery. Výsledná videa se většinou stejně přehrávají na počítači či televizoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Truecam

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

2 560 × 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

130

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,7

Paměťová karta (GB)

32

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

400

Šířka (mm)

103

Výška (mm)

51

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení nelze autokameře TrueCam A7s téměř nic vytknout. Chybí jí magnetický držák, ten ale měl pouze jeden porovnávaný model, nejde tedy o vůbec závažný nedostatek. Toto malé mínus vyvažuje mnoho užitečných funkcí, které rozhodně nepatří mezi standardní prvky a objevují se jen zřídkakdy. Patří k nim například GPS modul v základu, detekce jízdních pruhů nebo zcela legální detekce radarů v základu. K tomu navíc má tato kamera i detekci pohybu.

Z těch obvyklých a v našem srovnávacím testu zcela běžných funkcí jsou to potom automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. O všech funkcích píšeme podrobně v našem manuálu. Z něj se mimo popis jednotlivých funkcí, co umí, dozvíte také mnoho jiných užitečných rad, jak vybrat kameru do auta.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Kameru TrueCam A7s si dlouhodobí či krátkodobí uživatelé oblíbili zejména na základě dostupné ceny, za které se jim dostalo kvalitního zařízení, jež snímá videa ve vysoké kvalitě. I za zhoršených viditelných podmínek kamera natáčí dobře, obraz je ostrý a jasný. Další benefit, který zákazníci vítají, je zabudovaná GPS a modul pro upozornění před radary.

Pokud by vás zajímalo, co zákazníkům na této kameře nevyhovuje, bude se jednat především o držák, jež podle několika recenzí kvůli nekvalitní přísavce nedrží na svém místě. Někteří si stěžují i na nedostatečný návod, na druhou stranu si jiní pochvalují jednoduchou instalaci. Jde o subjektivní názor a zkušenosti daného uživatele, nebereme to tedy jako relevantní stížnost.

https://www.youtube.com/watch?v=1R2yAkN4wmY

Naše hodnocení a závěr

Kamera TrueCam A7s je poměrně dobře vybavena, lze ji srovnat i s dražšími modely, které mají stejnou výbavu. Vedle toho se kamera pyšní opravdu velkým rozlišením videí, díky kterému si lze ze záznamu vytáhnout opravdové detaily nehody či jízdy. Kamera má ideální úhel záběru, frekvenci snímání, i kapacita paměťové karty většině uživatelů postačí. Mezi nevýhody bychom mohli zařadit zmínku z uživatelských recenzí.

Jedná se o nekvalitní přísavku držáku kamery, je tedy možné, že ji bude potřeba občas znovu umístit na to správné místo. Produkt ale hodnotíme celkově velmi dobře, je skvělým dárkem. Potěší všechny, kteří hledají něco navíc. Pokud je pro vás výbava navíc zbytečná a chcete do kamery investovat méně peněz, nebojte se podívat i jinde v našem srovnání. Například LAMAX C7 je téměř o dva tisíce levnější a spokojí se s ní uživatelé toužící po základní, ale kvalitní výbavě.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TrueCam A7s | Hodnocení: 87,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
objednal jsem si tuto kameru a 64 GB kartu. Někde jsem se dočetl, že může být max. 32 GB. Můžu tedy větší kartu použít prosím?

Miloš Kalus

Dobrý den,
kamera podporuje karty s maximální kapacitou 64 GB. Kartu můžete použít.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze TrueCam A7s

TrueCam A7s

3 000 Kč Orientační cena