Menu

Recenze a srovnání Lamax C3

70,3 % Celkové hodnocení

Základní model v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Disponuje displejem
  • Velká tlačítka
  • Dobrá šířka záběru

Zápory

  • Nízká kvalita záznamu
  • Nemá GPS a Wi-Fi
  • Neintuitivní ovládání
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

LAMAX C3 je kamera do auta, která je z hlediska ceny zařazena do nejnižší cenové kategorie. S ohledem na velmi nízké pořizovací náklady lze považovat rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů i ideální úhel záběru 140° za nadstandardní. U snímkové frekvence se má věc tak, že 30 fps je základní frekvence, při které bude video už dostatečně plynulé. Vyšší hodnota fps znamená plynulejší záznam.

Do kamery se vkládá paměťová karta, na ni můžete nahrát až 32 GB. Pokud toužíte po nahrávání i celého dne za volantem, stačit to nebude, většině uživatelů ale nejde o to, aby na kartě měli velmi dlouhý záznam. Kamera nemá plnohodnotnou baterii, počítejte s tím, že ji bude nutné mít zapojenou v napájení.

S rozměry 3 cm na výšku a 7 cm na šířku jde poměrně o drobné zařízení. Velikost displeje na kameře je proto 2,4″, což rozhodně není chyba. Videa si stejně budete zřejmě pouštět na počítači nebo televizoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1 920 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

140

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,4

Paměťová karta (GB)

32

Baterie

Ne

Šířka (mm)

70

Výška (mm)

30

Hodnocení funkcí a vybavení

Od nejnižší cenové kategorie nelze čekat příliš mnoho funkcí, dostupné by však měly být všechny standardní. LAMAX C3 má funkci automatické zapnutí, mikrofon, fotoaparát a spolehnout se můžete i na G-senzor. Když se totiž stane nehoda, kamera záznam umí uzamknout, aby se jen tak nesmazal. Z toho, co mohou mít kamery navíc, lze vybrat jen detektor pohybu, který pohlídá vaše zaparkované auto před nenechavými rukami nebo řidiči, kteří rádi svým autem ťuknou jiné a ujedou.

Z toho, co byste mohli u jiných, dražších kamer najít, potom ještě vybereme GPS modul, detektor radarů a detektor jízdních pruhů. Zvažte sami, co je pro vás důležité.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé vítají velikost kamery, která je nenápadná a je tak akorát, aby se kryla s vnitřním zpětným zrcátkem. Na svoji cenu kamera prý snímá kvalitně, uživatelé vítají i kvalitní videa pořízená za šera či v noci. Vše je v češtině, kamera se snadno nastavuje i obsluhuje. Mezi negativy se objevil například problém se zacvaknutím paměťové karty, to ale považujeme za ojedinělý případ, občas se na trhu bohužel může vyskytnout vadný kus.

Naše hodnocení a závěr

LAMAX C3 je kamera do auta s ideálním úhlem záběru, který dovolí zachytit dění na silnici i kolem ní a přitom nevznikne tzv. rybí oko. Rozlišení je sice shodné se spoustou jiných dražších kamer, o kvalitě záznamu však rozhoduje také snímač a objektiv. V tomto případě očekávejte spíše nižší kvalitu videa. Kamera je drobná, ve výhledu nebude překážet. Má pouze záložní baterii, na provoz kamery je potřeba mít ji zapojenou v napájení.

V rámci funkcí je na tom na svoji cenu kamera od výrobce LAMAX dobře, má všechny standardní, takže například rozpozná, když se stane nehoda a pořízený záznam uzamkne, aby se nepřemazal, dokud jej nebudete mít šanci stáhnout. Má i něco navíc, a to detektor pohybu. Pokud chcete kameru do auta nejdříve vyzkoušet, než zainvestujete do takové, která má například i detektor radarů, jde o výhodný kousek, i když v porovnání máme samozřejmě i levnější, které „na zkoušku“ postačí. Pokud toužíte po lepší kvalitě videí, například co se plynulosti nebo rozlišení týče, máme pro vás v nabídce zrecenzovanou kameru TrueCam A7s.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamax C3 | Hodnocení: 70,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lamax C3

Lamax C3

900 Kč Orientační cena