Menu

Recenze a srovnání Lamax C7

74,1 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vyšší maximální snímková frekvence
  • GPS lze dokoupit

Zápory

  • Chybí GPS
  • Chybí WiFi
  • Výrobce některé údaje neuvádí
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

LAMAX DRIVE C7 je autokamera střední cenové hladiny. Nabízí uživatelům možnost natočit video ve velkém rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, které navíc bude plynulé díky snímkové frekvenci dosahující 60 fps. Úhel záběru je v tomto případě 150°, což je hraniční hodnota pro kvalitní zobrazení nejen silnice, ale i prvků okolo, tedy chodníku, chodců, dopravního značení atp.

Výsledek natáčení si navíc můžete přehrát přímo na místě případné nehody na displeji 2,4″ velkém. Displej nakonec není to hlavní, dle čeho byste měli kameru vybírat, většinou se výsledná videa stejně analyzují na větších monitorech, takže 2,4″ úplně stačí.

Do kamery lze vložit paměťové médium, na které se budou ukládat všechna videa. V tomto případě jde konkrétně o kartu Micro SDHC, jejíž maximální kapacita může dosahovat 32 GB. To je dostatek prostoru pro materiál dlouhý i 14 hodin, záleží na kvalitě natáčení, kterou si zvolíte (Full HD záznam zabere více místa, než HD).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

150

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

60

Velikost displeje (")

2,4

Paměťová karta (GB)

32

Baterie

Ano

Šířka (mm)

62,2

Výška (mm)

51,2

Hodnocení funkcí a vybavení

U kamery je vedle základních parametrů potřeba sledovat i další prvky, kterými jsou funkce, případně další vybavení. Mezi funkce, které považujeme na základě našeho srovnávacího testu za standard, patří automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. Pro upřesnění zmíníme, že G-senzor je schopnost kamery uzamknout natočený materiál v případě nehody. O důležitý důkazní materiál tedy nepřijdete a tak lehce jej nesmažete. LAMAX C7 má jak G-senzor, tak zmíněné standardní funkce.

V další výbavě této kamery najdete například funkci detekce pohybu, která hlídá zaparkované auto a začne natáčet při velmi těsné blízkosti osob u auta. To je všechno, co kamera nabízí. Nemá v základu GPS modul ani detektor radarů či detektor jízdních pruhů. Tyto funkce ale nepatřily k těm, které by se u našich kamer objevovaly zrovna často. Patří spíše ke kamerám vyšší cenové kategorie. Nicméně někteří uživatelé by je mohli považovat za důležité, pozor tedy na to.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s kamerou do auta LAMAX DRIVE C7 zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, potvrzují, že kamera zachytí dostatečně velký prostor nejen před autem, ale i kolem něj. Výsledná videa jsou kvalitní. Pro některé je přínosem i dokoupitelný GPS modul, který není v základu. Čím kamera mnohé uživatele zklamala, je velmi stručný návod, který uživatelům s minimem zkušeností s technikou nepomůže při nastavování a seřizování kamery, ač by mělo být dle ohlasů vcelku snadné.

Naše hodnocení a závěr

LAMAX C7 uspokojí uživatele, kteří hledají za slušné peníze kameru, jež bude zachycovat jejich cestu autem. Jde o bezpečnostní prvek, který může sloužit jako důkazní materiál. Tato kamera je navíc dobrá v tom, že zachytí kvalitní záznam i za zhoršených viditelných podmínek, je tedy jedno, že často cestujete v noci či za deště a mlhy.

Výsledná videa mají velké rozlišení pro zkoumání detailů. Nemá toho moc navíc, i když například GPS modul lze dokoupit. Pro nenáročné uživatele jde o dobrý produkt, je možné jej věnovat jako dárek. Pokud chcete nejdříve zkusit, zda by vám kamera vyhovovala, určitě jde o dobrý kousek na zkoušku, než zainvestujete více peněz do modelu, který například oznámí, jakmile se někdy vyskytne radar. Takovou kamerou je například Eltrinex LS500 GPS.
2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamax C7 | Hodnocení: 74,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lamax C7

Lamax C7

2 000 Kč Orientační cena