Recenze a test LAMAX DRIVE C7

Hodnocení:

64,2 %

Klady:

Velmi dobré základní parametry

Lze dokoupit GPS modul

Zápory:

Stručný manuál

2 000 Kč
orientační cena

Hodnocení natáčení a úložiště
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,3 6,2 64,2 %

Souhrnné údaje 

LAMAX DRIVE C7 je autokamera střední cenové hladiny. Nabízí uživatelům možnost natočit video ve velkém rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, které navíc bude plynulé díky snímkové frekvenci dosahující 60 fps. Úhel záběru je v tomto případě 150°, což je hraniční hodnota pro kvalitní zobrazení nejen silnice, ale i prvků okolo, tedy chodníku, chodců, dopravního značení atp. Výsledek natáčení si navíc můžete přehrát přímo na místě případné nehody na displeji 2,4″ velkém. Displej sice není to hlavní, dle čeho byste měli kameru vybírat, většinou se výsledná videa stejně analyzují na větších monitorech, takže 2,4″ úplně stačí.

Do kamery lze vložit paměťové médium, na které se budou ukládat všechna videa. V tomto případě jde konkrétně o kartu Micro SDHC, jejíž maximální kapacita může dosahovat 32 GB. To je dostatek prostoru pro materiál dlouhý i 14 hodin, záleží na kvalitě natáčení, kterou si zvolíte (Full HD záznam zabere více místa, než HD).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ  Klasická 91 % Klasická, 9 % Externí
Výrobce Lamax 18 % Truecam, 18 % Lamax, 9 % Niceboy, 9 % Eltrinex, 9 % Forever, 9 % MiO, 9 % Xiaomi, 9 % Navitel, 9 % DOD
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080 73 % 1920 x 1080, 9 % 2560 x 1080, 9 % 2304 x 1296, 9 % 1280 x 960
Úhel záběru (°)  150 145,00
Frekvence (fps)  60 43,64
Velikost displeje (")  2,4 2,37
Typ paměťové karty  Micro SDHC 73 % Micro SD, 27 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB)  32 58,18
Baterie  ANO 64 % ANO, 36 % NE

Hodnocení funkcí a vybavení

U kamery je důležité kromě velikosti paměti, úhlu záběru či rozlišení videí sledovat i další prvky, kterými jsou funkce, případně další vybavení. Mezi funkce, které považujeme na základě našeho srovnávacího testu ze srpna 2017 za standard patří automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. Pro upřesnění, například G-senzor je schopnost kamery uzamknout natočený materiál v případě nehody. O důležitý důkazní materiál tedy nepřijdete a tak lehce jej nesmažete. LAMAX DRIVE C7 má jak G-senzor, tak zmíněné standardní funkce.

V další výbavě této kamery najdete například funkci detekce pohybu, která hlídá zaparkované auto a začne natáčet při velmi těsné blízkosti osob u auta. To je všechno, co kamera nabízí. Nemá v základě GPS modul ani detektor radarů či detektor jízdních pruhů. Tyto funkce ale nepatřily k těm, které by se u našich kamer objevovaly zrovna často. Patří ke kamerám vyšší cenové kategorie. Nicméně někteří uživatelé by jej mohli považovat za důležité, pozor tedy na to. Potěšující může být, že alespoň GPS modul lze do kamery dokoupit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí  ANO 100 % ANO
Detekce pohybu  ANO 82 % ANO, 18 % NE
G-senzor  ANO 100 % ANO
GPS modul v základní výbavě  NE 55 % NE, 45 % ANO
Magnetický držák  NE 82 % NE, 18 % ANO
Mikrofon  ANO 100 % ANO
Detekce radarů v základní výbavě  NE 64 % NE, 27 % ANO, 9 % V některých zemích
Fotoparát  ANO 100 % ANO
Detekce jídzních pruhů  NE 64 % NE, 27 % ANO, 9 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s kamerou do auta LAMAX DRIVE C7 zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, potvrzují, že kamera zachytí dostatečně velký prostor nejen před autem, ale i kolem něj. Výsledná videa jsou kvalitní. Pro některé je přínosem i dokoupitelný GPS modul, který není v základu. Čím kamera mnohé uživatele zklamala, je velmi stručný návod, který pro uživatele s minimem zkušeností s technikou nepomůže při nastavování a seřizování kamery, ač by mělo být dle ohlasů vcelku snadné.

Naše hodnocení a závěr

LAMAX DRIVE C7 uspokojí uživatele, kteří hledají za slušné peníze kameru, jež bude zachycovat jejich cestu autem. Jde o bezpečnostní prvek, který může sloužit jako důkazní materiál. Tato kamera je navíc dobrá v tom, že zachytí kvalitní záznam i za zhoršených viditelných podmínek, je tedy jedno, že často cestujete v noci či za deště a mlhy. Výsledná videa mají velké rozlišení pro zkoumání detailů. Nemá toho moc navíc, i když například GPS modul lze dokoupit. Pro nenáročné uživatele jde o dobrý produkt, je možné jej věnovat jako dárek. Pokud chcete nejdříve zkusit, zda by vám kamera vyhovovala, určitě jde o dobrý kousek na zkoušku, než zainvestujete více peněz do modelu, který například oznámí, jakmile se někdy vyskytne radar. Takovou kamerou je například Eltrinex LS500 GPS.

Datum:
Produkt: LAMAX DRIVE C7
Hodnocení: 64,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test