Recenze a porovnání kamery do auta Eltrinex LS500 GPS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Eltrinex LS500 GPS

90,7 % Hodnocení
redakce

Vysoká snímková frekvence

Kamery do auta

Klady a zápory

Klady

  • Mezi funkcemi nic neschází
  • Vyšší rozlišení
  • Vysoká snímková frekvence

Zápory

  • Zkreslení z velkého úhlu záběru
  • Chybí WiFi
4 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS patří do vyšší cenové kategorie, proto u ní lze již dopředu očekávat vedle základu i mnohé jiné vybavení. Zda tento předpoklad bude opodstatněný zjistíme později, nejdříve se přeci jen hodí uvést pár základních parametrů. Tato kamera do auta je nadprůměrně velká, na šířku má 9 cm, na výšku potom 5,2 cm. Ostatní kamery z porovnání ale měly ve výsledku velmi podobné hodnoty, jen byly třeba vyšší než širší atp. Tato velikost lze přičíst velkému displeji, který má velikost 2,7 palců. Co se týče videa, které bude kamerou pořízeno, je možné jej ve finále přehrát v kvalitě 2 304 x 1 296 pixelů.

To odpovídá nadstandardním hodnotám, proto byste neměli mít problém ani se zjišťováním detailů z případné zaznamenané nehody. Toto video bude pořízeno v úhlu záběru 170°, což je také nadprůměr. Tady je potřeba upozornit na to, že i přes schopnost snímat i širší okolí automobilu (včetně chodníku, dopravního značení atp.) může už při 150° docházet k tzv. rybímu oku. Čím větší úhel obrazu, tím to může být tedy spíše na škodu. Čím větší efekt rybího oka totiž nastává, tím více může poklesnout i kvalita výsledného videa. K videu samotnému je ještě dobré uvést hodnotu fps, což poukazuje na frekvenci snímání.

Aby se obraz nesekal a nepůsobil trhaně, jako rychle se přepínající fotky, hledejte hodnotu alespoň 30 fps. Kamera Eltrinex LS500 GPS má hodnotu fps 60, o plynulost se tedy rozhodně nemusíte bát. Další důležitou součástí každé kamery je paměťové médium, na které se bude video ukládat. V tomto případě se jedná o Micro SD, tedy naprostý standard, kterému není moc co vyčíst. Maximální paměť, kterou tato karta může mít, je navíc 64 GB, takže na ni bude možné nahrát i více, než 24 hodin v závislosti na kvalitě nahrávání. Kamera má také baterii s kapacitou 300 mAh.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eltrinex

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

2304 x 1296

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

170

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,7

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

300

Šířka (mm)

90

Výška (mm)

52

Hodnocení funkcí a vybavení

Jak jsme již v úvodním odstavci zmínili, dle cenovky kamery Eltrinex LS500 GPS lze očekávat výbavu navíc. To se potvrdilo, v rámci funkcí a vybavení je kamera vysoce nadstandardní. Mezi naprostý základ každé kamery z našeho srovnávacího testu patřily v době psaní této recenze funkce jako automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. Zejména G-senzor považujeme za výhodný, po zaznamenané nehodě nebo nárazu totiž kamera video uzamkne, čímž se zamezí jeho případnému náhodnému smazání.

Mezi méně obvyklé funkce, které u hodnocených kamer najdete, ale Eltrinex LS500 GPS je má, patří potom detekce pohybu, detekce radarů v základu, detekce jízdních pruhů a GPS modul v základu. Všechny funkce jsou legální, včetně detekce radarů. K výbavě navíc patří i magnetický držák. Pokud by vás zajímaly podrobnosti o zmíněných funkcích, všechny jsme podrobně vysvětlili v našem manuálu, kde radíme, jak obecně vybrat kameru do auta, aby se vyplatila.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Ať už se jedná o recenze dlouhodobých či krátkodobých uživatelů, mnoho z nich si pochvaluje design a snadné ovládání. Uživatelsky přívětivý systém kamery je v češtině. Dle uživatelů snímá kamera ostrý kvalitní obraz i za zhoršených viditelných podmínek. Ať už tedy bude slunce, mlha nebo noc, můžete se spolehnout, že kamera bude nahrávat dění kolem vás. V poměru ceny ku výkonu je kamera hodnocena nadstandardně.

Naše hodnocení a závěr

Eltrinex LS500 GPS je kamera, která potěší i nejnáročnější uživatele. Je také skvělým dárkem, bude vyhovovat všem. Má řadu funkcí, které patří k nadstandardu, například detekci radarů, GPS modul nebo detekci pohybu. Má navíc magnetický držák. Ani v základních parametrech kamera nepokulhává, výsledné video je možné přehrát ve velmi vysokém rozlišení, bude naprosto plynulé díky vysoké frekvenci snímání a díky možnosti velkokapacitní paměťové karty je na kameru možné nahrát i více, jak 24 hodin. Pokud hledáte levnější, ale podobně vybavenou variantu, podívejte se na model TrueCam A7s.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Eltrinex LS500 GPS | Hodnocení: 90,7 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, prosím je tato kamera vhodná do nákladních vozidel, které mají téměř kolmé sklo?
Děkuji

Petr Brok

Dobrý den,
ano, kamera je umístěna na kloubu, na kterém lze v rozumném rozsahu libovolně naklánět.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, na co je obecně v kamerách baterka? Měl jsem za to, že kamera je napájená z auta. Jde o udržení / zálohování nastavení?
Díky Pavel

Pavel B.

Dobrý den, v zásadě můžete tuto baterii chápat jako přídavné zabezpečení záznamu. V případě, že dojde k havárii a je přerušen přísun elektrické energie od autobaterie k autokameře by bez baterie došlo k vypnutí kamery. Rovněž se tato „krátká baterka“ využívá pro monitoring po havárii. Tedy v případě, že nabouráte a chcete místo havárie natočit i zvenčí. Ano, je to možné samozřejmě udělat i telefonem, ale ne každý má chytrý telefon a ne každý jej má vždy nabitý.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS

4 600 Kč Orientační cena