Menu

Recenze a test Eltrinex LS500 GPS

1. místo
81,9 % Celkové hodnocení
 • Nadstandardní výbava
 • Vyšší cena
 • Možný vznik rybího oka
4 600 Kč Orientační cena
 • 6,9/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 81,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS patří do vyšší cenové kategorie, proto u ní lze již dopředu očekávat vedle základu i mnohé jiné vybavení. Zda tento předpoklad bude opodstatněný zjistíme později, nejdříve se přeci jen hodí uvést pár základních parametrů. Tato kamera do auta je nadprůměrně velká, na šířku má 9 cm, na výšku potom 5,2 cm. Ostatní kamery z porovnání ale měly ve výsledku velmi podobné hodnoty, jen byly třeba vyšší než širší atp. Tato velikost lze přičíst velkému displeji, který má velikost 2,7 palců.

Co se týče videa, které bude kamerou pořízeno, je možné jej ve finále přehrát v kvalitě 2 304 x 1 296 pixelů. To odpovídá nadstandardním hodnotám, proto byste neměli mít problém ani se zjišťováním detailů z případné zaznamenané nehody. Toto video bude pořízeno v úhlu záběru 170°, což je také nadprůměr. Tady je potřeba upozornit na to, že i přes schopnost snímat i širší okolí automobilu (včetně chodníku, dopravního značení atp.) může už při 150° docházet k tzv. rybímu oku. Čím větší úhel obrazu, tím to může být tedy spíše na škodu. Čím větší efekt rybího oka totiž nastává, tím více může poklesnout i kvalita výsledného videa. K videu samotnému je ještě dobré uvést hodnotu fps, což poukazuje na frekvenci snímání. Aby se obraz nesekal a nepůsobil trhaně, jako rychle se přepínající fotky, hledejte hodnotu alespoň 30 fps. Kamera Eltrinex LS500 GPS má hodnotu fps 60, o plynulost se tedy rozhodně nemusíte bát.

Další důležitou součástí každé kamery je paměťové médium, na které se bude video ukládat. V tomto případě se jedná o Micro SD, tedy naprostý standard, kterému není moc co vyčíst. Maximální paměť, kterou tato karta může mít, je navíc 64 GB, takže na ni bude možné nahrát i více, než 24 hodin v závislosti na kvalitě nahrávání. Kamera má také baterii s kapacitou 300 mAh.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Klasická 92 % Klasická, 8 % Externí
Výrobce Eltrinex 23 % Truecam, 23 % Lamax, 15 % Xiaomi, 8 % Eltrinex, 8 % Forever, 8 % MiO, 8 % Navitel, 8 % DOD
Rozlišení videa (px) 2304 x 1296 69 % 1920 x 1080, 8 % 2560 x 1080, 8 % 2304 x 1296, 8 % 1280 x 960, 8 % 2592 x 1944
Úhel záběru (°) 170 144,23
Úhel záběru zadní kamery (°) Neuvedeno 140,00
Frekvence (fps) 60 43,85
Velikost displeje (") 2,7 2,23
Typ paměťové karty Micro SD 77 % Micro SD, 23 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB) 64 66,46
Baterie Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Kapacita baterie (mAh) 300 367,50
Šířka (mm) 90 78,61
Výška (mm) 52 50,60

Hodnocení funkcí a vybavení

Jak jsme již v úvodním odstavci zmínili, dle cenovky kamery Eltrinex LS500 GPS lze očekávat výbavu navíc. To se potvrdilo, v rámci funkcí a vybavení je kamera vysoce nadstandardní. Mezi naprostý základ každé kamery z našeho srovnávacího testu patřily v době psaní této recenze funkce jako automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. Zejména G-senzor považujeme za výhodný, po zaznamenané nehodě nebo nárazu totiž kamera video uzamkne, čímž se zamezí jeho případnému náhodnému smazání.

Mezi méně obvyklé funkce, které u hodnocených kamer najdete, ale Eltrinex LS500 GPS je má, patří potom detekce pohybu, detekce radarů v základu, detekce jízdních pruhů a GPS modul v základu. Všechny funkce jsou legální, včetně detekce radarů. K výbavě navíc patří i magnetický držák. Pokud by vás zajímaly podrobnosti o zmíněných funkcích, všechny jsme podrobně vysvětlili v našem manuálu, kde radíme, jak obecně vybrat kameru do auta, aby se vyplatila.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí Ano 100 % Ano
Detekce pohybu Ano 85 % Ano, 15 % Ne
G-senzor Ano 100 % Ano
GPS modul v základní výbavě Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Magnetický držák Ano 69 % Ne, 31 % Ano
Mikrofon Ano 100 % Ano
Detekce radarů v základní výbavě Ano 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % V některých zemích
Fotoparát Ano 100 % Ano
Detekce jídzních pruhů Ano 62 % Ne, 31 % Ano, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Ať už se jedná o recenze dlouhodobých či krátkodobých uživatelů, mnoho z nich si pochvaluje design a snadné ovládání. Uživatelsky přívětivý systém kamery je v češtině. Dle uživatelů snímá kamera ostrý kvalitní obraz i za zhoršených viditelných podmínek. Ať už tedy bude slunce, mlha nebo noc, můžete se spolehnout, že kamera bude nahrávat dění kolem vás. V poměru ceny ku výkonu je kamera hodnocena nadstandardně.

Naše hodnocení a závěr

Eltrinex LS500 GPS je kamera, která potěší i nejnáročnější uživatele. Je skvělým dárkem, bude vyhovovat všem. Má řadu funkcí, které patří k nadstandardu, například detekci radarů, GPS modul nebo detekci pohybu. Má navíc magnetický držák. Ani v základních parametrech kamera nepokulhává, výsledné video je možné přehrát ve velmi vysokém rozlišení, bude naprosto plynulé díky vysoké frekvenci snímání a díky možnosti velkokapacitní paměťové karty je na kameru možné nahrát i více, jak 24 hodin.

4 600 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Eltrinex LS500 GPS | Hodnocení: 81,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

S tímto výrobkem jsem velice spokojen. Ale poslední dobou mám problém ne s kamerou ale s držákem kamery, který nedrží na čelním skle. Když byla kamera nová, přísavka na sklo byla lepkavá a nyní je hladká. Kameru mám devět měsíců. Prosím poraďte mi, co mám udělat, aby kamera opět držela na čelním skle mého vozu WV Golf7.

Hanzl Pavel

Přísavka by měla mít tvar „misky“, aby správně fungovala. Po přitlačení se z volného prostoru vytlačí vzduch a pod tlakem pak přísavka drží na skle. Přísavku je potřeba zkontrolovat, jestli například není prasklá, poškrábaná a podobně poškozená. Plasty časem ztrácejí svou pružnost, a to hlavně ve vlhkém prostředí a v prostředí vystaveném slunečnímu záření a vysoké teplotě. Zkuste před umístěním přísavky vyčistit a odmastit povrch skla i přísavky. Vyberte místo, kde sklo není prohnuté. Pokud stále přísavka nefunguje správně, zkuste mírně naslinit okraje a přitlačit. Záložní variantou může být i lepidlo na přísavky.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS

1. místo  v porovnání
4 600 Kč Orientační cena