Menu

Recenze a srovnání Eltrinex LS500 GPS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Kamery do auta nad 3 000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2021

90,7 % Celkové hodnocení
  • Mezi funkcemi nic neschází
  • Vyšší rozlišení
  • Vysoká snímková frekvence
  • Zkreslení z velkého úhlu záběru
  • Chybí WiFi
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS patří do vyšší cenové kategorie, proto u ní lze již dopředu očekávat vedle základu i mnohé jiné vybavení. Zda tento předpoklad bude opodstatněný zjistíme později, nejdříve se přeci jen hodí uvést pár základních parametrů. Tato kamera do auta je nadprůměrně velká, na šířku má 9 cm, na výšku potom 5,2 cm. Ostatní kamery z porovnání ale měly ve výsledku velmi podobné hodnoty, jen byly třeba vyšší než širší atp. Tato velikost lze přičíst velkému displeji, který má velikost 2,7 palců. Co se týče videa, které bude kamerou pořízeno, je možné jej ve finále přehrát v kvalitě 2 304 x 1 296 pixelů.

To odpovídá nadstandardním hodnotám, proto byste neměli mít problém ani se zjišťováním detailů z případné zaznamenané nehody. Toto video bude pořízeno v úhlu záběru 170°, což je také nadprůměr. Tady je potřeba upozornit na to, že i přes schopnost snímat i širší okolí automobilu (včetně chodníku, dopravního značení atp.) může už při 150° docházet k tzv. rybímu oku. Čím větší úhel obrazu, tím to může být tedy spíše na škodu. Čím větší efekt rybího oka totiž nastává, tím více může poklesnout i kvalita výsledného videa. K videu samotnému je ještě dobré uvést hodnotu fps, což poukazuje na frekvenci snímání.

Aby se obraz nesekal a nepůsobil trhaně, jako rychle se přepínající fotky, hledejte hodnotu alespoň 30 fps. Kamera Eltrinex LS500 GPS má hodnotu fps 60, o plynulost se tedy rozhodně nemusíte bát. Další důležitou součástí každé kamery je paměťové médium, na které se bude video ukládat. V tomto případě se jedná o Micro SD, tedy naprostý standard, kterému není moc co vyčíst. Maximální paměť, kterou tato karta může mít, je navíc 64 GB, takže na ni bude možné nahrát i více, než 24 hodin v závislosti na kvalitě nahrávání. Kamera má také baterii s kapacitou 300 mAh.

Parametr Tento produkt
Výrobce Eltrinex
Typ Klasická
Rozlišení videa přední kamery (px) 2304 x 1296
Rozlišení videa zadní kamery (px) Bez zadní kamery
Úhel záběru přední kamery (°) 170
Úhel záběru zadní kamery (°) Bez zadní kamery
Počet snímků za sekundu (FPS) 60
Optická stabilizace Ne
Velikost displeje (") 2,7
Paměťová karta (GB) 64
Baterie Ano
Kapacita baterie (mAh) 300
Šířka (mm) 90
Výška (mm) 52

Hodnocení funkcí a vybavení

Jak jsme již v úvodním odstavci zmínili, dle cenovky kamery Eltrinex LS500 GPS lze očekávat výbavu navíc. To se potvrdilo, v rámci funkcí a vybavení je kamera vysoce nadstandardní. Mezi naprostý základ každé kamery z našeho srovnávacího testu patřily v době psaní této recenze funkce jako automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát. Zejména G-senzor považujeme za výhodný, po zaznamenané nehodě nebo nárazu totiž kamera video uzamkne, čímž se zamezí jeho případnému náhodnému smazání.

Mezi méně obvyklé funkce, které u hodnocených kamer najdete, ale Eltrinex LS500 GPS je má, patří potom detekce pohybu, detekce radarů v základu, detekce jízdních pruhů a GPS modul v základu. Všechny funkce jsou legální, včetně detekce radarů. K výbavě navíc patří i magnetický držák. Pokud by vás zajímaly podrobnosti o zmíněných funkcích, všechny jsme podrobně vysvětlili v našem manuálu, kde radíme, jak obecně vybrat kameru do auta, aby se vyplatila.

Parametr Tento produkt
WiFi Ne
GPS Ano
Automatické zapnutí Ano
Detekce pohybu Ano
G-senzor Ano
Magnetický držák Ano
Mikrofon Ano
Fotoaparát Ano
Detekce radarů Ano
Detekce jízdních pruhů Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Ať už se jedná o recenze dlouhodobých či krátkodobých uživatelů, mnoho z nich si pochvaluje design a snadné ovládání. Uživatelsky přívětivý systém kamery je v češtině. Dle uživatelů snímá kamera ostrý kvalitní obraz i za zhoršených viditelných podmínek. Ať už tedy bude slunce, mlha nebo noc, můžete se spolehnout, že kamera bude nahrávat dění kolem vás. V poměru ceny ku výkonu je kamera hodnocena nadstandardně.

Naše hodnocení a závěr

Eltrinex LS500 GPS je kamera, která potěší i nejnáročnější uživatele. Je také skvělým dárkem, bude vyhovovat všem. Má řadu funkcí, které patří k nadstandardu, například detekci radarů, GPS modul nebo detekci pohybu. Má navíc magnetický držák. Ani v základních parametrech kamera nepokulhává, výsledné video je možné přehrát ve velmi vysokém rozlišení, bude naprosto plynulé díky vysoké frekvenci snímání a díky možnosti velkokapacitní paměťové karty je na kameru možné nahrát i více, jak 24 hodin. Pokud hledáte levnější, ale podobně vybavenou variantu, podívejte se na model TrueCam A7s.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Eltrinex LS500 GPS | Hodnocení: 90,7 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kamery do auta patří mezi jeho novější témata, problematiku má však dobře nastudovanou a pod palcem má také videokamery, outdoorové kamery a fotoaparáty. Tématu dobře rozumí, vysvětlí vám například k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eltrinex LS500 GPS

Eltrinex LS500 GPS

4 500 Kč Orientační cena