Recenze a porovnání kamery do auta Nextbase 522GW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Nextbase 522GW

92,6 % Hodnocení
redakce

S velkým displejem

Kamery do auta

Klady a zápory

Klady

  • Velký dotykový displej
  • Paměť až 128 GB
  • Vysoké rozlišení videa

Zápory

  • Nižší snímková frekvence
  • Vysoká cena
  • Chybí detekce radarů
5 600 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Nextbase 522GW lze zařadit mezi takzvané duální autokamery. V základě se sice jedná o klasický model, lze ji ale rozšířit ještě o zadní kameru a obě zařízení propojit. Druhou kameru si ale musíte dokoupit, v základní sadě se nachází pouze ta přední, můžete ji ale samozřejmě využívat i samostatně.

Video natáčí v opravdu slušné kvalitě 2 560 x 1 440 px. Díky vysokému rozlišení budou lépe rozpoznatelné i určité detaily v obrazu, což může časem pomoci při řešení dopravní nehody.  Úhel záběru dosahuje 140°, což je naprosto dostačující. Za dostačující lze označit i frekvenci obrazu 30 fps, jedná se ale spíše o minimální hodnotu, kterou by měla kamera mít. Na trhu seženete i modely s mnohem vyšší frekvencí, a tím pádem i plynulejším obrazem.

Kameru umístíte klasicky na přední sklo a napojíte na napájení. Mimo to má v sobě zabudovanou baterii o kapacitě 320 mAh, ta vám ale vystačí pouze na zhruba půl hodiny natáčení, takže na ni nelze úplně spoléhat a funguje spíše jako záložní zdroj. K ukládání dat lze použít Micro SD kartu o maximální paměti až 128 GB. Nastavení a ovládání kamery se provádí skrze poměrně velký dotykový displej.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nextbase

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

2560 x 1440

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

140

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

1,3

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

3,0

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

320

Šířka (mm)

94

Výška (mm)

45

Hodnocení funkcí a vybavení

Autokamera má téměř všechny potřebné základní funkce. Sama se zapíná, takže se před začátkem jízdy nemusíte o nic starat. Nechybí jí ani detekce pohybu, což pomůže v případě, kdy bude auto zaparkované, vy v nedohlednu a někdo vám do něj nabourá. V takové situaci se kamera sama spustí a vše natočí.

V základní výbavě má i GPS modul pro záznam přesných údajů o rychlosti a poloze pomocí Google Maps. Přítomný G-senzor zajistí, že se při dopravní nehodě záznam z kamery uzamkne proti opětovnému promazání.

Zařízení nabízí také poměrně slušné možnosti propojení. Díky zabudované Wi-Fi a Bluetooth se k ní můžete připojit přes tablet nebo telefon a pohodlně si prohlížet nebo stahovat záznamy z kamery. Připevníte ji jednoduše na čelní sklo pomocí magnetického držáku. Z pokročilých funkcí chybí akorát detekce radarů a jízdních pruhů. Takové vymoženosti už ale nabízí málokterá kamera a většina řidičů je ani nevyužije.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Ohlasy na kameru Nextbase 522GW jsou převážně kladné. Uživatelé si chválí snadné ovládání a možnost propojení kamery s telefonem skrze Bluetooth nebo Wi-Fi. Vyzdvihují dostatečně dlouhý kabel k zapojení, velký displej a užitečné funkce. Na druhou stranu ale upozorňují na to, že menu kamery není v češtině a při nastavení si budete muset poradit s cizím jazykem, což by někomu mohlo dělat problém.

Na videu se můžete podívat, jak vypadá obraz natočený z autokamery Nextbase 522GW.

Hlavní klady a zápory

Ve srovnání s ostatními kamerami v našem testu má Nextbase 522GW hlavně opravdu slušné rozlišení. Především starší modely natáčí video v mnohem nižším rozlišení, záznam je pak méně kvalitní a hůře se z něj rozpoznávají detaily obrazu. V tomto případě je rozlišení vysoké, ale kamera má poměrně nízkou snímkovou frekvenci. Hodnota 30 fps sice patří už k dostačujícím, obraz ale nemusí být tak plynulý jako u jiných zařízení.

Za velkou výhodu považujeme přítomnost Wi-Fi a Bluetooth připojení. Společně s dotykovou obrazovkou tyto vlastnosti přispívají k jednoduché ovladatelnosti a snadnému nastavení kamery.

Naše hodnocení a závěr

Nextbase 522GW jsme zařadili mezi duální autokamery. V základu se jedná sice o kameru klasickou, můžete si ji ale rozšířit o další zařízení v podobě zadní kamery, modulu v podobě kamery zabírající prostor auta a podobně. Vše vás bude ovšem stát další peníze navíc.

Vzhledem k tomu, že i za základní balení zaplatíte poměrně vysokou částku, konečná investice už by pro někoho nemusela být žádoucí. Pokud ale chcete opravdu spolehlivé zařízení s množstvím užitečných funkcí, pak vám ji určitě doporučujeme a cena by vás neměla odradit. Dostanete za ni totiž téměř automatickou kameru s GPS modulem. Jako velkou výhodu vidíme i možnost napojení na mobilní telefon skrze Bluetooth nebo Wi-Fi, což velmi usnadní ovládání i stahování videí z kamery.

Pokud hledáte kameru do auta v nižší cenové kategorii, pak se podívejte například na recenzi Lamax T6.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nextbase 522GW | Hodnocení: 92,6 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nextbase 522GW

Nextbase 522GW

5 600 Kč Orientační cena