Menu

Recenze a test Nextbase 522GW

4. místo
76,0 % Celkové hodnocení
 • Velký dotykový displej
 • Paměť až 128 GB
 • Vysoké rozlišení videa
 • Zadní kameru je potřeba dokoupit
 • Vysoká cena
 • Nižší frekvence
6 000 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 76,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Nextbase 522GW lze zařadit mezi takzvané duální autokamery. V základě se sice jedná o klasický model, lze ji ale rozšířit ještě o zadní kameru a obě zařízení propojit. Druhou kameru si ale musíte dokoupit, v základní sadě se nachází pouze ta přední, můžete ji ale samozřejmě využívat i samostatně. Video natáčí v opravdu slušné kvalitě 2 560 x 1 440 px, v tomto ohledu v době zařazení do našeho srovnání (červen 2021) patřila k těm nejlepším. Díky vysokému rozlišení budou lépe rozpoznatelné i určité detaily v obrazu, což může časem pomoci při řešení dopravní nehody.  Úhel záběru dosahuje 140°, což je naprosto dostačující. Za dostačující lze označit i frekvenci obrazu 30 fps, jedná se ale spíše o minimální hodnotu, kterou by měla kamera mít. Na trhu seženete i modely s mnohem vyšší frekvencí, a tím pádem i plynulejším obrazem.

Kameru umístíte klasicky na přední sklo a napojíte na napájení. Mimo to má v sobě zabudovanou baterii o kapacitě 320 mAh, ta vám ale vystačí pouze na zhruba půl hodiny natáčení, takže na ni nelze úplně spoléhat a funguje spíše jako záložní zdroj. K ukládání dat lze použít Micro SD kartu o maximální paměti až 128 GB. Nastavení a ovládání kamery se provádí skrze poměrně velký dotykový displej.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ Duální 85 % Klasická, 8 % Externí, 8 % Duální
Výrobce Nextbase 23 % Truecam, 23 % Lamax, 8 % Eltrinex, 8 % Forever, 8 % MiO, 8 % Xiaomi, 8 % Navitel, 8 % DOD, 8 % Nextbase
Rozlišení videa (px) 2560 x 1440 69 % 1920 x 1080, 8 % 2560 x 1080, 8 % 2304 x 1296, 8 % 1280 x 960, 8 % 2560 x 1440
Úhel záběru (°) 140 144,23
Frekvence (fps) 30 43,85
Velikost displeje (") 3 2,32
Typ paměťové karty Micro SD 77 % Micro SD, 23 % Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty (GB) 128 71,38
Baterie Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Kapacita baterie (mAh) 320 345,00
Šířka (mm) 94 79,20
Výška (mm) 45 49,87

Hodnocení funkcí a vybavení

Autokamera má téměř všechny potřebné základní funkce. Sama se zapíná, takže se před začátkem jízdy nemusíte o nic starat. Nechybí jí ani detekce pohybu, což pomůže v případě, kdy bude auto zaparkované, vy v nedohlednu a někdo vám do něj nabourá. V takové situaci se kamera sama spustí a vše natočí. V základní výbavě má i GPS modul pro záznam přesných údajů o rychlosti a poloze pomocí Google Maps. Přítomný G-senzor zajistí, že se při dopravní nehodě záznam z kamery uzamkne proti opětovnému promazání.

Zařízení nabízí také poměrně slušné možnosti propojení. Díky zabudované Wi-Fi a Bluetooth se k ní můžete připojit přes tablet nebo telefon a pohodlně si prohlížet nebo stahovat záznamy z kamery. Připevníte ji jednoduše na čelní sklo pomocí magnetického držáku. Z pokročilých funkcí chybí akorát detekce radarů a jízdních pruhů. Takové vymoženosti už ale nabízí málokterá kamera a většina řidičů je ani nevyužije.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí Ano 100 % Ano
Detekce pohybu Ano 85 % Ano, 15 % Ne
G-senzor Ano 100 % Ano
GPS modul v základní výbavě Ano 54 % Ano, 46 % Ne
Magnetický držák Ano 62 % Ne, 38 % Ano
Mikrofon Ano 100 % Ano
Detekce radarů v základní výbavě Ne 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % V některých zemích
Fotoparát Ano 100 % Ano
Detekce jídzních pruhů Ne 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Ohlasy na kameru Nextbase 522GW jsou převážně kladné. Uživatelé si chválí snadné ovládání a možnost propojení kamery s telefonem skrze Bluetooth nebo Wi-Fi. Vyzdvihují dostatečně dlouhý kabel k zapojení, velký displej a užitečné funkce. Na druhou stranu ale upozorňují na to, že menu kamery není v češtině a při nastavení si budete muset poradit s cizím jazykem, což by někomu mohlo dělat problém.

Na videu se můžete podívat, jak vypadá obraz natočený z autokamery Nextbase 522GW.

Klady a zápory

Ve srovnání s ostatními kamerami v našem testu má Nextbase 522GW především opravdu slušné rozlišení. Především starší modely natáčí video v mnohem nižším rozlišení, záznam je pak méně kvalitní a hůře se z něj rozpoznávají detaily obrazu. V tomto případě je rozlišení vysoké, ale kamera má poměrně nízkou snímkovou frekvenci. Hodnota 30 fps sice patří už k dostačujícím, obraz ale nemusí být tak plynulý jako u jiných zařízení. Za velkou výhodu považujeme přítomnost Wi-Fi a Bluetooth připojení. Společně s dotykovou obrazovkou tyto vlastnosti přispívají k jednoduché ovladatelnosti a snadnému nastavení kamery.

Naše hodnocení a závěr

Nextbase 522GW jsme zařadili mezi duální autokamery. V základu se jedná sice o kameru klasickou, můžete si ji ale rozšířit o další zařízení v podobě zadní kamery, modulu v podobě kamery zabírající prostor auta a podobně. Vše vás bude ovšem stát další peníze navíc. Vzhledem k tomu, že i za základní balení zaplatíte poměrně vysokou částku, konečná investice už by pro někoho nemusela být žádoucí. Pokud ale chcete opravdu spolehlivé zařízení s množstvím užitečných funkcí, pak vám ji určitě doporučujeme a cena by vás neměla odradit. Dostanete za ni totiž téměř automatickou kameru s GPS modulem. Jako velkou výhodu vidíme i možnost napojení na mobilní telefon skrze Bluetooth nebo Wi-Fi, což velmi usnadní ovládání i stahování videí z kamery.

Pokud hledáte kameru do auta v nižší cenové kategorii, pak se podívejte například na recenzi Lamax T6.

 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Nextbase 522GW | Hodnocení: 76,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nextbase 522GW

Nextbase 522GW

4. místo  v porovnání
6 000 Kč Orientační cena