Recenze a porovnání kamery do auta DOD RC500S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DOD RC500S

96,9 % Hodnocení
redakce

Malá duální kamera

Kamery do auta

Klady a zápory

Klady

  • Velmi kvalitní provedení
  • Kvalitní záznam pořízený v noci
  • Přední i zadní kamera v balení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Bez vlastního displeje
  • Chybí optická stabilizace
10 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

DOD RC500S je kamera do auta z vyšší cenové kategorie. Jedná se o externí autokameru, v balení tedy najdete hned 2 kamery. Můžete tak natáčet dění jak před, tak za vozidlem – to považujeme za velkou výhodu. Mezi externími kamerami se zároveň jedná o jeden z nejoblíbenějších modelů. V případě rozlišení výsledného videa se dočkáte 1920 x 1080 pixelů, což je víceméně standard, který najdete u většiny námi hodnocených kamer, u několika modelů se dočkáte i vyššího rozlišení. Stejné rozlišení má i zadní kamera, což není až tak běžné a je to rozhodně plusem.

Frekvence 30 fps není také nic neobvyklého, jde o nejnižší doporučenou hranici, při které bude video plynulé bez sekání. Co se týče úhlu záběru, oceňujeme výrobcem zvolený úhel 145°, při kterém nenastává tzv. efekt rybího oka, obraz tedy nebude zdeformovaný, naopak bude čistý a kromě silnice byste měli mít možnost pozorovat dění na přilehlém okraji silnice, dopravní značení a dění na chodníku. V případě zadní kamery je to jen o málo menších 140°.

Úložiště může tvořit paměťová karta s velikostí až 128 GB. Kamera však nemá baterii, která by dokázala sama zařízení pohánět, proto bude vždy nutné zapojení do zásuvky. Velikostně je kamera spíše menší, zejména její výška je nestandardní a činí pouhých 38 mm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DOD

Typ

Externí

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

1920 x 1080

Úhel záběru přední kamery (°)

145

Úhel záběru zadní kamery (°)

140

Světelnost objektivu (f/xx)

1,6

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

Bez displeje

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ne

Šířka (mm)

75

Výška (mm)

38

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení má kamera, s přihlédnutím k ceně, pár nedostatků. S modelem DOD se dočkáte standardních funkcí, jako je automatické zapnutí s nastartováním vozidla, G-senzor, díky kterému se po citelném nárazu video uzamkne, a jen tak jej nesmažete, nechybí mu ani fotoaparát nebo mikrofon.

U tohoto modelu najdete i ne zcela samozřejmý detektor pohybu, proto nemusíte mít strach o zaparkované vozidlo – narazí-li do něj jiné vozidlo, kamera začne nahrávat a je možné, že případného viníka zachytí. Kladně hodnotíme GPS modul v základu a parkovací mód.

DOD RC500S nedisponuje magnetickým držákem, a i když jej neměla většina tehdy hodnocených modelů, u modelu z nejvyšší cenové kategorie bychom tuto vychytávku pro snadnou manipulaci očekávali. Co se týče detektoru radarů, je s kamerou dodáván v základní výbavě pouze v některých zemích, což je sice nestandardní postup, nejde však o jediný model, u kterého se s ním můžete setkat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají již s kamerou značky DOD zkušenost, ať už dlouhodobou či krátkodobou, velmi chválí kvalitu videa, a to i za stížených světelných podmínek, tedy v mlze, po setmění, nebo v noci. Kameru je snadné připojit přes WiFi k vašemu chytrému mobilnímu telefonu. Dle recenzí je celkové provedení na vysoké úrovni, výrobek nepůsobí křehce, ale naopak bytelně a design je nápaditý. Oceňují také hned dvě kamery v balení – přední a zadní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Ve srovnání s konkurenčními produkty obsahuje balení modelu DOD RC500S nikoliv jednu, ale rovnou dvě kamery. Větší z nich je určena na čelní sklo, menší pak na sklo zadní. Společně zaznamenávají dění před i za autem, což může být při řešení případné havárie nedocenitelné. Většina konkurenčních modelů natáčí záběr pouze přes přední sklo. Také úhel záběru obou kamer se pohybuje v optimálních mezích.

Trochu překvapivě s ohledem k ceně však výrobce nevybavil zařízení displejem, nastavení tak budete muset realizovat přes chytrý telefon, nebo se obejít bez něj. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nadstandardní provedení, reflektuje je také cena. Ta patří mezi nejvyšší na trhu.

Naše hodnocení a závěr

Kamera do auta DOD RC500S svoji vysokou cenu může obhájit velmi kvalitním zpracováním, které zapůsobilo na řadu uživatelů. Důležitým poznatkem je také fakt, že za cenu přesahující 10 000 Kč dostanete hned dvě kamery, přičemž jednu umístíte za přední, druhou za zadní sklo. Máte tak možnost natáčet i prostor za autem. Výsledné video má vysokou kvalitu i při nočním nahrávání, co se ovšem rozlišení týče, samo o sobě není nijak působivé, ale zcela standardní, 1920 x 1080 pixelů najdete u většiny námi hodnocených zařízení tohoto typu.

Rychlost snímání je zcela dostačující, video bude plynulé. Kamera je téměř bezkonkurenční v případě podporované velikosti paměťového média, málokterý model totiž dovoluje použít kartu s kapacitou až 128 GB. V rámci funkcí se setkáte se standardní nabídkou, které se drží i kamery z nejnižší cenové kategorie.

Chválíme však detektor pohybu a GPS modul v základní výbavě. Hledáte-li externí autokameru a zároveň bytelné a spolehlivé zařízení, potom se nemusíte bát zainvestovat do tohoto modelu, v případě, že chcete ušetřit, najdete obdobnou kvalitu také u kamery Eltrinex LS500 GPS. V jejím případě však budete natáčet dění pouze před vozidlem, což pro některé uživatele nemusí být dostačující.

10 200 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: DOD RC500S | Hodnocení: 96,9 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DOD RC500S

DOD RC500S

10 200 Kč Orientační cena