Menu

Sencor SCR 4400 – Recenze, testy a srovnání

80,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kamery do auta

Jednotlivá hodnocení

 • 8,6/10
  Kvalita natáčení
 • 9,1/10
  Uživatelská přívětivost
 • 8,5/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Možnost natáčet ve 4K
 • Velký pozorovací úhel
 • Přehledný displej
 • Snadné ovládání

Zápory

 • Nemá Wi-Fi
 • Chybí detekce radarů
 • Levné zpracování
2 000 Kč Orientační cena

80,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kamery do auta

Jednotlivá hodnocení

 • 8,6/10
  Kvalita natáčení
 • 9,1/10
  Uživatelská přívětivost
 • 8,5/10
  Funkce a příslušenství

Klady

 • Možnost natáčet ve 4K
 • Velký pozorovací úhel
 • Přehledný displej
 • Snadné ovládání

Zápory

 • Nemá Wi-Fi
 • Chybí detekce radarů
 • Levné zpracování
2 000 Kč Orientační cena

První dojmy a obsah balení

Kameru do auta Sencor SCR 4400 jsme otestovali v lednu 2024. Jde o cenově dostupný model, který umožňuje natáčet ve 4K. Byli jsme proto zvědaví, jak dobře si povede. Kamera je velmi lehká, jelikož je vyrobena z plastu. V balení se nachází držák s přísavkou, napájecí kabel s adaptérem a návod, který je v češtině a dobře informativní.

Základní parametry

Autokamera umožňuje natáčení ve 4K rozlišení (3 840 × 2 160 px) se snímkovou frekvencí 30 fps, stejně jako ve 2,7K neboli QHD (2 688 × 1 520 px) a FullHD (1 920 × 1 080 px). My jsme ji vyzkoušeli ve všech rozlišeních ve dne i v noci. Kvalita je opravdu na vysoké úrovni, a to i ve FullHD. SPZ zaparkovaných aut, ale i aut před námi, byly dostatečně čitelné.

Noční záběry měly nižší kvalitu, registrační značky zaparkovaných aut nebyly přesvětlené, ale mírně rozmazané, což znemožňovalo jejich identifikaci. SPZ aut, které stály přímo před námi, jsme dokázali přečíst.

Bez optické stabilizace, kterou kamera nedisponuje, obraz na nerovných silnicích vykazoval jistou míru třepotání, zvláště v režimu FullHD. Pozorovací úhel 170° je nadprůměrný, obvykle se pohybuje okolo 130°. Díky většímu úhlu záběru máte možnost vidět i širší okolí, ale okraje mohou být nepatrně zdeformované.

Pořizování a ukládání záznamů

Připojením do nabíječky a nastartováním auta se kamera automaticky zapne a začne nahrávat, což minimalizuje potřebu manuálního zásahu, kromě změny nastavení. Pokud byste záznam chtěli spustit nebo zastavit manuálně, lze tak učinit pomocí tlačítka umístěného na pravé straně.

Pro pořízení záznamu je nutná micro SD karta, která vyžaduje formátování po vložení do kamery. Pokud na ní máte důležité soubory, nejdříve si je přesuňte. Kamera podporuje SD kartu až do velikosti 128 GB, většina konkurenčních modelů umožňuje pouze 64 GB a méně. Je to způsobeno i tím, že umí natáčet ve 4K, takže vám videa budou zabírat více místa.

Pokud se paměťová karta zaplní, starší záznamy se automaticky přepisují novějšími. Díky G-senzoru se však nepřepíšou ty záznamy, které jsou uzamknuté. Zamknout je pak můžete i manuálně. Nastavit lze i videosmyčka, tedy jak dlouho bude trvat jeden záznam. Kamera umožňuje nejdéle nahrávat 5minutovou smyčku.

Ovládání a možnosti instalace

Kamera je vybavena přísavkovým držákem, který se snadno připevní k čelnímu sklu bez nutnosti lepení, což umožňuje jednoduché přemístění. Třípalcový displej je velmi přehledný a ovládání je intuitivní. Snadno se tak dostanete do menu, kde si nastavíte vše potřebné, od rozlišení videa, délky videosmyčky, typu kódování až po kvalitu fotoaparátu a obrazu. V menu si také můžete prohlédnout záznamy a fotografie.

Méně praktická jsou boční tlačítka, která nejsou snadno viditelná, a proto vyžadují ovládání spíše na základě hmatu. Jako omezení kamery lze uvést absenci Wi-Fi, Bluetooth či mobilní aplikace. Všechny pořízené záznamy tak do počítače dostanete pouze přes SD kartu, což pro někoho může být nevyhovující a zdlouhavé.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

3 840 × 2 160

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

170

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

3

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

180

Šířka (mm)

89

Výška (mm)

54

Funkce a příslušenství

Sencor SCR 4400 disponuje základními funkcemi, kterými jsou již zmíněný G-senzor, automatické zapnutí, nahrávání ve smyčce či detekce pohybu. Kamera se vyznačuje 14Mpx fotoaparátem, pomocí kterého uděláte snímky i během nahrávání, což není běžné u všech kamer. Chybí jí ale Wi-Fi, Bluetooth, GPS nebo detekce jízdních pruhů a radarů. Tu ale nemají ani dražší modely. Příslušenství zahrnuje napájecí kabel s adaptérem, držák s přísavkou a český návod.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Názory uživatelů

Uživatelé oceňují LCD displej kamery, smyčkové nahrávání, příznivou cenu a funkci detekce pohybu. Jiní zase zmiňují jednoduché ovládání, G-senzor, kvalitní obraz i zvuk. Mezi negativní recenze patří omezení na 30 snímků za sekundu a občasné záškuby v záznamech.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní přednost kamery Sencor SCR 4400 vyniká její příznivá cena a schopnost pořizovat kvalitní záznamy ve 4K rozlišení. To u kamer v této cenové kategorii není běžné. Zmínit také musíme široký úhel záběru, G-senzor, detekci pohybu i snadné ovládání a přehledné menu. Mezi zápory jsme pak našli chybějící některé funkce, jako například Bluetooth, Wi-Fi a GPS.

Porovnání s alternativami

Pro alternativu ve stejné cenové kategorii zvažte Lamax C9, který nabízí další funkce jako GPS, detekci radarů a jízdních pruhů. Nesmí mu chybět G-senzor, detekce pohybu ani mikrofon. Umožňuje nahrávat však pouze v QHD a chybí mu také Wi-Fi. Jako nevýhodu Lamaxu C9 lze považovat absenci držáku, kamera se místo toho lepí přímo na sklo.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Sencor SCR 4400 s její tenkou a lehkou konstrukcí je ideální volbou pro nenáročné uživatele. Chybí jí sice některé funkce, ale těmi důležitými je vybavena. Nepotřebujete k ní žádnou aplikaci, lze totiž ovládat přímo na těle. Díky držáku ji kdykoliv snadno přemístíte. Některým uživatelům může vadit, že nemá Bluetooth ani Wi-Fi, a tak záznamy z ní dostanete pouze přes SD kartu. Sháníte-li kameru za podobnou cenu, ale s více funkcemi, podívejte se po Lamaxu C9.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SCR 4400 | Hodnocení: 80,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Je možné objednat náhradní držák na sklo.

Jiří Bláha

Dobrý den,

držák na sklo se oficiálně samostatně neprodává, je ale možné, že jej najdete na různých bazarech.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SCR 4400

Sencor SCR 4400

2 000 Kč Orientační cena