Menu

Recenze a srovnání LAMAX C9

81,5 % Celkové hodnocení

S detekcí radarů v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Detekce radarů
  • Dobrý úhel záběru
  • Vysoké rozlišení, respektive lepší poměr stran

Zápory

  • Nižší snímková frekvence
  • Schází WiFi
  • Kamera má trochu větší rozměry
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

LAMAX C9 je produktem vyšší řady modelů autokamer společnosti LAMAX. Nabízí velmi vysoké rozlišení v kombinaci s optimálním úhlem záběru, jako i některé z možných funkcí. Jejich množství je však poměrně omezené. Své využití najde tento model u uživatelů, kteří se soustředí spíše na samotný záznam, než na dostupné funkce. V dané cenové hladině patří tento model mezi velmi zajímavé.

Rozlišení 2 560 x 1 080 považujeme za zcela nadstandardní s ohledem k ceně. Co už příliš nepřekvapí, je snímková frekvence. Ta dosahuje při maximálním rozlišení 30 snímků za sekundu, pokud rozlišení snížíte na HD, pak dostanete snímků až 60. Úhel záběru 150° zajistí dostatečný výhled na chodník i dopravní značení doprovázející silnici či na okolní jízdní pruhy. V podstatě lze říci, že kameře nic z dění před vozidlem neunikne. Světelnost výrobce neuvádí, nebude se tedy pravděpodobně jednat o nijak nadstandardní hodnotu.

Optická stabilizace tento model nedoplňuje, to však u moderních automobilů a na silnici bez děr vadit nebude. Ovládání umožňují tlačítka na těle kamery. Ta jsou s ohledem na trochu větší rozměry zařízení poměrně velká a ergonomicky rozmístěná. Náhled obrazu umožňuje displej s úhlopříčkou 2,7 palců. Úložiště může tvořit paměťová karta s prostorem až 64 GB. Obdobně jako u ostatních autokamer, ani v tomto případě není součástí balení. Baterie je spíše do počtu a umožní pouze velmi krátký videozáznam.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

2 560 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

150

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,7

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

150

Hodnocení funkcí a vybavení

V základu kameře schází modul WiFi, který by umožnil prohlížení záznamů na chytrém telefonu. GPS modul však výrobce do kamery osadil. V tomto případě se modul nestará pouze o záznam polohy automobilu, ale také o detekci radarů. Obavy z využití této funkce mít nemusíte, nejedná se o nic, co by bylo jakkoliv v rozporu se zákonem.

Recenzovanému modelu nechybí automatické zapnutí, stejně jako detekce pohybu na parkovišti. G-senzor zajistí uzamčení záznamu proti automatickému přepsání při nehodě. Neschází také integrovaný mikrofon. Detekci jízdních pruhů lze považovat za zajímavý doplněk, který vám může pomoct v případě mikrospánku. Nikdy se však na detekci vybočení nespoléhejte, upozornění nemusí vždy fungovat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ne

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelská hodnocení tohoto modelu lze považovat za nadstandardní, negativních hodnocení je opravdu minimum. Uživatelé za klady označují zejména široký úhel záběru, vysoké rozlišení, ale také překvapivě kvalitní video při jízdě v noci. To je jedna ze skutečností, které typicky z parametrů nevyčtete, protože výrobci často ne všechny hodnoty uvádí.

Mezi negativními vlastnostmi, které uživatelé zmiňují toho moc k nalezení není. Pokud pomineme výtky vzhledem k barvě zařízení, zbyde nám snad pouze nutnost aktualizace databáze radarů přes počítač (což ovšem platí pro většinu autokamer) a uchycení, ze kterého se kamera hůře vytahuje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Ve srovnání s jinými produkty v kategorii disponuje model LAMAX C9 vysokým rozlišením, respektive lepším poměrem stran videa. Video tak není natolik deformované, jako u jiných kamer. Úhel záběru zachytí vše potřebné, včetně dění na chodníku a v blízkých jízdních pruzích. Detekci radarů lze považovat za nadstandardní funkci. Pomoci může také detekce jízdních pruhů.

Mezi negativa, kterými však tento model nijak zvláště nevybočuje z konkurenčních modelů, můžeme zařadit nižší snímkovou frekvenci. Zařízení chybí modul WiFi, záznam si tak prohlédnete pouze na displeji kamery, nebo po připojení k počítači. Rozměry kamery jsou trochu větší, což je však efekt, který doprovází větší displej.

Naše hodnocení a závěr

Kamera LAMAX C9 patří mezi kvalitně provedené a dobře fungující modely, které si poradí i s jízdou v noci. Určena je pro náročnější uživatele, kteří ocení funkce, jako je detekce radarů či jízdních pruhů. Úhel záběru 150° patří mezi úhly zcela vyhovující, díky širšímu poměru stran není záznam videa příliš deformovaný. Na druhou stranu kameře schází modul WiFi, který by umožnil její nastavení a prohlížení záznamů prostřednictvím chytrého telefonu. Aktualizace mapy radarů je potřeba provádět po připojení k počítači.

 

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LAMAX C9 | Hodnocení: 81,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LAMAX C9

LAMAX C9

2 500 Kč Orientační cena