Menu

Kärcher DS 6 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Vodní vysavače / Tepovače

Klady

  • Turbokartáč
  • Velký dosah
  • Hubice na matrace
  • Ověřená značka

Zápory

  • Těžká konstrukce
  • Nižší příkon
  • Hlučný
9 000 Kč Orientační cena

Kärcher DS 6 je vodní vysavač ze střední cenové třídy, mezi jehož hlavní přednosti patří vysoká úroveň zpracování a několik speciálních hubic v balení. Díky tomu s ním můžete kromě podlah vysávat i matrace nebo čistit čalounění.

Technické parametry

Kärcher DS 6 má příkon 650 W, což můžeme obecně zařadit mezi nižší hodnoty na trhu. Nicméně dle hodnocení uživatelů to ale nemá úplně negativní vliv na jeho výkonnost. Pro někoho to může být naopak i výhoda, protože má tím pádem nižší spotřebu energie. K filtraci používá kromě vodního filtru ještě HEPA 12, který zajišťuje vysátí i skutečně drobných nečistot. Na druhou stranu mnoho cenově srovnatelných konkurentů využívá dnes již lepší HEPA 13 nebo 14.

Rozhodně ale potěší tím, že má akční rádius 10,2 m, takže se hodí i k uklízení větších pokojů – snadno celý pokoj vysajete, aniž byste museli vysavač přepojovat do jiné zásuvky. Mezi námi srovnávanými produkty vyniká také slušným objemem nádoby na vodu. Vejdou se do ní 2 l, přičemž mnohdy i dražší vysavače pojmou třeba jen 1 l.

Hlučnost 80 dB je poměrně dost a může být při delším vysávání nepříjemná. Na druhou stranu jde o běžnou vlastnost vodních vysavačů, která vychází z jejich konstrukčního zpracování. Vysavač navíc nepatří se 7,5 kg mezi nejlehčí modely, proto není úplně vhodný pro seniory a slabší osoby.

Hubice a další příslušenství

Kärcher DS 6 nás zaujal svou bohatou nabídkou hubic a kartáčů. Kromě běžné hubice na parkety zde najdete i turbokartáč, který se uplatní při důkladném vysávání koberců. Hodit se vám může třeba v případě, že máte doma línající mazlíčky nebo v koberci ulpívají dlouhé vlasy.

Dále zde najdete mini kartáč na čalounění, takže se dá využít i na vysávání gauče nebo křesla. Za velmi neobvyklý lze považovat nástavec na vysávání matrací, který u mnoha vysavačů nenajdete. Díky takto pestré sadě nástavců je využití vysavače opravdu různorodé.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kärcher

Příkon (W)

650

Filtrace

Vodní, HEPA 12

Účinnost filtrace (%)

99,9

Akční rádius (m)

10,2

Hmotnost bez vody (kg)

7,5

Objem nádoby na vodu/nečistotu (l)

2

Hlučnost (dB)

80

Konstrukce

Klasická

Vysávání

Suché i mokré

Turbokartáč

Ano

Hubice na parkety

Ano

Univerzální hubice

Ano

Napájení

Síťové

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (listopad 2023) figuruje vodní vysavač Kärcher DS 6 mezi nejprodávanějšími produkty na tuzemském trhu. Dle uživatelů je skutečně dost výkonný a dobře si poradí i s velkým množstvím nečistot. Pořizují si ho hlavně ti uživatelé, kteří mají línající domácí zvířata.

Podle některých uživatelů je ale hubice na podlahy dost hrubá a nevhodná na voskované dřevěné podlahy. Objevilo se také pár výtek k nutnosti čištění vodní nádoby po každém použití, nicméně to je naprosto běžná vlastnost vodních vysavačů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou Kärcher DS 6 je především bohatá sada kartáčů a hubic. Díky ní je vysavač skutečně multifunkční a dá se použít jak na úklid podlah a koberců, tak i nábytku a matrací. Oceňujeme také výborný akční rádius 10,2 m, díky kterému se s přístrojem pohodlně manipuluje. V neposlední řadě představuje výhodu i známé jméno výrobce. Značka Kärcher platí za jednoho z nejlepších specialistů na úklidovou a čisticí techniku.

U takto propracovaného výrobku bychom ale očekávali o trochu vyšší příkon. Další nevýhodou je hmotnost 7,5 kg, která může představovat překážku pro seniory. Hlučnost 80 dB je také dost vysoká, ale jde o běžnou vlastnost vodních vysavačů – podobnou hlučnost má bohužel většina produktů na trhu.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte o trochu levnější alternativu ke Kärcher DS 6 a nepotřebujete nutně turbokartáč nebo nástavec na matrace, mohl by vás zaujmout Polti Forzaspira Lecologico Aqua Allergy Natural Care. Paradoxně má o trochu vyšší příkon 750 W a využívá o něco lepší HEPA filtr 13. Na druhou stranu má ale omezenější akční rádius na 7,5 m a nádobka na vodu pojme jen 1 l. Postrádá výše zmiňované speciální nástavce, ale nechybí mu klasická hubice a různé drobné sací hubice na štěrbiny apod.

Do domácnosti alergiků a astmatiků ale naopak doporučujeme si trochu připlatit a investovat do vysavače Thomas Cycloon Hybrid Led 786551, který disponuje propracovaným systémem několika různých filtrů. Je také vhodný pro majitele větších bytů, neboť má akční rádius 11 m.

Závěrečné shrnutí

Kärcher DS 6 je vodní vysavač střední cenové kategorie, který potěší bohatou sadou hubic a nástavců. Nepostrádá ani méně obvyklý turbokartáč. Díky tomu se dá využívat nejen k čištění podlah, ale i k vysávání koberců, čištění čalouněného nábytku a vysávání matrací.

Tento model by tedy mohl vyhovovat zákazníkům, kteří hledají opravdu multifunkčního pomocníka pro úklid. Doporučit ho lze i do domácností s domácími mazlíčky – turbokartáč totiž efektivně vysaje veškeré chlupy z koberců.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher DS 6 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má ráda doma čisto a za svůj život už si vyzkoušela různé typy vysavačů. Mezi nimi figurovaly i vysavače vodní, tudíž mohla k vytvoření této stránky využít nejen informace získané pečlivým průzkumem trhu, ale i své vlastní zkušenosti z pohledu uživatele. Na našem webu se z témat spojených s úklidem a hygienou stará také o čističe a vysavače oken či ultrazvukové čističe.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Kärcher DS 6

Kärcher DS 6

9 000 Kč Orientační cena