Menu

Kinderkraft Grande Plus – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Sportovní kočárky

Klady

  • Cena
  • Odpružení všech kol

Zápory

  • Spíš na rovné povrchy
  • Bez příslušenství
3 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Sportovní kočárek Kinderkraft Grande Plus patřil v době srovnání (prosinec 2023) k nejlevnějším na trhu. Odpružený podvozek s pěnovými koly se hodí spíše na jízdu rovným městským povrchem, k čemuž jej doporučuje i samotný výrobce. Nosnost 22 kg je více než dostačující a patří k vyšším hodnotám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kinderkraft

Nosnost podvozku (kg)

22

Kola

Pěnová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Všechna kola

Nastavitelná míra odpružení

Ne

Brzda

Nožní

Skládání jednou rukou

Ano

Pojistka proti rozložení

Ano

Stojí po složení

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

62/83/27

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

57/95/106

Hmotnost (kg)

9,8

Sportovní sedátko

Kinderkraft Grande Plus patří k modelům, u nichž sedátko nelze otočit proti směru jízdy. Kočárek disponuje velkou stříškou, která dobře ochrání dítě před slunečními paprsky. Opěrka zad i nohou je nastavitelná a můžete s ní vytvořit rovný povrch pro úplný leh dítěte. Samozřejmostí jsou pětibodové bezpečnostní pásy a v letních dnech potěší i odvětrávací síťka ve stříšce.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná opěrka zad

Ano

Poloha vleže

Ano

Nastavitelný podnožník

Ano

Bezpečnostní pás

Pětibodový

Bezpečnostní madlo

Ano

Průzor ve stříšce

Ano

Odvětrávání sportovního sedátka

Ano

Příslušenství

Z příslušenství dostanete k tomuto modelu pouze nákupní koš, umístěný ve spodní části kočárku. Další výbavu, jako je fusak nebo pláštěnka, bude nutné dokoupit. U sportovních kočárků je ale nízký stupeň výbavy běžný.

Parametr Tento produkt
Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Ne

Nánožník na hlubokou korbičku

Nerelevantní

Nánožník na sportovní sedačku

Ne

Pláštěnka

Ne

Moskytiéra

Ne

Stojan na hlubokou korbičku

Nerelevantní

Držák nápojů

Ne

Hodnocení odborníků a dalších uživatelů

V dTestu kočárek Kinderkraft Grande Plus dopadl relativně dobře, pouze u parametru komfortu dítěte bylo hodnocení horší. Uživatelé si tento model chválí pro nízkou cenu a jsou ochotni tolerovat jisté nedostatky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

K největším benefitům tohoto kočárku patří nízká cena, která jej dělá zajímavým pro všechny nenáročné uživatele šetřící každou korunu. Vyzdvihnout můžeme i nosnost 22 kg, se kterou zvládne vozit i větší děti. V recenzích převažují spokojené ohlasy zákazníků, kteří za danou cenu čekali horší kvalitu a byli překvapení provedením kočárku.

Vytknout můžeme nižší komfort sedátka a stříšku, která je sice velká, její materiál však poměrně prosvítá. Vzhledem k dané ceně se však jisté kompromisy v provedení dají očekávat.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li sportovní kočárek za rozumnou cenu, můžete pořídit Hauck Runner 2. Budete si sice muset trošku připlatit, odměnou však budou velká kola, vhodná i do terénu a na běhání. Máte-li možnost investovat do sporťáku více peněz, Cybex Eezy S+2 patří k velmi skladným a lehkým kočárkům, zvládne navíc i lehce nerovný terén. Tyto oblíbené modely se navíc dobře prodávají na bazarech a můžete tak časem získat třeba polovinu ceny zpět.

Závěrečné shrnutí

Kinderkraft Grande Plus patří k velmi levným sportovním kočárkům. Ve většině parametrů ho můžeme označit za průměrný a podle mnoha spokojených recenzí je za danou cenu skvělým produktem. Pokud byste si trochu připlatili, můžete pořídit Hauck Runner 2 vhodný do terénu.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kinderkraft Grande Plus | Hodnocení: Dobré
Kateřina vystudovala inženýrský obor Jakost a zdravotní nezávadnost potravin na Mendelově univerzitě v Brně. Vždycky ji to ale táhlo ke copywritingu a tak se rozhodla dělat, co ji baví. Jako máma dvou malých dětí má v malíčku mimo jiné témata dětských produktů a pomocníků do domácnosti. Zajímá se o udržitelnost, pomalou módu a miluje chvíle strávené v přirodě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Kinderkraft Grande Plus

Kinderkraft Grande Plus

3 300 Kč Orientační cena