Menu

Klarstein PopArt Cream retro – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Mini ledničky

Klady

  • Velký užitný objem
  • Mrazák
  • Box na zeleninu
  • Ověřený výrobce
  • Jedinečný design

Zápory

  • Vyšší cena
  • Méně funkcí
9 500 Kč Orientační cena

Mini lednička Klarstein PopArt Cream retro představuje objemnější zařízení z vyšší cenové kategorie. Je určena k uskladnění většího množství potravin, navíc do ní můžete dát i čerstvou zeleninu a mražené potraviny. Jako většina ostatních mini chladniček je určena ke stání ve volném prostoru, kde upoutá pozornost svým nezvyklým retro designem.

Základní charakteristiky

Klarstein PopArt Cream retro se s celkovým užitným objemem 118 l v době psaní této recenze (červen 2023) řadí mezi modely s nadprůměrnou kapacitou. Takto velký prostor mohou bez problémů užívat 2 lidé. Nachází se zde i mrazák, který má objem 12 l. U většiny mini ledniček se setkáte s menšími mrazáky.

Tato lednice spadá do energetické třídy E, čímž se řadí mezi úspornější modely na trhu. Většina konkurentů má totiž vyšší spotřebu a běžně pokrývá třídy F nebo G. Vůbec nejefektivněji funguje při okolních teplotách v rozmezí +16 až +38 °C, takže ji můžete bez obav z velké spotřeby používat v horkém létě. Co se týče hlučnosti, se 40 dB nijak výrazně nevybočuje, ale ani nepatří mezi extra tiché chladničky.

Tato mini lednička má velice šikovně řešené vnitřní uspořádání. Najdete zde hned 2 klasické poličky, box na čerstvou zeleninu, který se příliš často nevidí, 1 poličku v mrazáku a 2 přihrádky ve dveřích. Rozložením tudíž hodně připomíná klasickou lednici. Jedinou výraznější vadou na kráse je absence automatického odmrazování (či systému No Frost). Na druhou stranu tyto vychytávky najdete stále u poměrně nízkého procenta mini ledniček.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Způsob umístění

Volně stojící

Užitný objem lednice (l)

118

Mrazák

Ano

Objem mrazáku (l)

12

Energetická třída

E

Klimatická třída

N-ST

Hlučnost (dB)

40

Počet polic

2 + box na zeleninu

Přihrádky ve dvířkách

Ano

No Frost

Ne

Samoodmrazování

Ne

Barva

Krémová

Výška (cm)

97

Šířka (cm)

55

Hloubka (cm)

55

Hmotnost (kg)

35

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

K mini ledničce Klarstein PopArt Cream retro evidujeme v době psaní této recenze (červen 2023) sice menší množství uživatelských hodnocení, nicméně se jedná o jeden z nejprodávanějších produktů své kategorie na tuzemském trhu.

Chladničky značky Klarstein se obecně těší velké oblibě, a to nejen díky svému designu, ale i kvůli vysoké kvalitě zpracování. Tento model si pořizují hlavně uživatelé, kteří mají slabost pro produkty ve starším stylu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi silné stránky Klarstein PopArt Cream retro rozhodně patří velký užitný objem a promyšlené uspořádání vnitřního prostoru. Ten je vyřešen tak, abyste zde pohodlně uskladnili maso, ovoce, zeleninu, lahve s nápoji a díky mrazáku i mražené produkty. Dobrý dojem dělá tento produkt i díky tomu, že za ním stojí oblíbený a renomovaný výrobce.

Jedinečný je i díky svému designu – krémová barva, zaoblené tvary a kónické nožky skvěle zapadnou do domácnosti s retro vybavením. U této lednice by se ještě hodil systém No Frost nebo alespoň automatické odmrazování. Jinak ale výraznější nedostatky nemá. Pro některé zákazníky by mohla představovat moc vysokou investici – s ohledem na velkou kapacitu a vysokou kvalitu je ale podle našeho mínění přiměřená.

Porovnání s alternativami

Retro mini ledničky najdete i v nižších cenových kategoriích. Pokud pro vás představuje Klarstein PopArt Cream retro příliš vysokou investici (nebo je pro vás zbytečně velká), mohla by vás zaujmout např. mini lednička AMICA VT 862 AM.

Má o jednu poličku méně, ale nepostrádá mrazák ani boxík na zeleninu. Užitný objem představuje velmi slušných 95 l a navíc zde najdete funkci automatického odmrazování. Poličky jsou vyrobeny z tvrzeného skla, takže jsou odolnější.

Závěrečné shrnutí

Klarstein PopArt Cream retro představuje objemnou mini ledničku (118 l) s důmyslně řešeným vnitřním prostorem a mrazákem, která se bude skvěle hodit do domácnosti zařízené v retro stylu. Mini ledničku o tomto objemu mohou bez problémů užívat v domácnosti 2 lidé. Případně se pro ni najde využití ve větší kanceláři, kde si bude chtít v lednici uskladnit potraviny více lidí.

Jediným výraznějším nedostatkem je absence automatického odmrazování. Pokud je pro vás tato funkce nezbytná, zkuste Beko TSE 1284 N. Taktéž jde o model vhodný pro 2 osoby.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein PopArt Cream retro | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která je v kuchyni velice často a má slabost pro nejrůznější kuchyňské pomocníky. Baví ji prozkoumávat trh a poznávat nejnovější vychytávky, proto se ujala tématu mini ledniček. Na této stránce vám představí jejich klady a zápory, vysvětlí, podle čeho volit užitný objem, a také popíše nejpopulárnější funkce. Její jméno najdete i na stránce s autochladničkami, které představují mobilnější variantu přenosných mini ledniček.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Klarstein PopArt Cream retro

Klarstein PopArt Cream retro

9 500 Kč Orientační cena