Recenze Klarstein Wonderwall Air Art Smart, leknín - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Klarstein Wonderwall Air Art Smart, leknín

Velmi dobré Celkové hodnocení

Zajímavý designový kousek v kategorii Infrapanely

Klady

  • Krásný motiv leknínů
  • Ideální do koupelny
  • Ovládání mobilem
  • Disponuje časovačem

Zápory

  • Pro někoho slabší výkon
  • Postrádá recenze
5 000 Kč Orientační cena

Klarstein Wonderwall Air Art Smart zaujme na první pohled krásným motivem leknínů od Clauda Moneta. Je tedy ideální pro zákazníky, kteří si potrpí na specifický umělecký styl. Cenově spadá do střední hladiny, ale i přesto u něj najdete několik prvků typických pro nejdražší produkty.

Základní charakteristiky

Co se týče výkonu, patří Klarstein Wonderwall Air Art Smart s 350 W mezi slabší zařízení. Z toho důvodu ho lze doporučit k použití jen v opravdu malých místnostech, jako jsou koupelny nebo chodby, či v ložnici, kde není vhodné extrémně topit. Jako materiál zde výrobce použil sklo, které ocení zákazníci preferující bezúdržbové produkty – hladký povrch se totiž snadno udržuje v čistotě.

Panel obdélníkového tvaru je určen k instalaci na zeď, takže je nutno počítat s tím, že potřebuje trochu větší volný prostor (na délku). Se stupněm ochrany IP44 je spolehlivě chráněn proti vodě, takže se výborně hodí do koupelny.

Předností tohoto produktu jsou kromě designu i funkce. Kromě termostatu, který je běžný i v nižších cenových hladinách, nabízí méně obvyklé ovládání přes aplikaci a také funkci detekce otevřeného okna. Ta je užitečná v situaci, kdy zapomenete zavřít okno – infrapanel to sám pozná a automaticky se vypne, takže nebude topit zbytečně. Další zajímavostí je časovač, který taktéž u mnoha konkurentů nenajdete.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Výkon (W)

350

Materiál

Sklo

Umístění

Na zeď

Stupeň krytí

IP44

Wi-Fi

Ano

Termostat

Ano

Barva

Fialová

Šířka (cm)

120

Výška (cm)

30

Hloubka (cm)

5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) neevidujeme dostatečné množství uživatelských recenzí konkrétně k produktu Klarstein Wonderwall Air Art Smart, nicméně obecně lze sálavé panely této značky označit za velmi oblíbené.

Typické jsou pro ně chytré funkce, pečlivé zpracování a důmyslný design, proto platí mezi jedny z nejlepších infrapanelů na tuzemském trhu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Klarstein Wonderwall Air Art Smart zaujme jednak funkcemi, které nejsou ve střední cenové hladině úplně obvyklé (detekce otevřeného okna, ovládání přes aplikaci, časovač), tak i krásným motivem leknínů, díky kterému zaujme umělecké duše.

Cena tohoto produktu se může zdát s ohledem na slabší výkon trochu vysoká, nicméně je potřeba vzít v potaz to, že právě za funkce a potisk se mnohdy hodně připlácí. Je ale škoda, že se k němu nedá dohledat více recenzí reálných uživatelů, na které bychom mohli odkázat.

Porovnání s alternativami

Kromě Klarstein Wonderwall Air Art Smart se vzorem leknínů se dá od značky Klarstein pořídit celá řada sálavých panelů v jiných designech. Alternativou může být např. HTR10-WAASm700WCMpB s motivem mapy světa. Má vyšší topný výkon 700 W, který už zvládne vytápět středně velkou místnost.

Uživatelům, kteří naopak preferují neutrální vzhled, lze doporučit Klarstein Wonderwall 360 Smart. Jedná se o čistě bílý sálavý panel, který se taktéž umisťuje na zeď a disponuje chytrými funkcemi. Jednoduchý design se zde promítá do výhodnější pořizovací ceny.

Závěrečné shrnutí

Sálavý panel Klarstein Wonderwall Air Art Smart je pečlivě zpracovaný z hlediska designu i funkcí. Nemá sice nadprůměrný výkon, ale k dotápění v koupelně nebo ložnici je 350 W dostačujících. Do koupelen je vhodný i díky voděodolnosti. Ovládání přes aplikaci určitě využijí zákazníci, kteří mají slabost pro chytrá zařízení. Potěší i snadnou údržbou, protože hladký skleněný povrch stačí jen občas otřít hadříkem.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Wonderwall Air Art Smart, leknín | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je fanynkou alternativních technologií, proto se také ujala tématu infrapanelů, které považuje za velmi šikovný způsob vytápění. Pro lepší pochopení toho, jak fungují, a sepsání tohoto článku, pečlivě prozkoumala odborné zahraniční zdroje a sortiment na trhu s infrapanely. Ráda vám proto poradí, jak vybrat výkonný i designově povedený kousek. Z příbuzných témat zpracovala např. klasické nebo olejové radiátory.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Wonderwall Air Art Smart, leknín

Klarstein Wonderwall Air Art Smart, leknín

5 000 Kč Orientační cena