Menu

Kuki L – Recenze, testy a srovnání

96,5 % Celkové hodnocení

Perfektní aplikace v kategorii Internetové televize

Klady

  • Velký počet zařízení
  • Přehledné a čisté rozhraní
  • Velký výběr volitelných programů

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pouze 7 dní zpětného přehrávání
490 Kč Orientační cena

Základní parametry

Do našeho testu jsme na podzim roku 2022 zařadili také internetovou televizi Kuki ve variantě L. Svou nabídkou se řadí Kuki spíše k průměru, rozhraní ale nabízí větší počet možností, které nejeden uživatel ocení. Podpora ze strany poskytovatele je dobrá a je nadstandardní a pomůže i o víkendu. Kuki si můžete na 14 dnů vyzkoušet zdarma, placená verze je přitom bez závazků a lze ji kdykoliv zrušit.

Poskytovatel nabízí v tarifu L na první pohled menší počet televizních programů než jeho konkurenti. Obdržíte totiž pouze 77 kanálů. Zásadní informace spočívá ovšem v tom, že 30 z nich je volitelných a můžete si je vybrat z nabídky celkem 156 různých vysílání. Díky tomu si programovou nabídku uzpůsobíte dle svých požadavků. Volitelné programy přitom nevybíráte pouze jednorázově, svůj seznam můžete každý měsíc měnit.

Parametr Tento produkt
Varianty

Kuki S, M, L a XL

Počet zařízení pro přehrávání

2 fixní + 5 mobilních

Vypovězení smlouvy

Snadné

Počet programů v balíčku

108

Počet základních programů

78

Počet volitelných programů

30

Změna volitelných programů

1x měsíčně

Výběr programů

154

Ostatní tarify

Nabídka tarifů je u Kuki o něco širší, než bývá běžné. Vybírat můžete mezi 4 tarify a rozdíly nespočívají pouze v počtu kanálů. Zatímco Kuki S nabídne pouze 47 pevně stanovených programů, Kuki M a L umožňují seznam uzpůsobit dle požadavků diváka, a to jednou měsíčně. Kuki XL poté zahrnuje kompletní knihovnu, kterou společnost disponuje. K tarifům lze dokoupit také příplatkové HBO, Cinemax, filmový či erotický balíček. Počet zařízení jde za poplatek rozšířit také, stejně jako počet nahrávacích hodin.

Nabídka Kuki S Kuki M Kuki L Kuki XL
Cena 190 Kč/měsíc 290 Kč/měsíc 490 Kč/měsíc 990 Kč/měsíc
Počet základních programů 47 34 47 161
Počet volitelných programů 0 15 30 0
Počet programů, ze kterých je možno vybírat Nerelevantní 97 156 Nerelevantní

 

Funkce

Kuli mezi službami nabízí vše, co ostatní poskytovatelé. Nebude vám proto chybět dobře fungující zpětné přehrávání s možností se vrátit v čase až o 7 dnů. Stejně tak recenzovaný tarif L nabídne až 50 hodin nahrávek, které uchová po dobu 30 dnů. Jestliže tedy jedete například na dovolenou a v průběhu hraje v televizi pořad, který nechcete zmeškat, necháte si jej nahrát a pustíte po návratu z dovolené. Obě výše uvedené funkce lze využívat při sledování většiny kanálů také pro přetáčení reklam. Neschází ani zaheslování obsahu či zakládání uživatelských profilů.

Parametr Tento produkt
Možnost zpětného přehrávání

7 dní

Možnost nahrávání pořadů

Ano

Počet hodin nahrávání v ceně

50

Prémiové stanice za příplatek

HBO, Cinemax

Zkušební verze

14 dní bezplatně

Podpora Dolby Digital

Ano

Podpora přehrávání a rozhraní

Kuki lze sledovat bez problémů na všech moderních i lehce starších chytrých televizích. Podpora aplikace samozřejmě neschází na mobilu a v případě potřeby si své oblíbené pořady vychutnáte i před monitorem počítače. V seznamu podporovaných systémů nechybí ani Apple TV a Chromecast. Ten umožňuje přehrávat pořady na mobilu a bezdrátově obraz a zvuk promítat na televizní obrazovku. Velkou výhodou tohoto řešení je to, že nemusíte na cizí televizi přihlašovat svůj účet. Seznam podporovaných systémů se může časem měnit, doporučujeme proto před pořízením pro jistotu prověřit vaši televizi na webu výrobce.

Parametr Tento produkt
Samsung Tizen

Ano, 2015 a novější

Android/Google TV

Ano

LG TV

Ano, webOS 3.0 a novější

Webový prohlížeč

Ano

Apple TV

Ano

Nvidia Shield TV

Ano, 2017 a novější

Mobilní zařízení

Ano

Chromecast

Ano

Zahraniční přehrávání

Evropská Unie

Televize

Vývojáři aplikace internetové televize Kuki si dali na uživatelském prožitku opravdu záležet. Výsledkem je od první chvíle přehledné, moderní a designově zdařilé prostředí. Párování účtu s televizí probíhá pomocí kódu vygenerovaného v uživatelském účtu. Po přihlášení vás televize vyzve ke zvolení vzhledu. Vybírat můžete mezi dětským, moderním či klasickým zobrazením. Zatímco dětské a moderní prostředí mají společné prvky moderních streamovacích aplikací, klasický režim sází na velký a velmi dobře čitelný televizní program. To potěší každého, kdo hůře vidí.

Aplikace nabízí všechna potřebná nastavení a jde přitom do větších detailů než konkurence. Zachovává si ale svou přehlednost, i přes velké množství ovlivnitelných předvoleb se v nich nijak neztratíte.

Mobil a webový prohlížeč

Mobilní aplikace poskytuje stejné funkce jako ta televizní. Přihlášení je jednoduché, hlásíte se přímo do svého uživatelského účtu a nic dalšího není potřeba. Kromě jednoduchého vyhledávání a orientace v systému ale umožní například nastavení kvality přehrávání či omezení využití mobilních dat. Přehrávání lze zamknout na šířku a nastavit můžete i přehrávání na pozadí. V tomto případě poběží přenos na mobilu i se zamknutým displejem. V našem případě jsme testovali Kuki na mobilu Samsung Galaxy S22 Ultra, jakožto prémiovém telefonu a bohužel nebyla aplikace zcela stabilní (občasné záseky). Na tom by poskytovatel mohl zapracovat.

Po přihlášení ve webovém prohlížeči obdržíte rozhraní identické s tím při přehrávání na televizi. Automaticky se vám také nabídne opět volba vzhledu uživatelského prostoru. Vše fungovalo bez obtíží a stejně intuitivně jako na televizní obrazovce.

Uživatelská podpora

Kuki sází také na dobrý zážitek komplexně, soustředí se proto i na kvalitní uživatelskou podporu. Ta je dostupná prostřednictvím chatu, telefonu a e-mailu, a to od 8:00 do 20:00 sedm dní v týdnu. Nezáleží proto, jaký styl komunikace vám vyhovuje nejlépe, ani na tom, kdy máte prostor případné obtíže řešit. Většina konkurence uživatelskou podporu během víkendu neposkytuje, můžeme proto tým Kuki pochválit.

Parametr Tento produkt
Uživatelské podpora

Telefon, E-mail, Chat

Pracovní doba přes týden

8:00–20:00

Pracovní doba o víkendu

8:00–20:00

Hlavní klady a zápory

Kuki ve svém tarifu L možnost výběru části programů ze širšího seznamu programů. Díky tomu si přesně zvolíte, které pořady vás zajímají. Na první pohled sice Kuki L nabízí méně pořadů než třeba SledovaniTV či Telly, ale ona možnost výběru kvantitu vynahradí. Rozhraní aplikace je čisté, přehledné a velice snadno ovladatelné. Mimo to však poskytuje nadstandardní možnost uzpůsobení rozložení. Vyhoví proto dobře běžným uživatelům, dětem i hůře vidícím osobám či seniorům. Každý si najde to své. Mimo to potěší velké množství zařízení, které můžete s účtem souběžně spárovat.

Negativ jsme na Kuki L našli málo. V základu nepotěší vyšší cena, která je v poměru počet programů/náklady zkrátka horší. Úplně negativní, ale ani pozitivní není pouhých 7 dní zpětného přehrávání pořadů. Jedná se však o průměr na trhu, za velký nedostatek to proto nepovažujeme. Aplikace na mobilu vykazovala jisté obtíže, byly ale spíše nahodilé a pravděpodobně spojené s pár dní starou aktualizací operačního systému telefonu. U ostatních aplikací internetových televizí se ovšem nevyskytly.

Porovnání s alternativami

Jestliže bychom měli dosadit Kuki L přímého konkurenta, byla by to služba Telly Střední. Cena obou produktů v době testování vypadala téměř stejně (Telly byla o 40 Kč levnější), nabídka programů ale už tolik ne. Zatímco Kuki L má v balíčku 77 kanálů, Telly jich nabízí celých 103. Nelze mezi nimi však vybírat z větší programové nabídky. Obě služby lze vypovědět bez udání důvodu a bez komplikací, obě mají kvalitní uživatelskou podporu a přehlednou aplikaci fungující na všech zařízeních. Telly navíc ale umožňuje až 100 hodin nahrávek. Kuki naproti tomu dovoluje uživateli změnit náhled rozhraní dle potřeby. Je proto jen na vás, na kterém parametru vám záleží více.

Závěrečné hodnocení

Kuki L jsme zařadili do testu vedle dalších internetových televizí a vedla si vskutku dobře. Překvapila nás svou nejpropracovanější aplikací se širokým spektrem možností, které ale neubírají na přehlednosti. Uživatelské prostředí lze upravit designově dle požadavku – v nabídce najdete Dětský, Moderní či Klasický režim. Poslední ze jmenovaných je uzpůsoben pro maximální jednoduchost a výbornou čitelnost, vyhoví proto nejlépe lidem s horším zrakem či seniorům. Služba umožňuje přetáčet pořady až o týden zpět a také udělat až 50 hodin záznamu pro uchování po dobu jednoho měsíce. Jestliže hledáte zajímavou alternativu, podívejte se také na Telly Střední.

490 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kuki L | Hodnocení: 96,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se zaměřuje v našem týmu zejména na technicky orientovaná témata a elektroniku. Sledování filmů ve volném čase je jeho velkou vášní, a protože jeho tempo nabídky kin nestíhají uspokojit, uchyluje se také ke sledování internetové televize a všech streamovacích služeb. Recenzované služby sám otestoval, snadno vám proto vysvětlí, co je při výběru nejdůležitější.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Prosím, dá se objednat Sport1 a Sport2, kde probíhají přenosy Formule 1?

Svatoslav Kaňka

Dobrý den, tyto programy jsou ke dni 3.1.2023 součástí balíčku Kuki L.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Kuki L

Kuki L

490 Kč Orientační cena