Menu

SledovaniTV Standard – Recenze, testy a srovnání

97,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Internetové televize

Klady

  • Největší výběr stanic za danou cenu
  • Přehledné rozhraní se všemi funkcemi
  • Snadné vypovězení služby

Zápory

  • Bez volitelných programů
  • Bez víkendové uživatelské podpory
399 Kč Orientační cena

Základní parametry

V listopadu 2022 jsme zařadili mezi testy internetových televizí také službu SledovaniTV, a to konkrétně v tarifu Standard. Tuto variantu jsme volili pro její cenovou podobnost s nabídkou konkurence. Stejně jako u ostatních samostatných poskytovatelů, kteří nejsou rovněž telefonními operátory, i SledovaniTV umožňuje vyzkoušet svůj produkt zdarma. Počítat můžete s přehlednou aplikací se širokými možnostmi přizpůsobení a snadnou obsluhou. SledovaniTV bez obtíží funguje na všech typech zařízení a nabízí s ohledem k ceně nadstandardní počet kanálů.

V nabídce jsme při testování nalezli 156 televizních programů. Takovou nabídkou nedisponoval v době testu žádný jiný z poskytovatelů. Průměr se pohyboval spíše okolo 100 kanálů. I když jsou tedy programy pevně určeny a nelze si jejich seznam uzpůsobit z rozsáhlejšího výběru, vůbec to nevadí. V balíčku je totiž již více méně vše, co by vás mohlo zajímat. Jak jsme již nakousli v odstavci výše, poskytovatel nabízí SledovaniTV Základ se 110 kanály na první měsíc za korunu s možností vypovězení smlouvy kdykoliv. Pokud službu včas nezrušíte, automaticky přejdete do placeného režimu.

Parametr Tento produkt
Varianty

Základ, Standard, Premium

Počet zařízení pro přehrávání

2 fixní + 3 mobilní

Vypovězení smlouvy

Snadné

Počet programů v balíčku

156

Počet základních programů

156

Počet volitelných programů

Neumožňuje

Změna volitelných programů

Ne

Výběr programů

156

Ostatní tarify

Stejně jako konkurenti na českém trhu nabízí SledovaniTV hned několik úrovní předplatného. To nejnižší nese název Základ a za pouhé dvě stokoruny doručí na vaši obrazovku 110 kanálů. Varianta Standard (kterou jsme testovali) disponuje 156 programy a dvojnásobnou náloží hodin nahrávání. Za zvláštnost můžeme považovat úroveň Premium. V předplatném je nejen téměř 200 programů, ale balíčky HBO, Cinemax, Filmbox a erotické programy dostanete bez dalších poplatků. To je něco, co se u konkurence moc nevídá. Stručné srovnání najdete v tabulce níže:

Nabídka SledovaniTV Základ SledovaniTV Standard SledovaniTV Premium
Cena 199 Kč/měsíc 399 Kč/měsíc 799 Kč/měsíc
Celkový počet programů 110 156 195
Počet hodin nahrávání 25 50 120
Specifika V ceně kanály HBO, FilmBox, Cinemax i erotické kanály

 

Funkce

Mezi ty nejčastěji využívané a nejoblíbenější funkce internetových televizí, které běžné vysílání nenabídne, je možnost zpětného přehrávání. SledovaniTV Standard se drží v tomto případě konkurenčního průměru a pořady umožní přehrávat 7 dnů zpětně. Pokud by to nemělo stačit a vysílaný pořad vás míjel například v době, kdy jste na dovolené, můžete si jej v rámci 50 hodin záznamu nahrát pro budoucí sledování. Záznam se v systému drží po dobu 90 dnů a v systému je možné jejich životnost prodloužit o 3 a poté další 2 měsíce. Zpětné přehrávání samo o sobě přímo vybízí také k přeskakování reklam, které je na většině stanic možné, na některých však nikoliv.

Za příplatek si můžete tarif rozšířit téměř o cokoliv – ať už budete mít zájem o sportovní, dokumentární, oblíbené filmové či erotické balíčky. Neschází též příplatkové rozšíření o dětské pořady.

Parametr Tento produkt
Možnost zpětného přehrávání

7 dní

Možnost nahrávání pořadů

Ano

Počet hodin nahrávání v ceně

50

Prémiové stanice za příplatek

HBO, Cinemax, Sportovní, Filmový, Filmbox + Filmbox OD, Mých 7, Relaxxx, Pro děti, Dokumentární, Sport+, Edisonline OD

Zkušební verze

Ano

Podpora Dolby Digital

Ne

Podpora přehrávání a rozhraní

Spolehnout se můžete na širokou podporu všech možných operačních systémů, a to nejen těch určených pro televizní obrazovky, ale také pro TV boxy či mobilní zařízení. Jmenovat můžeme například podporu televizí Samsung se systémem Tizen vyrobených po roce 2014 či obrazovky LG NetCast od roku 2012 či WebOS od roku 2014. SledovaniTV poběží též na Apple TV či prostřednictvím Chromecastu. Dá se říci, že ať už máte doma jakékoliv chytré zařízení, SledovaniTV vám pravděpodobně poběží.

Konkrétní seznam podporovaných zařízení se může s časem měnit, informujte se proto na webu poskytovatele. Rozhraní na televizní obrazovce, mobilu i ve webovém prohlížeči se řadí svou komplexností a přehledností mezi nejlepší na trhu. Podrobněji se na jeho charakteristiky i s fotkami podíváme níže.

Parametr Tento produkt
Samsung Tizen

Ano, 2015 a novější

Android/Google TV

Ano

LG TV

Ano, NetCast 2012 a novější, webOS 2014 a novější

Webový prohlížeč

Ano

Apple TV

Ano

Nvidia Shield TV

Ano

Mobilní zařízení

Ano

Chromecast

Ano

Zahraniční přehrávání

Evropská Unie

Televize

Rozhraní SledovaniTV sází na jednoduchost, přehlednost a moderně pojaté menu. Nijak zvlášť se designově ani svým chováním neliší od streamingových služeb, jako je například Netflix. Prostředím se snadno pohybuje, vyhledávání funguje intuitivně a umožňuje hlasové zadávání. K nahrávkám je velice snadný přístup v levém menu. Neschází samozřejmě televizní program a také další možnosti nastavení. Konkrétně se jedná o nastavení kvality obrazu či třeba podoby titulků.

Samotný design ovšem na rozdíl od některých konkurentů není možné přizpůsobit. Stejně jako například u Telly tedy dostáváte určitou podobu uživatelského prostředí, které vám může a také nemusí vyhovovat. Protože je ale systém orientace v aplikaci navržen opravdu přátelsky pro uživatele, žádné problémy neočekávejte.

Mobil a webový prohlížeč

Aplikaci na mobil stáhnete stejně jako jakoukoliv jinou aplikaci. Po přihlášení k účtu vám nic nebrání začít sledovat televizi. Rozhraní je přitom velice jednoduché a ve značné míře podobné tomu na televizní obrazovce. Pohyb v aplikaci je plynulý, nedochází k podivnému chování, aplikace zkrátka dělá přesně to, co byste od ní očekávali. Neschází žádná ze zásadních funkcí, a to včetně titulků.

Webový prohlížeč se svým designem inspiroval u jiných streamovacích platforem. Poskytovatel se ani nesnaží o to, aby nahradil aplikaci určenou pro televizní obrazovku. Místo toho nabízí přehrávání televizních kanálů na stejném místě, na kterém můžete velice rychle měnit seznam spárovaných zařízení či samotnou podstatu nastavení účtu. Vše je snadné, rychlé a bez zádrhelů.

Uživatelská podpora

Předně je potřeba říci, že v případě SledovaniTV jsme se nesetkali ani při půlročním sledování žádných zádrhelů a neměli jsme tak potřebu uživatelskou podporu z nutnosti vůbec kontaktovat. S nabídkou podpory to je ale v každém případě o něco horší než u většiny konkurence. Využít můžete telefonní hovor nebo e-mail, chatu se nedočkáte. Pracovní doba je přitom pouze přes pracovní týden a to od 9 do 16 hodin. Většina konkurence má pracovní dobu delší a někteří nabízí radu i o víkendu.

Parametr Tento produkt
Uživatelské podpora

Telefon, E-mail

Pracovní doba přes týden

9:00–16:00 v pracovní dny

Pracovní doba o víkendu

Ne

Hlavní klady a zápory

Asi tou nejzásadnější výhodou tarifu SledovaniTV Standard je velikost nabídky. Na podzim roku 2022 nabízel poskytovatel celkem 156 kanálů za cenu, za kterou většina konkurentů nabídla pouze něco málo přes 100. Rozhraní aplikace je snadné k procházení na televizi i mobilu. Disponuje přitom menším počtem uzpůsobení, jako je například nastavení podoby titulků. Ovládání je zcela intuitivní. Potěší též snadné vypovězení služby, nejste totiž vázáni žádnou smlouvou a ukončit službu jde ze dne na den. Předplatné pak platí do konce již zaplaceného období.

Negativa SledovaniTV jsou spíše drobná, ale pokud bychom měli něco jmenovat, bude to absence možnosti výběru volitelných programů. Od poskytovatele obdržíte 156 kanálů pevně daných. Asi jediným skutečně validním negativem je ale absence víkendové uživatelské podpory a kratší pracovní doba přes týden.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou ke SledovaniTV Standard je například Kuki v tarifu L. V nabídce tohoto tarifu Kuki najdete sice pouze 77 programů, 30 z nich je ale možné vybírat z nabídky 156. V případě srovnání s jinými poskytovateli bychom to označili za výhodu, ale vzhledem k tomu, že SledovaniTV Standard samo o sobě nabízí celých 156 programů, je Kuki v nevýhodě. Potěší naopak širší uživatelskou podporou a zajímavým rozhraním s lepšími možnostmi uzpůsobení pro lepší přehlednost. Kuki také nabízí větší počet zařízení pro přehrávání.

Dobrým konkurentem je též LepsiTV v tarifu Klasik. Na podzim 2022 nabízela společnost 134 kanálů bez možnosti jejich uzpůsobení, nabídka se ale SledovaniTV Standard dosti blíží. Zásadní výhodou LepsiTV je to, že počet hodin nahrávání není nijak limitován a cena služby je poloviční. Co se týče přehlednosti a kvality uživatelského rozhraní, SledovaniTV však jasně vítězí.

Závěrečné hodnocení

SledovaniTV Standard patří mezi ty vůbec nejlépe vybavené služby v poměru ceny a výkonu. Spolehnout se můžete na nabídku více než 150 pořadů, 50 hodin nahrávání a 7 dní zpětného přehrávání. Podpora aplikace na televizi i další zařízení patří mezi nejširší, appka funguje i na Apple TV, což není vždy pravidlem. Rozhraní se pyšní jednoduchostí a zejména intuitivním ovládáním. Pokud máte zkušenosti s jakoukoliv streamovací službou, budete se v něm velice rychle orientovat.

Pouze uživatelská podpora funguje jen přes pracovní týden a ne ve večerních hodinách. Pokud hledáte lepší podporu nebo možnost uzpůsobení rozhraní pro děti či pro seniory, podívejte se také na recenzi Kuki L.

399 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SledovaniTV Standard | Hodnocení: 97,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se zaměřuje v našem týmu zejména na technicky orientovaná témata a elektroniku. Sledování filmů ve volném čase je jeho velkou vášní, a protože jeho tempo nabídky kin nestíhají uspokojit, uchyluje se také ke sledování internetové televize a všech streamovacích služeb. Recenzované služby sám otestoval, snadno vám proto vysvětlí, co je při výběru nejdůležitější.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, vůbec netuším, jak taková tv funguje v normální televizním přijímači. Nějak se to naistaluje? Mám smart TV Philips 32PFS5803, moc nabídek v aplikacích nemá. Pokud bych o nabídku měla zájem, můžete mi poradit, jak mohu sledovat na tv přijímači? Používám bezdrátovou wifi.

Erika Běličová

Dobrý den, pokud aplikaci SledovaniTV v nabídce Galerie nenajdete, pravděpodobně není na zařízení podporována. Abyste ji mohla využívat, můžete dokoupit Android TV box nebo novou televizi. Podporované platformy si snadno ověříte na webu poskytovatele, případně se můžete spojit i s jejich podporou.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, takovéto využití je v rámci EU bez problémů.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze SledovaniTV Standard

SledovaniTV Standard

399 Kč Orientační cena