Recenze Magnitudal Quake - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Magnitudal Quake

83,5 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Sonické zubní kartáčky

Klady

  • 4 náhradní hlavice
  • Jednoduché ovládání
  • Šetrný k zubní sklovině
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Cestovní pouzdro

Zápory

  • Nemá pokročilejší funkce
  • Delší doba nabíjení
  • Nelze nabíjet přes USB-C
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Elektrický zubní kartáček Magnitudal Quake patří do skupiny sonických typů, to znamená, že jeho hlavice vibruje a pohybuje se do stran. Tento pohyb je obecně považován za šetrnější a bývá doporučován i lidem s citlivými zuby. Magnitudal Quake dokáže vyvinout 48 000 kmitů za minutu, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání (únor 2023). Právě vysoký počet kmitů za minutu předurčuje vyšší efektivitu čištění, což bývá u kartáčku jedna z nejdůležitějších vlastností.

Dle výrobce vydrží kartáček na jedno nabití celý měsíc, což je velmi dlouhá doba. Musíme ale zmínit i poměrně dlouhou dobu nabíjení, protože do plna se nabije až po 24 hodinách na nabíječce. Při koupi kartáčku dostanete navíc 4 různé náhradní hlavice. Díky tomu si můžete vyzkoušet, jaká vám bude sedět do budoucna nejvíce. Další pak můžete koupit v balení po čtyřech, kdy jedna hlavice vychází na zhruba 110 korun, cena se liší od vybraného typu.

Parametr Tento produkt
Počet kmitů (za 1 min)

48 000

Typ napájení

Akumulátor

Výdrž baterie/akumulátoru (dny)

30

Časovač

Ano

Režimy čištění

5

Počet čisticích hlav v balení

4

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

110

Tlakový senzor

Ne

Bluetooth

Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Kartáček Magnitudal Quake se na trhu těší velké oblibě a sklízí stovky kladných recenzí. Uživatelé si chválí jednoduchost používání, dlouhou výdrž baterie a oceňují praktické cestovní pouzdro v balení. Negativní ohlasy se téměř neobjevují, někteří ale občas vytknou způsob nabíjení, protože kartáček nelze nabíjet přes USB-C, což bývá u ostatních modelů zvykem. Musíte se spolehnout na klasickou zásuvku a nabíjecí stojánek. V odborném dTestu se Magnitudal Quake místil až za testovanými modely od Philips nebo Oral-B, i přes to však jeho hodnocení dopadlo velmi slušně.

Popis částí elektrického kartáčku Magnitudal Quake

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní výhody kartáčku Magnitudal Quake patří vysoký počet kmitů za minutu. Při čištění si můžete zvolit z 5 různých režimů, čímž nastavíte rychlost kmitání, zmiňovaných 48 000 kmitů dosáhne kartáček během nejvyššího režimu, který se používá nejčastěji v kombinaci s bělicí zubní pastou. Další velkou výhodou je dlouhá výdrž baterie, díky které nebudete muset kartáček příliš často nabíjet. Nevýhoda naopak spočívá v dlouhé době dobíjení a v nemožnosti nabíjení přes (dnes už standardní) USB-C. To by vám výrazně usnadnilo dobíjení například během cestování.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s jinými elektrickými kartáčky v podobné cenové kategorii si ve výkonu a výdrže baterie vede Magnitudal Quake velmi dobře a mnohé ostatní předčí. Na druhou stranu postrádá pokročilejší funkce, které najdeme například TrueLife SonicBrush UV nebo Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27. Řeč je především o tlakovém senzoru, který hlídá správnou techniku čištění, a o funkci Bluetooth, díky níž se můžete napojit na mobilní aplikaci. Kartáček od Magnitudal nabídne zkrátka pouze naprostý základ, což ale ocení uživatelé, kteří by pokročilé funkce stejně nevyužívali a mají rádi klasiku.

Naše hodnocení a závěr

Sonický kartáček Magnitudal Quake se vyznačuje jednoduchostí, vysokým výkonem čištění a dlouhou výdrží baterie. Doporučujeme ho uživatelům, kteří na kartáčcích neocení nebo nechtějí využívat pokročilejší funkce. Bluetooth, propojení s mobilní aplikací ani tlakový senzor u tohoto modelu nenajdete, na druhou stranu vás potěší praktičností a snadným používáním. Náhradní hlavice koupíte za průměrnou cenu, nejsou nijak předražené a budete mít na výběr hned z několika typů.

Pokud přece jen hledáte modernější elektrický kartáček s větší nabídkou funkcí, pak by vás mohl zaujmout například Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Magnitudal Quake | Hodnocení: 83,5 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila studuje magisterský stupeň oboru mediálních a komunikačních studií na Masarykově univerzitě. Kromě psaní ji baví hlavně cestování a objevování nových míst a kultur. Vyžívá se v zimních sportech, focení a sledování módních trendů v mnoha odvětvích. Když zrovna není v práci, tráví nejraději čas s přáteli a rodinou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Magnitudal Quake

Magnitudal Quake

4 000 Kč Orientační cena