Menu

Makita RT0702CX2J – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Frézky

Klady

  • Hezky padne do ruky
  • Pestré využití
  • Bohatá výbava
  • Na různé frézy
  • Ověřený výrobce

Zápory

  • Mírně vyšší cena
  • Příkon průměrný
5 200 Kč Orientační cena

Kombinovaná frézka Makita RT0702CX2J patří v době psaní této recenze (únor 2024) mezi nejpopulárnější produkty na trhu. Mezi její silné stránky patří bohatá výbava, pestré možnosti využití a vysoká úroveň zpracování.

Základní charakteristiky

Makita RT0702CX2J je kombinovaná frézka, kterou je možné upevnit na různé základny. Díky tomu se dá využít k různým účelům, od truhlářských prací po úpravu povrchu. S příkonem 710 W se neřadí mezi nejsilnější stroje na trhu (jde spíše o slabší průměr). Na druhou stranu ovšem vyniká širokou škálou otáček 10 000–30 000 ot/min. Díky jejich regulaci je tak možné nastavit přesnou hodnotu podle tvrdosti opracovávaného materiálu.

U tohoto modelu nás také zaujala možnost vyměnit užší kleštinu o průměru 6 mm za univerzálnějších 8 mm, což vám umožní upnout více druhů fréz. Nadprůměrnou vychytávkou je také plynulý start, se kterým se obvykle setkáváme ve vyšších cenových hladinách. Opomenout nesmíme ani funkci kopírování, kterou mohou využít řezbáři a truhláři. Tato frézka se s hmotností 1,8 kg řadí mezi nejlehčí modely na trhu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Většina uživatelů, která frézku Makita RT0702CX2J zakoupila, se k ní vyjadřuje pochvalně. Motivací pro pořízení tohoto modelu pro ně byla hlavně značka, která je mezi kutily známá a oblíbená. Podle uživatelů není této frézce objektivně co vytknout, konstrukčně i parametrově je zpracována opravdu výborně.

Snad jediné výtky se objevují k ceně, která je ale podle našeho mínění zcela přiměřená. Naopak bychom se ani nedivili tomu, kdyby se takto propracovaný model prodával za daleko vyšší částku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi silné stránky frézky Makita RT0702CX2J patří možnost připevnění na různé druhy základen, což rozšiřuje její využití. Zaujala nás také možností výměny kleštiny, což není mezi frézkami běžná funkce. Vyniká i svou bohatou výbavou, regulací otáček, hladkým startem a nízkou hmotností.

Překvapivě ale nemá příliš vysoký příkon. 710 W patří mezi spíše lehce podprůměrné hodnoty, a to i mezi hobby modely.

Porovnání s alternativami

O něco levnější alternativou k Makita RT0702CX2J je model RT0702C od stejného výrobce. Parametrově jí je velice podobný, ale součástí balení nejsou žádné základny. Uživatelům, kteří hledají frézku určenou na práci se dřevem, lze pak doporučit Bosch POF 1400 ACE. Jde o horní frézku nabízející velice slušný příkon 1 400 W, regulaci otáček a vestavné osvětlení, které kombinované frézky Makita nemají.

Závěrečné shrnutí

Makita RT0702CX2J je kombinovaná frézka disponující pestrou škálou využití. Díky více základnám v balení se dá využít na různé účely. Díky dvěma kleštinám také umožňuje upnout více typů fréz. Náročnější uživatele potěší vysokým počtem vychytávek, protože nepostrádá ani regulaci otáček, plynulý start a kopírování.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita RT0702CX2J | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Makita RT0702CX2J

Makita RT0702CX2J

5 200 Kč Orientační cena