Menu

Maxi-Cosi Cabriofix – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Autosedačky 0+ (do 13 kg/85 cm)

Klady

  • Lze připevnit na kočárek
  • Úložný prostor
  • Polstrování proti naklánění hlavičky

Zápory

  • Základna není v ceně
  • Opěrka hlavy není nastavitelná
  • Pouze tříbodový pás
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Do auta se tento model, stejně jako většina ve stejné kategorii, instaluje buď bezpečnostním pásem nebo pomocí ISOFIX základny, ta je sice bezpečnější, ale bohužel není v ceně. Součástí autosedačky je tříbodový bezpečnostní pás, ještě o něco lepší upevnění by dítěti poskytl pětibodový pás, který mají některé konkurenční modely.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Maxi-Cosi

Výška dítěte (cm)

<75

Certifikace

ECE R129

Směr připevnění

Proti směru jízdy

Systém upevnění

Bezpečnostní pás/ISOFIX základna

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostní pás/pultík

Tříbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Ano

Doplňky a komfort používání

Mezi zajímavé prvky autosedačky Maxi-Cosi Cabriofix patří zabudovaná stínící stříška, úložný prostor a speciální opěrka hlavy. Stínící stříška je skrytá v zadní části sedačky a nemusíte si tak dělat starosti s jejím připínáním. Opěrka hlavy má potom polstrování uzpůsobené tak, aby zabránilo naklánění hlavičky u malých miminek.

Na rozdíl od konkurenčních modelů není tato opěrka příliš přizpůsobitelná, dá se ale vyjmout, aby mělo dítě více prostoru, když trochu povyroste. Zejména u novorozenců je velkou výhodou, že můžete tuto autosedačku připnout na kočárek. Díky tomu nemusíte dítě budit, když vám usne v autě.

Parametr Tento produkt
Snímatelný potah

Ano

Nastavitelná opěrka hlavy

Ne

Otočná

Ne

Signalizace správné instalace

Na základně

Výška (cm)

63

Šířka (cm)

44,5

Hloubka (cm)

68

Hmotnost (kg)

3,3

Hlavní klady a zápory

Kromě pozitivních výsledků v bezpečnostních testech patří mezi hlavní výhody této autosedačky možnost připevnit ji na podvozek kočárku, úložný prostor a integrovaná stínicí stříška. Nevýhodou oproti konkurenci může být hůře přizpůsobitelná opěrka hlavy a pouze tříbodový bezpečnostní pás.

Závěr

Autosedačka Maxi-Cosi Cabriofix je skvělou volbou pro malá miminka, kterým zajistí vhodné podepření hlavičky. Zaujme integrovanou stříškou, úložným prostorem a možností připevnění na podvozek kočárku. Na důvěryhodnosti jí přidávají také dobré výsledky v bezpečnostních testech. Opěrka hlavy je u tohoto modelu výhodou, ale také menší slabinou, je totiž hůře přizpůsobitelná růstu dítěte. Ocenili bychom také použití oblíbenějšího pětibodového pásu oproti tříbodovému.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Maxi-Cosi Cabriofix | Hodnocení: Dobré

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Maxi-Cosi Cabriofix

Maxi-Cosi Cabriofix

2 500 Kč Orientační cena