Recenze a porovnání Beurer BM 85 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Beurer BM 85

92,3 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Měřiče krevního tlaku na paži

Klady

  • Široké možnosti propojení
  • Celkově vysoká kvalita
  • Dobíjecí baterie
  • Hodně funkcí

Zápory

  • Vyšší cena
  • Větší manžeta za příplatek
  • Podprůměrná paměť
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tlakoměr Beurer BM 85 jsme zvolili do srovnání zejména pro jeho široké možnosti konektivity. Připojuje se jak přes Bluetooth, tak přes USB kabel. Spolupracuje s aplikací Health Manager, která dále udržuje a hodnotí data o vašem zdravotním stavu. Slabší je to naopak s pamětí samotného přístroje, pro každého ze dvou uživatelů uloží 60 výsledků, na trhu se přitom pohybují i produkty, které uloží i 100 údajů na uživatele.

Další specifikum představuje Li-ion baterie, kterou nabíjíte přes USB. Tím na jednu stranu odpadá nutnost dokupovat baterie, na stranu druhou však přístroj zvládne méně měření na jedno nabití (přesný počet výrobce neuvádí). Přesnost měření pulsu počítá s odchylkou 5 %, co se hodnot tlaku týče, ty se mohou lišit o 3 mmHg. Tyto odchylky jsou u tlakoměrů běžné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Beurer

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

2× 60

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

Li-Ion dobíjecí baterie

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Pokud jde o funkční výbavu, je na tom tento tonometr velmi dobře. Mimo stále relativně ojedinělou možnost připojení k PC či mobilnímu telefonu vás upozorní na přesažení kritických hodnot a zpracuje průměry vašich ranních a večerních měření. Nemusíte se bát, že by vám průměr narušilo půjčení tlakoměru známým, nad ukládáním naměřených hodnot máte vždy kontrolu.

Je však nutné zmínit, že ve srovnání s ostatními přístroji je tlakoměr Beurer o něco rozměrnější a těžší. Za nedostatek považujeme také menší maximální obvod manžety, který nemusí stačit mohutnějším postavám. Manžetu pro obvod paže až 44 cm je možné dokoupit zvlášť.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,312

Rozměry (cm)

17,4 × 14,8 × 9,9

Manžeta pro max. obvod (cm)

36

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ano

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ano

Názory uživatelů

Současní uživatelé tohoto tlakoměru si přístroj všeobecně chválí. Pozornosti se dostává zejména odlišnostem od ostatních modelů –⁠ nabíjecí baterii a přenosu dat. Zatímco dobíjecí baterie je vesměs kvitována pozitivně, ohledně aplikace se objevily i výtky týkající se problematického párování i nedostatečného zobrazování hodnot. Přístroj však zákazníci vidí jako kvalitní a hezký.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tlakoměr Beurer se na první pohled odlišuje svým designem. To však není základní parametr pro výběr přístroje. V jeho prospěch ale mluví i přesně měření a vybavení funkcemi. Je možné jej propojit s aplikací a sledovat vývoj hodnot v čase. Nevýhodou je kratší manžeta, je ale možné dokoupit delší variantu.

Naše hodnocení a závěr

Beurer BM 85 je tlakoměr z vyšší cenové kategorie. Jako takový nabízí několik nadstandardních funkcí. Nejvýraznějšími bonusy je možnost přenosu dat do počítače či telefonu. K tomu můžete využít Bluetooth či USB kabel, pomocí kterého přístroj také nabíjíte. Na nutnost nabití vás upozorní kontrolka baterie.

Přístroj je o něco větší a těžší než ostatní, avšak tento rozdíl není nijak závratný. Komplikaci by mohla způsobit kratší manžeta, na trhu se však nachází i její delší varianta. Funkcemi tlakoměr rozhodně nezaostává, barevně ohodnotí, zda jsou vaše výsledky v pořádku, zkontroluje arytmii a zprůměruje naměřené hodnoty. Na druhou stranu však disponuje pouze 60 místy v paměti na jeden uživatelský účet (tedy 120 místy celkem).

Pokud vám tato kapacita paměti nestačí, můžete si prohlédnout také tlakoměr Omron M6 Comfort, který nabídne uložení 100 údajů na jeden účet.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beurer BM 85 | Hodnocení: 92,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beurer BM 85

Beurer BM 85

3 000 Kč Orientační cena