Menu

Recenze a srovnání Beurer BM 85

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na paži

Datum doporučení: Březen 2021

92,0 % Celkové hodnocení
  • Široké možnosti propojení
  • Celková kvalita
  • Hodně funkcí
  • Vyšší cena
  • Větší manžetu je nutné koupit zvlášť
  • Podprůměrná kapacita paměti
3 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tlakoměr Beurer BM 85 jsme zvolili do srovnání zejména pro jeho široké možnosti konektivity. Připojuje se jak přes Bluetooth, tak přes USB kabel. Spolupracuje s aplikací Health Manager, která dále udržuje a hodnotí data o vašem zdravotním stavu. Slabší je to naopak s pamětí samotného přístroje, pro každého ze dvou uživatelů uloží 60 výsledků, na trhu se přitom pohybují i produkty, které uloží i 100 údajů na uživatele. Další specifikum představuje Li-ion baterie, kterou nabíjíte přes USB. Tím na jednu stranu odpadá nutnost dokupovat baterie, na stranu druhou však přístroj zvládné méně měření na jedno nabití (přesný počet výrobce neuvádí). Přesnost měření pulsu počítá s odchylkou 5 %, co se hodnot tlaku týče, ty se mohou lišit o 3 mmHg. Tyto odchylky jsou u tlakoměrů běžné.

Parametr Tento produkt
Výrobce Beurer
Typ umístění Na paži
Paměť (počet výsledků) 60
Počet uživatelů 2
Baterie (typ) Litium-iontová dobíjecí baterie
Přesnost měření pulsu (%) 5
Přesnost měření tlaku (mmHg) 3

Hodnocení funkcí a manipulace

Pokud jde o funkční výbavu, je na tom tento tonometr velmi dobře. Mimo stále relativně ojedinělou možnost připojení k PC či mobilnímu telefonu vás upozorní na přesažení kritických hodnot a zpracuje průměry vašich ranních a večerních měření. Nemusíte se bát, že by vám průměr narušilo půjčení tlakoměru známým, nad ukládáním naměřených hodnot máte vždy kontrolu. Je však nutné zmínit, že ve srovnání s ostatními přístroji je tlakoměr Beurer o něco rozměrnější a těžší. Za nedostatek považujeme také menší maximální obvod manžety, který nemusí stačit mohutnějším postavám. Manžetu pro obvod paže až 44 cm je možné dokoupit zvlášť.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 0,312
Rozměry (cm) 17.4 x 14.8 x 9.9
Manžeta pro max. obvod (cm) 36
Manžeta pro min. obvod (cm) 22
Propojení s PC Ano
Indikace hypertenze Ano
Ranní a večerní týdenní průměry Ano
Režim Host Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Současní uživatelé tohoto tlakoměru si přístroj všeobecně chválí. Pozornosti se dostává zejména odlišnostem od ostatních modelů –⁠ nabíjecí baterii a přenosu dat. Zatímco dobíjecí baterie je vesměs kvitována pozitivně, ohledně aplikace se objevily i výtky týkající se problematického párování. Přístroj však zákazníci vidí jako kvalitní a hezký.

Naše hodnocení a závěr

Beurer BM 85 je tlakoměr z vyšší cenové kategorie. Jako takový nabízí několik nadstandardních funkcí. Nejvýraznějšími bonusy je možnost přenosu dat do počítače či telefonu. K tomu můžete využít Bluetooth či USB kabel, pomocí kterého přístroj také nabíjíte. Na nutnost nabití vás upozorní kontrolka baterie.

Přístroj je o něco větší a těžší než ostatní, avšak tento rozdíl není nijak závratný. Komplikaci by mohla způsobit kratší manžeta, na trhu se však nachází i její delší varianta. Funkcemi tlakoměr rozhodně nezaostává, barevně ohodnotí, zda jsou vaše výsledky v pořádku, zkontroluje arytmii a zprůměruje naměřené hodnoty. Na druhou stranu však disponuje pouze 60 místy v paměti na jeden uživatelský účet (tedy 120 místy celkem).

Pokud vám tato kapacita paměti nestačí, můžete si prohlédnout také tlakoměr Omron M6 Comfort, který nabídne uložení 100 údajů na jeden účet.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Beurer BM 85 | Hodnocení: 92,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beurer BM 85

Beurer BM 85

3 200 Kč Orientační cena