Recenze a porovnání Omron M6 Comfort Intelli | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron M6 Comfort Intelli

85,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vybavenost funkcemi
  • Celková kvalita
  • Napájení bateriemi nebo ze sítě

Zápory

  • Trochu větší rozměry
  • Nadprůměrná cena
  • Tuhá manžeta
1 900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M6 Comfort je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. Tento druh měřičů je obecně považovaný za kvalitnější a přesnější než alternativa na zápěstí, ale také je těžší a nákladnější. Co se týče paměti, nabízí zařízení úctyhodnou kapacitu možnosti uložení až 100 výsledků pro 2 různé uživatele a díky tomu se řadí jednoznačně do nadprůměru. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a na plně nabité baterie by měl vydržet až 1000 měření, což je také hodnota nadprůměrná a zcela dostačující pro účely domácího využití. Co se týče přesnosti v ohledu měření pulsu, slibuje výrobce maximální odchylku ± 5 % od reálných hodnot a u tlaku maximálně 3 mmHg (jednotky tlaku). Obě hodnoty jsou zcela postačující a neměl by tak nastat problém s nepřesností měření.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 000

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič je i přes svoji kvalitu relativně snadno manipulovatelný. Ačkoliv 280 gramů ho rozhodně obecně řadí mezi těžší zařízení, lze hodnotu vzhledem k jeho kvalitě považovat za zcela logickou. Podobně je na tom i v ohledu rozměrů. Možnosti flexibilního využití jsou determinovány manžetou, která by měla zařízení určovat jako vhodné pro paže s obvodem 22 až 42 centimetrů. Přístroji pak nechybí ani řada funkcí v podobě identifikace srdeční arytmie, indikátoru správně utažené manžety nebo možnosti počítaní ranních a večerních průměrů pro detailní přehled o zaznamenaných hodnotách. Pro občasné změření jiného uživatele než majitele pak jistě uvítáte také režim host.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,28

Rozměry (cm)

17 x 12 x 8

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí jednoduchost přístroje a velký počet funkcí, které je možné použít pro pohodlnější provádění měření. Za slabinu považují jen vyšší cenu.

Naše hodnocení a závěr

Měřič tlaku Omron M6 dominuje na trhu podobných zařízení především díky velmi dobré vybavenosti funkcemi, které usnadňují celý proces měření tlaku a nabízejí uživatelům větší komfort, než je běžné u měřičů se základním vybavením. To se samozřejmě promítá do vyšší hmotnosti a především také ceny, ale pokud nebudete při pořízení brát zřetel na cenu, je pro vás tento měřič ideální volbou.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron M6 Comfort Intelli | Hodnocení: 85,7 %
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort Intelli

1 900 Kč Orientační cena