Recenze a porovnání Omron M6 Comfort Intelli | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron M6 Comfort Intelli

85,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Měřiče krevního tlaku na paži

Klady

  • Vybavenost funkcemi
  • Celková kvalita
  • Napájení bateriemi nebo ze sítě
  • Delší manžeta

Zápory

  • Trochu větší rozměry
  • Vyšší cena
  • Tuhá manžeta
1 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M6 Comfort je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. Tento druh měřičů je obecně považovaný za kvalitnější a přesnější než alternativa na zápěstí, ale také je těžší a nákladnější. Co se týče paměti, nabízí zařízení úctyhodnou kapacitu možnosti uložení až 100 výsledků pro 2 různé uživatele a díky tomu se řadí jednoznačně do nadprůměru. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a na plně nabité baterie by měl vydržet až 1000 měření, což je také hodnota nadprůměrná a zcela dostačující pro účely domácího využití. Co se týče přesnosti v ohledu měření pulsu, slibuje výrobce maximální odchylku ± 5 % od reálných hodnot a u tlaku maximálně 3 mmHg (jednotky tlaku). Obě hodnoty jsou zcela postačující a neměl by tak nastat problém s nepřesností měření.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4 x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 000

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič je i přes svoji kvalitu relativně snadno manipulovatelný. Ačkoliv 280 gramů ho rozhodně obecně řadí mezi těžší zařízení, lze hodnotu vzhledem k jeho kvalitě považovat za zcela logickou. Podobně je na tom i v ohledu rozměrů. Možnosti flexibilního využití jsou determinovány manžetou, která by měla zařízení určovat jako vhodné pro paže s obvodem 22 až 42 centimetrů. Přístroji pak nechybí ani řada funkcí v podobě identifikace srdeční arytmie, indikátoru správně utažené manžety nebo možnosti počítaní ranních a večerních průměrů pro detailní přehled o zaznamenaných hodnotách. Pro občasné změření jiného uživatele než majitele pak jistě uvítáte také režim host.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,28

Rozměry (cm)

17 x 12 x 8

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí jednoduchost přístroje a velký počet funkcí, které je možné použít pro pohodlnější provádění měření. Za slabinu považují jen vyšší cenu.

Naše hodnocení a závěr

Měřič tlaku Omron M6 dominuje na trhu podobných zařízení především díky velmi dobré vybavenosti funkcemi, které usnadňují celý proces měření tlaku a nabízejí uživatelům větší komfort, než je běžné u měřičů se základním vybavením. To se samozřejmě promítá do vyšší hmotnosti a především také ceny, ale pokud nebudete při pořízení brát zřetel na cenu, je pro vás tento měřič ideální volbou.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Omron M6 Comfort Intelli | Hodnocení: 85,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort Intelli

1 900 Kč Orientační cena