Menu

Recenze a srovnání Omron M6 Comfort Intelli

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na paži

Datum doporučení: Červenec 2018

85,7 % Celkové hodnocení
  • Vybavenost funkcemi
  • Celková kvalita
  • Napájení bateriemi nebo ze sítě
  • Trochu větší rozměry
  • Nadprůměrná cena
  • Tuhá manžeta
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M6 Comfort je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. Tento druh měřičů je obecně považovaný za kvalitnější a přesnější než alternativa na zápěstí, ale také je těžší a nákladnější. Co se týče paměti, nabízí zařízení úctyhodnou kapacitu možnosti uložení až 100 výsledků pro 2 různé uživatele a díky tomu se řadí jednoznačně do nadprůměru. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a na plně nabité baterie by měl vydržet až 1000 měření, což je také hodnota nadprůměrná a zcela dostačující pro účely domácího využití. Co se týče přesnosti v ohledu měření pulsu, slibuje výrobce maximální odchylku ± 5 % od reálných hodnot a u tlaku maximálně 3 mmHg (jednotky tlaku). Obě hodnoty jsou zcela postačující a neměl by tak nastat problém s nepřesností měření.

Parametr Tento produkt
Výrobce Omron
Typ umístění Na paži
Paměť (počet výsledků) 100
Počet uživatelů 2
Baterie (typ) 4x AA
Výdrž baterie (počet měření) 1 000
Přesnost měření pulsu (%) 5
Přesnost měření tlaku (mmHg) 3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič je i přes svoji kvalitu relativně snadno manipulovatelný. Ačkoliv 280 gramů ho rozhodně obecně řadí mezi těžší zařízení, lze hodnotu vzhledem k jeho kvalitě považovat za zcela logickou. Podobně je na tom i v ohledu rozměrů. Možnosti flexibilního využití jsou determinovány manžetou, která by měla zařízení určovat jako vhodné pro paže s obvodem 22 až 42 centimetrů. Přístroji pak nechybí ani řada funkcí v podobě identifikace srdeční arytmie, indikátoru správně utažené manžety nebo možnosti počítaní ranních a večerních průměrů pro detailní přehled o zaznamenaných hodnotách. Pro občasné změření jiného uživatele než majitele pak jistě uvítáte také režim host.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 0,28
Rozměry (cm) 17 x 12 x 8
Manžeta pro max. obvod (cm) 42
Manžeta pro min. obvod (cm) 22
Propojení s PC Ne
Indikace hypertenze Ano
Indikace utažené manžety Ano
Ranní a večerní týdenní průměry Ano
Režim Host Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí jednoduchost přístroje a velký počet funkcí, které je možné použít pro pohodlnější provádění měření. Za slabinu považují jen vyšší cenu.

Naše hodnocení a závěr

Měřič tlaku Omron M6 dominuje na trhu podobných zařízení především díky velmi dobré vybavenosti funkcemi, které usnadňují celý proces měření tlaku a nabízejí uživatelům větší komfort, než je běžné u měřičů se základním vybavením. To se samozřejmě promítá do vyšší hmotnosti a především také ceny, ale pokud nebudete při pořízení brát zřetel na cenu, je pro vás tento měřič ideální volbou.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron M6 Comfort Intelli | Hodnocení: 85,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron M6 Comfort Intelli

Omron M6 Comfort Intelli

2 300 Kč Orientační cena