Menu

Merrell Moab 3 GTX – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší kvalita/cena v kategorii Turistické boty

Klady

  • Vysoká kvalita zpracování
  • Zvýšená absorpce nárazů
  • Komfort a bezpečnost
  • Voděodolnost

Zápory

  • Mohou způsobovat otlaky
  • Delší doba na prošlápnutí
2 500 Kč Orientační cena

Merrell Moab 3 GTX jsou turistické boty, které si je možné pořídit v pánské i dámské variantě. Vhodné jsou pro různé outdoorové aktivity, a to celoročně. Daná obuv je navíc vhodná i pro každodenní nošení, přičemž je odolná i proti rozmarům počasí.

Základní charakteristiky

Turistické boty Merrell Moab 3 GTX mají membránu Gore-Tex, která je v současné době u kvalitní obuvi do terénu standardem. Zaujme totiž voděodolností a prodyšností, takže má podstatný vliv na komfort při chůzi. Na pohodlí se ostatně podílí i mezipodešev z EVA pěny a tvarovaná vložka Kinetic Fit Advanced, která je odnímatelná. Boty navíc zaujmou i všitým polstrovaným jazykem, který brání vniknutí nečistot a vlhkosti do jejich vnitřní části.

Merrell Moab 3 GTX jsou nejen kvalitní (vyrobeny byly ze semišové kůže a z prodyšné síťoviny), ale také chrání chodidlo, a to díky posílené špičce a patě. Tyto části jsou navíc z gumy, tudíž odolné proti poškození. Technologie Merrell Air Cushion má zároveň kladný vliv na tlumení nárazů a na bezpečnosti se podílí i podrážka Vibram TC5+, jež zajišťuje velmi dobrou trakci. Mnohé zájemce jistě potěší i přítomnost recyklovaných materiálů.

Parametr Tento produkt
Svrchní materiál

Semišová kůže/síťovina

Membrána

GORE-TEX

Podšívka

Síťovaná

Mezipodešev

EVA

Podešev

Vibram TC5+

Zapínání

Tkaničky

Tvar špičky

Kulatá

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Obuv se značkou Merrell je u outdoorových nadšenců oblíbená dlouhodobě. U modelu Moab 3 GTX je kladně hodnocena nízká hmotnost, nepromokavost, kvalita zpracování i pohodlí při dlouhodobém nošení. Dle některých názorů ale mohou být některé výše zmíněné vlastnosti poněkud problematické. Zadní část boty a výplň pod nártem jsou velmi pevné, takže se po prvních kilometrech mohou tvořit otlaky. Navíc může delší dobu trvat jejich prošlápnutí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Turistické boty Merrell Moab 3 GTX jsou kvalitní, při vhodně zvolené velikosti velmi dobře padnou a navíc je lze označit za lehké a prodyšné. Potěší rovněž voděodolnosti či vlastnostmi, které mají kladný vliv na bezpečnost. Daná obuv je rovněž komfortní. V tomto ohledu ovšem musíte počítat se skutečností, že zpočátku může způsobovat otlaky. Někdy navíc déle trvá, než se boty prošlápnou tak, abyste se v nich cítili opravdu pohodlně.

Porovnání s alternativami

Mnoho outdoorových nadšenců nedá na „Merrellky“ dopustit a soustředí se pouze na modely turistických bot od této americké značky. Dodnes je ostatně velmi populární předchozí model recenzovaného produktu (Moab 2 GTX), který si lze rovněž pořídit v pánské i dámské variantě. Merrell Moab 3 GTX jsou vylepšené boty, na druhou stranu přetrval problém s delší dobou na prošlápnutí. Výplň pod nártem je navíc ještě pevnější než u předchozích variant.

Závěrečné shrnutí

Merrell Moab 3 GTX jsou turistické boty, které máte k dispozici v provedení pro muže i pro ženy. Ačkoli mohou zpočátku tvořit otlaky a někdy také déle trvá, než se prošlápnou, jedná se o kvalitní a pohodlné boty, které mají spoustu zajímavých „vychytávek“, jako je vložka Kinetic Fit Advanced, technologie Merrell Air Cushion či podrážka Vibram TC5+. Navíc si je lze pořídit za příznivou, ačkoli samozřejmě nepatří k nejlevnější trekové obuvi na trhu.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Merrell Moab 3 GTX | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetým redaktorem, který se při hledání kvalitních produktů nenechá „opít rohlíkem“. Snaží se tedy objektivně třídit informace a zároveň co možná nejvíce eliminovat reklamní slogany výrobců. Při túrách v přírodě navíc sám prošlápl nejedny turistické boty, takže dobře ví, jaké vlastnosti by měly splňovat.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Merrell Moab 3 GTX

Merrell Moab 3 GTX

2 500 Kč Orientační cena