Menu

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Rázové utahováky

Klady

  • Neskutečná síla
  • Vysoká kvalita zpracování
  • „Spolupráce" s aplikací
  • Dva akumulátory

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Vyšší hmotnost
  • Vyklající se baterie
16 000 Kč Orientační cena

Akumulátorový rázový utahovák Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je v podstatě profesionální zařízení, které si ovšem můžete pořídit i do domácí dílny. Musíte sice počítat s vysokou pořizovací cenou, na druhou stranu dokáže povolit takřka nepovolitelné.

Základní charakteristiky

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X má vysoký kroutivý moment, a to až 1 627 Nm. To je rozhodně nadprůměrná hodnota, kterou se pyšní profi přístroje. Za použití rázu se navíc může jednat až o 2 034 Nm! Práci usnadňuje také čtyřrežimový systém Drive Control, který dává možnost využívat čtyři různá nastavení otáček a točivého momentu. Tento rázový utahovák je tedy skutečně optimálním řešením prakticky pro jakýkoli provoz.

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X zaujme i kompaktními rozměry, jež umožňují práci i v hůře přístupných prostorách. Utahovák navíc „spolupracuje“ s aplikací ONE-KEY, která umožňuje si jej přizpůsobit. Zmínit musíme rovněž bateriový systém. Dané zařízení je kompatibilní s bateriemi Milwaukee M18, přičemž součástí balení jsou hned dva akumulátory. Při delší práci lze tedy jednu baterii používat, zatímco druhá se bude současně nabíjet.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento akumulátorový rázový utahovák je velmi kladně hodnocen díky své až neskutečné síle. Podle některých názorů dokonce zvládne povolit vše. Kvitována je rovněž vysoká kvalita zpracování, jakož i nastavování vlastních režimů provozu skrze aplikaci, která umožňuje i sledování při krádeži. Za negativum je považována skutečnost, že je těžší do ruky. Někteří uživatelé navíc uvádějí i vyklající se baterii. Obecně pak není kladně hodnocena ani cena.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Akumulátorový rázový utahovák Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je profi zařízením, které je vysoce kvalitní a dokáže povolit prakticky jakékoli spoje. Praktický je rovněž čtyřrežimový systém Drive Control či „spolupráce“ s aplikací. Potěší i dva akumulátory zajišťující v podstatě neustálý provoz. Vyšší hmotnost či možnost vyklání baterie sice nejsou optimální, na druhou stranu se nejedná o nijak zásadní nedostatky.

Porovnání s alternativami

Aktuálně máte k dispozici asi nejvíce rázových utahováků právě se značkou Milwaukee. Ačkoli jsou dané výrobky obecně dražší, seženete i výrazně levnější a stále kvalitní zařízení jako Milwaukee M12 BID. Pokud by vás ale zajímalo stejně výkonné profi zařízení jako recenzovaný produkt, zaměřit se lze např. na Makita DTW1001RTJ, který je sice o něco méně výkonnější, na druhou stranu má kupříkladu LED osvětlení pracovní plochy.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte opravdu špičkový rázový utahovák, u kterého vám nebude vadit ani vysoká pořizovací cena, Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X je aktuálně jedno z nejlepších možných řešení. Umožňuje totiž prakticky nepřetržitou práci i v hůře dostupných prostorách, a to s opravdu neskutečnou silou. Pro běžné používání se nicméně v podstatě jedná o poněkud naddimenzované zařízení, které je pro občasné použití přeci jen dosti drahé.

Parametr Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krouticí moment (Nm)

1 627

Počet otáček (ot/min.)

1 800

Počet rázů (ú/min.)

2 400

Napětí (V)

18

Kapacita baterie (Ah)

5

Hmotnost (kg)

3,5

Kufr

Ano

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zaměřuje na srovnávání produktů z různých oblastí lidské činnosti. Sám si přitom v minulosti vyzkoušel práci s rázovými utahováky, takže si dobře uvědomuje, jak mohou usnadnit utahování či povolování spojovacích materiálů. Do styku navíc přišel s různými variantami, které se lišily typem pohonu, krouticím momentem a dalšími vlastnostmi. Proto se i nyní snažil zaměřit na co nejširší spektrum produktů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X

Milwaukee M18 ONEFHIWF34-502X

16 000 Kč Orientační cena