Menu

Recenze a srovnání Minutová Půjčka Raiffeisenbank

Výborné Celkové hodnocení

Rychlá bankovní půjčka v kategorii Bankovní půjčky

Klady

  • Předčasné splacení zdarma
  • Sjednání online do pár minut
  • Sjednání i vedení zdarma

Zápory

  • Půjčka max. 80 000 Kč
  • Vyšší úroková sazba

Raiffeisenbank si na našem trhu vybudovala pevné postavení. Klienti ji považují za jistotu, u níž se nemusí obávat nečekaných překvapení a nepříjemností. O její produkty je tak mezi českými klienty velký zájem. Ten se zvýšil i po spojení s Equa bank, kdy postupně převzala její klienty a některé produkty přizpůsobila své nabídce.

Základní charakteristiky

Minutová půjčka nabízí rychlé sjednání částek od 5 000 do 80 000 Kč. Doba splatnosti v tomto případě činí 3 měsíce až 10 let – klienti si mohou sjednat i krátkodobou půjčku v řádu několika tisíc korun. Jelikož se jedná o tradiční banku, je menším překvapením rychlé sjednání online, za nějž si banka neúčtuje žádné poplatky.

Parametr Tento produkt
Druh půjčky

Krátkodobá / dlouhodobá půjčka

Účelová půjčka

Ne

Výše půjčky (v Kč)

5 000 až 800 000

Výše měsíční splátky (v Kč)

Od 62

Doba splatnosti

3 měsíce až 10 let

Úrok (v %)

Od 6,7

RPSN (v %)

Od 6,9

Cena půjčky

Raiffeisenbank nabízí o trochu vyšší úrokové sazby, které začínají na 6,7 % – RPSN začíná na 6,9 %. Dobrou zprávou jsou i nulové poplatky. Klienti tak neplatí nic za sjednání, vedení ani předčasné splacení. Ve zkratce by tedy půjčka neměla být nějak zvlášť nákladná. V tomto ohledu však záleží hlavně na bonitě klienta.

Pojištění schopnosti splácet

Banka na svém webu uvádí, že momentálně nenabízí pojištění schopnosti splácet. Při pročítání podmínek ani sazebníků se nám jej nepodařilo dohledat.

Parametr Tento produkt
Poplatek za sjednání (v Kč)

0

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou splátku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ne

Mobilní aplikace

Ano

Počet poboček

130

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Sjednání přes telefon

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Raiffeisenbank je odborníky hodnoceno převážně kladně. Podle Člověka v tísni a jeho Indexu odpovědného úvěrování se banka umístila v roce 2023 na 8 místě, přičemž byly hodnoceny všechny dostupné bankovní a nebankovní úvěry. Poměrně kladně je hodnocena i ze strany klientů. Oproti jiným bankám se však častěji objevují výtky ohledně chování banky či rychlosti vyřízení žádostí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou Minutové půjčky je rychlost sjednání, které online trvá doslova jen pár minut. Kladně hodnotíme i nulové úroky, díky čemuž je sjednání, vedení i předčasné splacení zdarma. Na druhou stranu nabízí v porovnání s nejvýhodnějšími nabídkami vyšší úrokové sazby a disponuje nízkým limitem částky k vypůjčení.

https://www.youtube.com/watch?v=BAKaBcuVMLo

Porovnání s alternativami

Minutová půjčka je skvělou alternativou k rychlým nebankovním půjčkám, které zpravidla disponují vysokými úrokovými sazbami a RPSN. V porovnání s některými úvěry od tradičních bank však stále nabízí výhodnou půjčku bez zbytečných poplatků. Pro náročnější klienty je však dostupná i online půjčka od Air Bank či úvěr od České spořitelny, u nějž může být odpuštěno až 15 splátek.

Závěrečné shrnutí

Minutová půjčka je vhodná zejména pro klienty, kteří hledají půjčku s rychlým sjednáním, u níž zbytečně nepřeplatí tisíce korun. Pokud však hledáte dlouhodobější financování, bude lepší poohlédnout se po alternativách. Stále se ale jedná o atraktivní nabídku, kterou se vyplatí vzít během výběru v úvahu.

Autor: | Datum: | Produkt: Minutová Půjčka Raiffeisenbank | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své práce setkala s širokou škálou finančních produktů. Díky svým letitým zkušenostem vám nezávisle pomůže s výběrem vhodné půjčky, ale poukáže i na řadu kliček a háčků, s nimiž se můžete setkat. Na Arecenzích má na starosti také další finanční kategorie jako nebankovní úvěry nebo hypotéky, udržuje si tak všeobecný přehled.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Minutová Půjčka Raiffeisenbank

Minutová Půjčka Raiffeisenbank