Menu

Recenze a srovnání Půjčka Česká spořitelna

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Bankovní půjčky

Klady

  • Odpuštění až 15 splátek
  • Sjednání online do 5 minut
  • Až 1 200 000 Kč
  • Předčasné splacení zdarma

Zápory

  • Minimální doba splatnosti 1 rok
  • Zpoplatněné sjednání na pobočce

Česká spořitelna si v průběhu let vybudovala pevné a stabilní místo na trhu. Díky tomu se její produkty řadí mezi nejvyhledávanější, a to nejen díky jejímu postavení, ale také výhodnosti. V souvislosti s tím je i největším poskytovatelem úvěrů, a to jak mezi drobnými žadateli, tak i movitými klienty.

Základní charakteristiky

V nabídce České spořitelny narazíte pouze na jeden spotřebitelský neúčelový úvěr. Sjednat jej lze od 2 000 do 1 200 000 Kč, a to s dobou splatnosti od 1 do 10 let. V tomto případě se tedy jedná o střednědobou až krátkodobou půjčku. V současnosti se banka snaží zaměřovat na finanční zdraví svých klientů, a proto rozjela akci, kdy jim odpustí až 15 splátek.

Počet splátek se přitom odvíjí od výše úvěru, doby splatnosti a výše měsíční splátky. I když se jedná o tradiční banky, nabízí sjednání kompletně online. K tomu se snaží žadatele motivovat poplatkem za sjednání po telefonu či osobně na pobočce.

Parametr Tento produkt
Druh půjčky

Střednědobá / dlouhodobá půjčka

Účelová půjčka

Ne

Výše půjčky (v Kč)

2 000 až 1 200 000

Výše měsíční splátky (v Kč)

Od 188

Doba splatnosti

1 rok až 10 let

Úrok (v %)

Od 4,99 do 24,99

Cena půjčky

Cena půjčky je vždy individuální, přičemž banka není v tomto ohledu zrovna sdílná. Dostupná je pouze maximální výše úrokové sazby, která činní 24,99 %. Ve většině případů si banka neúčtuje žádné poplatky. Zdarma je tedy sjednání, vedení i předčasné splacení. Bezplatná je také změna výše půjčky, změna data půjčky či odložení půjčky.

Pozor si dejte na sjednání přes telefon či na pobočce, za nějž si banka účtuje poplatek 1 % ze sjednané částky – max. výše činní 5 000 Kč. Ušetřit lze u odpuštění splátek, kterých může být až 15. Podmínkou je však řádné a včasné splácení, i při menším pochybění o tuto výhodu přijdete.

Pojištění schopnosti splácet

Česká spořitelna jako většina bank nabízí pojištění schopnosti splácet, s nímž lze pokryt většinu situací, které vám mohou zamezit úvěr pravidelně a řádně splácet. Ve své nabídce má hned tři varianty pojištění, které se od sebe liší cenou, krytím i dostupností. Konkrétní přehled si můžete pročíst níže v tabulce.

Balíček pojištění Cena Krytí Věk
Standard 8,8 % z výše

pravidelné splátky

pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí 18 až 62
Plus 11,3 % z výše

pravidelné splátky

ztráta zaměstnání či ukončení živnosti,

pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí

18 až 62
S 7,0 % z výše

pravidelné splátky

úmrtí 63 až 69

 

Pokud se řadíte mezi klienty do 62 let, můžete si sjednat pojištění schopnosti splácet ve variantě Standard nebo Plus. V obou případech se výše pojištěného řídí výší měsíční splátky. Pro klienty ve věku od 63 do 69 let je dostupné pouze pojištění ve variantě S, které je určené pouze ke krytí případného úmrtí.

Parametr Tento produkt
Poplatek za sjednání (v Kč)

0 (online) / 1 % z ceny úvěru max. 5 000 (telefonní bankéř)

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou splátku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano (8,8 až 11,3 % z měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Počet poboček

396

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Sjednání přes telefon

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Půjčka od České spořitelny je ze strany odborníků hodnocena velmi kladně. Podle uznávaného Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni se Česká spořitelna umístila v roce 2023 na druhém místě. Pozitivní ohlasy se objevují i ze strany klientů, kteří často hodnotí pozitivně nabídku banky, možnost odložení splátek i její postavení na trhu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkou výhodou půjčky od České spořitelny je nepochybně její maximální výše, kdy si můžete sjednat až 1 200 000 Kč. Milovníky rychlých řešení potěší i možnost sjednání půjčky zcela online, za což si nebude banka účtovat žádný poplatek. Za zmínku určitě stojí snaha ulevit klientům odpuštěním až 15 splátek.

Kladně hodnotíme i kvalitní pojištění schopnosti splácet a možnost bezplatného předčasného splacení. Menším mínusem je minimální doba splatnosti jeden rok a zpoplatněné sjednání na pobočce či po telefonu, což znevýhodňuje hlavně starší klienty.

Porovnání s alternativami

Česká spořitelna je se svojí nabídkou úvěru téměř bez konkurence, a to především výší úvěru a programem na odpuštění splátek. Na paty jí však pomalu šlape Air Bank, které nabízí stejnou výši půjčky, ale nižší úroky. Jediné, co jí chybí je tedy možnost odpuštění splátek. Výhodné jsou i nabídky od Raiffeisenbank či MONETA Money Bank.

Závěrečné shrnutí

Česká spořitelna nabízí jeden z nejvýhodnějších úvěrů na trhu. Jelikož si lze jeho prostřednictvím půjčit částky od 5 000 do 1 200 000 Kč, je vhodný téměř pro všechny žadatele. Půjčku je tak možné využít i pro větší investice například do bydlení. Plusem je i umístění půjčky na druhém místě v Indexu odpovědného úvěrování.

Autor: | Datum: | Produkt: Půjčka Česká spořitelna | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své práce setkala s širokou škálou finančních produktů. Díky svým letitým zkušenostem vám nezávisle pomůže s výběrem vhodné půjčky, ale poukáže i na řadu kliček a háčků, s nimiž se můžete setkat. Na Arecenzích má na starosti také další finanční kategorie jako nebankovní úvěry nebo hypotéky, udržuje si tak všeobecný přehled.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Půjčka Česká spořitelna

Půjčka Česká spořitelna