Menu

Recenze a srovnání Půjčka Air Bank

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší alternativa v kategorii Bankovní půjčky

Klady

  • Jednoduché sjednání online
  • Dva měsíce splátkové prázdniny
  • Sjednání a vedení zdarma
  • Nízká úroková sazba

Zápory

  • Nižší dostupnost poboček
  • Většina procesů pouze online

Air Bank se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších digitálních bank na trhu. Klienty si získala zejména svým přístupem a férovým jednáním. Velká část jejích produktů je tak výhodnější než konkurenční nabídky. Klientům vyhovuje i přesunutí většiny procesů do online prostředí, díky čemuž mohou vše vyřešit na pár kliků z pohodlí svého domova.

Základní charakteristiky

Air Bank nabízí krátkodobou až dlouhodobou půjčku s dobou splatnosti od 6 měsíců do 10 let. Klienti si přitom mohou půjčit částky od 5 000 do 1 200 000 Kč – jedná se tak o jednu z nejvyšších nabídek na trhu.

Milovníci jednoduchosti a moderních technologií ocení možnost sjednání zcela online. Pro klienty je dostupná i možnost odložení splátek na dva měsíce – tuto službu lze využít maximálně jedenkrát do roka. Samozřejmostí je i možnost odstoupení od úvěrové smlouvy do 30 dnů.

Parametr Tento produkt
Druh půjčky

Krátkodobá / dlouhodobá půjčka

Účelová půjčka

Ne

Výše půjčky (v Kč)

5 000 až 1 200 000

Výše měsíční splátky (v Kč)

Od 100

Doba splatnosti

6 měsíců až 10 let

Úrok (v %)

Od 4,9 do 17,9

Cena půjčky

Půjčka od Air Bank se řadí mezi jedny z nejlevnějších na trhu. Samozřejmě záleží na bonitě žadatelů. Pro ty s pozitivní platební morálkou a stabilními příjmy je dostupná úroková sazba od 4,9 %. Výši RPSN banka bohužel neuvádí.

Žadatelé se mohou těšit i na nulové poplatky za sjednání, vedení či předčasné splacení. Pokud máte zájem o pojištění schopnosti splácet, počítejte navíc s částkami v řádu desítek korun měsíčně.

Pojištění schopnosti splácet

Banka má ve své nabídce jednu variantu pojištění schopnosti splácet. Jeho cena činní 8,7 % z měsíční splátky. Krytí pojištění zahrnuje úmrtí, ztrátu zaměstnání, pracovní neschopnost, ošetřování, hospitalizaci a invaliditu 2. a 3. stupně. V pojištění jsou zahrnuté i bolesti zad či psychické problémy. Pojištění si mohou sjednat pouze klienti bez invalidity a ve věku od 18 do 65 let.

Parametr Tento produkt
Poplatek za sjednání (v Kč)

0

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou splátku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano ( 8,7 % z výše měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Počet poboček

32

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Sjednání přes telefon

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Air Bank je obecně z pohledu odborníků hodnocena velmi pozitivně. To potvrzuje i Index odpovědného úvěrování od Člověka v tísni, kde se banka dlouhodobě umisťuje na předních příčkách – v roce 2023 získala první místo. Banku si pochvalují i klienti, kterým vyhovuje jednoduchá správa online a vstřícná uživatelská podpora. Jako výhodnou hodnotí také úrokovou sazbu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Air Bank hraje do karet především jednoduché sjednání online, jež láká i mladé zájemce o půjčku. Výhodou je i řada benefitů například v podobě dvouměsíčního odložení splátek. Kladně hodnotíme také nízkou úrokovou sazbu a nulové poplatky za sjednání, vedení i předčasné splacení. Jedinými nevýhodami je nižší dostupnost poboček a orientace banky převážně na online prostředí, což nemusí vyhovovat všem klientům.

Porovnání s alternativami

Air Bank v porovnání s ostatními alternativami nemá téměř žádnou konkurenci. Z hlediska benefitů ji předhání pouze Česká spořitelna, která nabízí možnost odpuštění až 15 splátek. Pokud hledáte krátkodobou půjčku s kratší dobou splatnosti, můžete zvolit Expres půjčku od MONETA Money Bank, jež nabízí dobu splatnosti 3 měsíce.

Závěrečné shrnutí

Půjčka od Air Bank se po porovnání všech parametrů řadí mezi nejvýhodnější nabídky na trhu. Svými podmínkami přitom dokáže vyhovět nejen drobným žadatelům, ale i zájemcům o financování v řádu statisíců korun. Pro vysoce bonitní klienty jsou připraveny i téměř bezkonkurečně nízké úrokové sazby.

Autor: | Datum: | Produkt: Půjčka Air Bank | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své práce setkala s širokou škálou finančních produktů. Díky svým letitým zkušenostem vám nezávisle pomůže s výběrem vhodné půjčky, ale poukáže i na řadu kliček a háčků, s nimiž se můžete setkat. Na Arecenzích má na starosti také další finanční kategorie jako nebankovní úvěry nebo hypotéky, udržuje si tak všeobecný přehled.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Půjčka Air Bank

Půjčka Air Bank