Menu

Recenze a srovnání Osobní půjčka Komerční banka

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejvyšší částka k vypůjčení v kategorii Bankovní půjčky

Klady

  • Půjčka až 2 500 000
  • Předčasné splacení zdarma

Zápory

  • Bez online kalkulačky půjčky
  • Poplatek za sjednání
  • Sjednání online pouze pro klienty

Komerční banka se řadí mezi tradiční banky. Na rozdíl od její konkurence se jí však stále nepodařilo naskočit na vlnu digitalizace, kvůli čemuž ztrácí na atraktivitě. I když lze některé procesy provést online, narazíte tu na celou řadu překážek či poplatky, které si jiní poskytovatelé již dávno neúčtují. Každopádně se jedná o stabilní banku, jejíž postavení na trhu stále láká řadu klientů.

Základní charakteristiky

Komerční banka nabízí krátkodobou až dlouhodobou půjčku, jejíž max. výše činní 2 500 000 Kč. V porovnání s ostatními nabídkami se tak jedná o jednu z nejvyšších nabídek na trhu. Délka splácení přitom činní maximálně 8 let, což je však u tak vysokých částek poměrně málo. Pokud se řadíte mezi klienty banky, můžete o půjčku požádat online – pro částky do 150 000 Kč je dostupné zrychlené sjednání.

Parametr Tento produkt
Druh půjčky

Krátkodobá / dlouhodobá půjčka

Účelová půjčka

Ne

Výše půjčky (v Kč)

10 000 až 2 500 000

Výše měsíční splátky (v Kč)

Od 965

Doba splatnosti

1 až 8 let

Úrok (v %)

Od 6,9

RPSN (v %)

Do 12,9

Cena půjčky

Komerční banka není u ceny půjčky zrovna transparentní, což ji už v minulosti vyčetl i Člověk v tísni prostřednictvím svého Indexu odpovědného úvěrování. Banka bohužel nenabízí ani vlastní kalkulačku půjčky. Po chvíli hledání se nám však podařilo dohledat, že úroková sazba začíná na 6,49 %.

Samotná banka tvrdí, že 66 % klientů dosáhne na úrokovou sazbu do 7,9 %. RPSN by přitom nemělo přesáhnout hranici 12,9 %. Banka jako jedna z mála účtuje i poplatek za sjednání ve výši 490 Kč. Na druhou stranu vedení a předčasné splacení je zdarma.

Pojištění schopnosti splácet

Komerční banka nabízí pojištění schopnosti splácet, které je dostupné pro klienty od 18 do 60 let. Sjednat si lze pouze jednu variantu s krytím úmrtí, plné invalidity, pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání.

Parametr Tento produkt
Poplatek za sjednání (v Kč)

490

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou splátku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Počet poboček

240

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Sjednání přes telefon

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Komerční banka se stále chová jako typická tradiční banka, což reflektují i odborníci. Podle Indexu odpovědného úvěrování se tak zařadila až do druhé kategorie. Svými podmínkami a kvalitami se tedy lehce přibližuje některým méně nebankovním poskytovatelům.

Největší problém představuje především nízká transparentnost, která nás potrápila i při psaní této recenze. Z nabídky banky nejsou nadšení ani klienti, kteří často nešetří negativními komentáři spojenými s vysokými úrokovými sazbami či špatnou komunikací.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jak jsme zmínili výše, Komerční banka není zrovna naším favoritem, což potvrzuje i výčet výhod. Ten je poměrně krátký zahrnuje především max. výši úvěru 2 500 000 Kč, pojištění schopnosti splácet a předčasné splacení zdarma.

Za plus lze považovat také možnost sjednání online, která je ale dostupná pouze pro klienty banky. Naopak negativně hodnotíme poplatek za sjednání, nízkou transparentnost banky a absenci online kalkulačky.

Porovnání s alternativami

Komerční banka se se svojí nabídkou řadí spíše mezi průměrné nabídky, ale i tak se v našem srovnání dostala poměrně vysoko. Pokud však hledáte výhodnější alternativu, určitě bude lepší sáhnout po půjčce od Air Bank či České spořitelny, které jsou navíc mnohem transparentnější. Pro žadatele o malou půjčku je vhodným řešením Minutová půjčka od Raiffeisenbank.

Závěrečné shrnutí

I když se Komerční banka řadí mezi tradiční a stabilní banky, nehraje jí tento fakt zrovna do karet. Její úvěr považujeme za průměrný. Hlavním důvodem je především přítomnost poplatku za sjednání a nedostatečná transparentnost, kvůli čemuž nelze dohledat celou řadu informací. Stále se ale jedná o nabídku, kterou se vyplatí při výběru brát v úvahu.

Autor: | Datum: | Produkt: Osobní půjčka Komerční banka | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své práce setkala s širokou škálou finančních produktů. Díky svým letitým zkušenostem vám nezávisle pomůže s výběrem vhodné půjčky, ale poukáže i na řadu kliček a háčků, s nimiž se můžete setkat. Na Arecenzích má na starosti také další finanční kategorie jako nebankovní úvěry nebo hypotéky, udržuje si tak všeobecný přehled.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Osobní půjčka Komerční banka

Osobní půjčka Komerční banka