Menu

Recenze a srovnání Expres půjčka MONETA Money bank

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Bankovní půjčky

Klady

  • Peníze na účtu do 5 minut
  • Kvalitní mobilní aplikace
  • Půjčka až 1 500 000
  • Sjednání zcela online

Zápory

  • Poplatek za sjednání na pobočce nebo telefonu
  • Poplatek za předčasné splacení
  • Spolužadatel nad 1 milion Kč

MONETA Money Bank na našem trhu působí již od roku 1998. V průběhu let si prošla opravdu velkou proměnou, díky čemuž si dokázala vybudovat zvučné jméno a stabilní postavení. I když tu je s námi již pěknou řádku let, podařilo se jí včas začít z digitalizací. Proto svým klientům nabízí většinu služeb online, a to včetně sjednání úvěrů.

Základní charakteristiky

Banka nabízí skrze svoji Expres půjčku krátkodobé až dlouhodobé financování. Skrze něj si mohou klienti půjčit 5 000 až 1 500 000 Kč s dobou splatnosti 3 měsíce až 10 let. Sjednání půjčky je možné kompletně online. Pokud jste navíc již klientem banky, můžete si úvěr jednoduše sjednat pomocí mobilní aplikace.

Samotná banka tvrdí, že vyplacení peněz od vyhodnocení žádosti trvá max. 5 minut. Jestliže se chystáte žádat o částky vyšší než 1 milion Kč, připravte se na to, že budete muset k půjčce přizvat spolužadatele.

Parametr Tento produkt
Druh půjčky

Krátkodobá / dlouhodobá půjčka

Účelová půjčka

Ne

Výše půjčky (v Kč)

5 000 až 1 500 000

Výše měsíční splátky (v Kč)

Od 226

Doba splatnosti

3 měsíce až 10 let

Úrok (v %)

Od 4,87

RPSN (v %)

Od 4,99

Cena půjčky

Expres půjčka je dostupná s úrokovými sazbami od 4,87 % a RPSN od 4,99 %. Jestliže se úvěr rozhodnete splácet podle původních parametrů, neměli byste na něm zbytečně přeplatit. Sjednání a vedení je tedy zcela zdarma.

Naopak předčasné splacení je zpoplatněno poplatkem 0,5 % při doplacení do jednoho roku od sjednání a 1 % při doplacení déle nej jeden rok od sjednání. Pozor si dejte i na sjednání půjčky po telefonu nebo na pobočce, za což si banka účtuje poplatek 1 995 Kč.

Pojištění schopnosti splácet

MONETA Money Bank nabízí pouze jednu variantu pojištění schopnosti splácet. Jeho cena činní 10,99 % z měsíční splátky. Podrobnou nabídku krytí si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Krytí Podmínky Pojistné plnění Limit (max. splátka)
Úmrtí (úraz i nemoc) Žádné Kompletní splacení 2 000 000
Invalidita II. a III. Stupně + ZTP/P Žádné Kompletní splacení 2 000 000
Pracovní neschopnost Trvá min. 30 dnů Úhrada až 12 splátek 55 000
Ošetřování člena rodiny Trvá min. 30 dnů (max. 60 dnů od sjednání) Úhrada až 12 splátek 55 000
Nedobrovolná ztráta

zaměstnání / ukončení živnosti

Trvá min. 30 dnů (max. 90 dnů od sjednání) Úhrada až 12 splátek 55 000
Hospitalizace Poskytnutí max. od 30 dnů od sjednání Úhrada 1 splátky 55 000

 

V porovnání s ostatními nabídkami je tak pojištění jedno z nejdražších. Na druhou stranu mohou klienti využít i nonstop virtuální ordinaci. Sjednání je dostupné pro všechny klienty bez invalidity do 65 let věku.

Parametr Tento produkt
Poplatek za sjednání (v Kč)

0 (online) / 1 995 (osobně přes telefon)

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0,5 až 1 ze splacené částky

Poplatek za mimořádnou splátku (v %)

0,5 až 1 ze splacené částky

Pojištění schopnosti splácet

Ano (8,90 až 10,99 % z měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Sjednání online

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Sjednání přes telefon

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

MONETA Money Bank byla v minulosti považována za jednoho z nejlepších poskytovatelů úvěrů na trhu. To se však v průběhu času změnilo a odborníci ji hodnotí spíše průměrně. Podle Indexu odpovědného úvěrování disponuje největšími nedostatky v oblasti transparentnosti.

Toho jsme si všimli i my sami, jelikož pro nás bylo složité některé informace dohledat. Samotní klienti si služby banky z většiny chválí. Ne vždy se jim však podaří dosáhnout nejvýhodnějších podmínek.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

 

Expres půjčka potenciální žadatele zaujme především rychlým sjednáním online. Kladně hodnotíme i samotné prostředí webu a mobilní aplikace, díky čemuž je většina operací mnohem jednodušší.

Plusem je také nulový poplatek za sjednání či vedení úvěru. Na druhou stranu si banka účtuje poplatek za předčasné splacení, a to ve výši 0,5 až 1 % z předčasně splacené částky. Klienty, kteří si zrovna nerozumí s online prostředím nepotěší ani poplatek za sjednání přes telefon či na pobočce. U částek nad 1 milion Kč je navíc nutný spolužadatel.

Porovnání s alternativami

MONETA Money Bank se s Expres půjčkou řadí spíše mezi průměr. Jejím esem v rukávu je především kvalitní zázemí a kvalitní uživatelská podpora. Z hlediska výhodnosti je však možné dohledat mnohem výhodnější nabídky, a to například u České spořitelny nebo Air Bank. Pokud však hledáte rychlou půjčku, nabízí Expres půjčka nejkratší dobu splatnosti.

Závěrečné shrnutí

Expres půjčka je nepochybně kvalitní produkt, který se však v nabídce konkurence ztrácí. I když jsou parametry půjčky lákavé, je téměř jisté, že velkou část klientů odradí poplatek za předčasné splacení. Nějak zvlášť výhodné nejsou ani úrokové sazby. Bance však nelze upřít, že nabízí kvalitní zázemí v čele s kvalitní aplikací, v níž lze všechny produkty jednoduše sjednávat nebo spravovat.

Autor: | Datum: | Produkt: Expres půjčka MONETA Money bank | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své práce setkala s širokou škálou finančních produktů. Díky svým letitým zkušenostem vám nezávisle pomůže s výběrem vhodné půjčky, ale poukáže i na řadu kliček a háčků, s nimiž se můžete setkat. Na Arecenzích má na starosti také další finanční kategorie jako nebankovní úvěry nebo hypotéky, udržuje si tak všeobecný přehled.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Expres půjčka MONETA Money bank

Expres půjčka MONETA Money bank