Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 Free MINI

Dostupná cena v kategorii Neomezené tarify

Klady a zápory

  • Cena
  • Neomezený pouze v síti O2
349 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tarif Free MINI od O2 je jedním z částečně neomezených tarifů. To znamená, že za některé položky si budete muset připlatit. V případě tohoto tarifu je neomezené volání a smskování v rámci vlastní sítě, což se vám vyplatí zejména pokud má váš okruh blízkých stejného operátora. Na volání do ostatních sítí máte 60 volných minut, za každou další minutu zaplatíte 3,5 Kč. To je u tradičních operátorů poměrně standardní sazba, s virtuálním operátorem se ale můžete dostat na podstatně nižší částku, případně i lepší tarifikaci.

Operátor O2 se drží nejméně výhodné tarifikace 60+60, hovor se vám tak bude účtovat po celých minutách. Volné SMS do cizích sítí v rámci tohoto tarifu nenajdete, za každou zaplatíte 1,5 Kč. Za zavedení karty zaplatíte jednorázově 99 Kč, u některých operátorů to jde zdarma. Tím získáte SIM kartu s měsíčním paušálem 349 Kč a závazkem na dva roky. Nabízí se i varianta bez závazku, která je o 150 Kč měsíčně dražší, v takovém případě už se ale tarif nemusí vyplatit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

O2

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

99

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

150

Volné minuty do všech sítí

Nemá

Volné minuty do vlastní sítě

Neomezené

Volné minuty do ostatních sítí

60

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Neomezené

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

V rámci tarifu Free MINI získáte spíše symbolickou porci dat, na měsíc je to 50 MB. Pro aktivní uživatele internetu je taková porce dat v podstatě k ničemu. Existuje sice možnost přikoupit jeden nebo více balíčků po 50 MB za 49 Kč, většinou je ale výhodnější zvolit rovnou o něco dražší tarif, který má větší datovou zásobu. Jak je pro operátora O2 standardem, surfovat můžete po 3G i LTE síti s maximální rychlostí 225/55 Mbit/s. To je pochopitelně orientační číslo a reálná rychlost může být výrazně nižší.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0,05

Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/55

Datový balíček 1

50 MB/49 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Mobilní tarif Free MINI můžeme doporučit uživatelům, kteří komunikují hlavně v rámci sítě O2, ve které mohou s tímto tarifem volat i smskovat neomezeně. Vhodný je ovšem jen pro uživatele, kteří mobilní data nepoužívají vůbec nebo jen nouzově a vystačí si se symbolickou zásobou 50 MB na měsíc. Pokud mezi takové spotřebitele nepatříte, doporučujeme poohlédnout se po nějakém tarifu s více daty, od stejného operátora je to například tarif Free Modrý s 500 MB dat.

349 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: O2 Free MINI

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze O2 Free MINI

O2 Free MINI

349 Kč Orientační cena