Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 Free MINI

Doporučujeme Při nákupu v kategorii neomezených tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • Cena
  • Neomezený pouze v síti O2
349 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Tarif Free MINI od O2 je jedním z částečně neomezených tarifů. To znamená, že za některé položky si budete muset připlatit. V případě tohoto tarifu je neomezené volání a smskování v rámci vlastní sítě, což se vám vyplatí zejména pokud má váš okruh blízkých stejného operátora. Na volání do ostatních sítí máte 60 volných minut, za každou další minutu zaplatíte 3,5 Kč. To je u tradičních operátorů poměrně standardní sazba, s virtuálním operátorem se ale můžete dostat na podstatně nižší částku, případně i lepší tarifikaci.

Operátor O2 se drží nejméně výhodné tarifikace 60+60, hovor se vám tak bude účtovat po celých minutách. Volné SMS do cizích sítí v rámci tohoto tarifu nenajdete, za každou zaplatíte 1,5 Kč. Za zavedení karty zaplatíte jednorázově 99 Kč, u některých operátorů to jde zdarma. Tím získáte SIM kartu s měsíčním paušálem 349 Kč a závazkem na dva roky. Nabízí se i varianta bez závazku, která je o 150 Kč měsíčně dražší, v takovém případě už se ale tarif nemusí vyplatit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor O2
Mobilní síť O2
Zaváděcí náklady (Kč) 99
Závazek (počet měsíců) 24
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 150
Volné minuty do všech sítí Nemá
Volné minuty do vlastní sítě Neomezené
Volné minuty do ostatních sítí 60
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 3,5
Tarifikace 60+60
Volné SMS do všech sítí Nemá
Volné SMS do vlastní sítě Neomezené
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,5

Připojení a data

V rámci tarifu Free MINI získáte spíše symbolickou porci dat, na měsíc je to 50 MB. Pro aktivní uživatele internetu je taková porce dat v podstatě k ničemu. Existuje sice možnost přikoupit jeden nebo více balíčků po 50 MB za 49 Kč, většinou je ale výhodnější zvolit rovnou o něco dražší tarif, který má větší datovou zásobu. Jak je pro operátora O2 standardem, surfovat můžete po 3G i LTE síti s maximální rychlostí 225/55 Mbit/s. To je pochopitelně orientační číslo a reálná rychlost může být výrazně nižší.

Parametr Tento produkt
Data (GB) 0,05
Připojení 3G, 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 225/55
Datový balíček 1 50 MB/49 Kč
Datový balíček 2 Nemá
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Mobilní tarif Free MINI můžeme doporučit uživatelům, kteří komunikují hlavně v rámci sítě O2, ve které mohou s tímto tarifem volat i smskovat neomezeně. Vhodný je ovšem jen pro uživatele, kteří mobilní data nepoužívají vůbec nebo jen nouzově a vystačí si se symbolickou zásobou 50 MB na měsíc. Pokud mezi takové spotřebitele nepatříte, doporučujeme poohlédnout se po nějakém tarifu s více daty, od stejného operátora je to například tarif Free Modrý s 500 MB dat.

349 Kč Měsíční paušální poplatek
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: O2 Free MINI

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze O2 Free MINI

O2 Free MINI

349 Kč Měsíční paušální poplatek