Recenze a srovnání mobilního tarifu T- Mobile Neomezeně XL | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu T- Mobile Neomezeně XL

Neomezený internet v kategorii Neomezené tarify

Klady

  • Bez závazku
  • Bez zaváděcích poplatků
  • Plně neomezený

Zápory

  • Zpomalení připojení po 15 GB
  • Vyšší cena
930 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dá se říct, že s tarifem Neomezeně XL následuje operátor T-Mobile všechny trendy dnešní doby. V první řadě je tento tarif bez závazku, nemusíte se tak bát nějakých pokut a tahanic, pokud budete chtít změnit tarif nebo operátora. Neplatíte ani žádné zaváděcí náklady, u některých operátorů například platíte za převod čísla nebo aktivaci SIM karty. No a to nejlepší na konec – tarif je plně neomezený, to znamená, že zahrnuje neomezené volání, neomezené SMS i neomezená data.

Parametr Tento produkt
Operátor

T-Mobile

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

Jak jsme již zmínili, tarif Neomezeně XL je jedním z prvních plně neomezených tarifů na trhu. Má to ale svůj háček. Internetové připojení v plné rychlosti 300/50 Mbit/s můžete využívat jen na prvních 15 GB, poté se připojení zpomalí na 10/1 Mbit/s. I neomezený tarif tak má určité omezení, které nemusí všem uživatelům vyhovovat. Bohužel se s tímto problémem zatím setkáte u většiny plně neomezených tarifů, některé mají dokonce pomalejší připojení už od začátku. Co se typu připojení týče, tento tarif běží na momentálně nejrozšířenější síti 4G/LTE.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

Neomezená

Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

10/1

Datový balíček 1

Nemá

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Pozitivem tarifu Neomezeně XL je pochopitelně nevyčerpatelná zásoba minut, SMS i dat. Cenově jde oproti ostatním plně neomezeným tarifům také o poměrně umírněnou nabídku. Navíc neplatíte žádné zaváděcí náklady a tarif je bez závazku. Jedinou zásadní nevýhodou je tak zpomalování internetového připojení, které běží plnou rychlostí jen do vyčerpání prvních 15 GB.

Naše hodnocení a závěr

Tarif Neomezeně XL od operátora T-Mobile představuje velmi lákavou nabídku. Jde o bezzávazkovou variantu s nulovými náklady na zavedení. Nabízí neomezené volání, SMS i data za cenu výrazně nižší oproti konkurenci. Má tedy vůbec nějaké nevýhody? Jedna by se přece jen našla – omezení rychlosti připojení. Plné rychlosti si totiž můžete užívat jen do vyčerpání 15 GB, poté se rychlost připojení výrazně sníží. Konkurenční neomezené tarify na tom ale bývají ještě hůř, plnou rychlost připojení nenabízejí vůbec.

V současnosti (říjen 2021) pravděpodobně lepší nabídku s neomezeným internetem jen tak nenajdete. Pokud ale pro vás nejsou data stěžejní a chcete hlavně neomezené volání a SMS, zvažte spíše některý z levnějších tarifů, například Vodafone Red Basic.

930 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: T- Mobile Neomezeně XL

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze T- Mobile Neomezeně XL

T- Mobile Neomezeně XL

930 Kč Orientační cena