Menu

Recenze a srovnání tarifu Vodafone Red Basic Lite

Top cena/výkon v kategorii Neomezené tarify

Klady

  • 3 GB dat
  • Bez závazku
  • Bez zaváděcích poplatků

Zápory

  • Vyšší cena
567 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vodafone Red Basic Lite představuje základní verzi neomezeného tarifu. Samozřejmostí je v tomto případě neomezené volání a posílání SMS zpráv, výhodou je zřízení tarifu bez závazku a vstupních poplatků, se kterým se setkáváme stále častěji. Není tomu tak dávno, kdy byly standardem dvouleté smlouvy, ale stále více operátorů od nich u svých tarifů upouští. Tarify bylo možné zřídit bez závazku i dříve, většinou to ale znamenalo určité navýšení paušálu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Vodafone

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

K tarifu Red Basic Lite získáte 3 GB dat, tato porce by měla stačit i na aktivnější využívání mobilního internetu. Pokud ale máte data na telefonu zapnutá prakticky nonstop, pravděpodobně budete potřebovat i 10 a více GB. Data si sice můžete přikoupit po balíčcích, většinou se ale vyplatí spíše zainvestovat do nadupanějšího tarifu, než pravidelně přikupovat drahé datové balíčky. Vzhledem k typu operátora není velkým překvapením, že s tarifem získáte přístup jak k síti 3G, tak k novější síti 4G/LTE, a to s maximální rychlostí 225/45 Mbit/s.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

3

Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/45

Datový balíček 1

500 MB/49 Kč

Datový balíček 2

2 GB/149 Kč

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Silnou stránkou tarifu Red Basic Lite je jeho „nezávaznost“. K tarifu nejste přilepení smlouvou a neplatíte ani nic za jeho zavedení. Ani zásoba 4 GB není nijak špatná. V porovnání s některými dalšími tarify ale nepatří k nejlevnějším, což může řadu uživatelů odradit.

Závěr

Tarif Vodafone Red Basic Lite coby základní neomezený tarif obstál v podstatě bez problémů. Ano, jsou na trhu tarify s větší výbavou dat, jako je například tarif Neomezený a 5 GB, obecně mu ale v podstatě nemáme co vytknout. Tarif získáte bez závazku a zaváděcích poplatků, nechybí mu neomezené volání a smskování a k surfování na internetu vám poslouží jak 3G, tak 4G/LTE síť. Pokud tedy s neomezenými tarify začínáte a nemáte ještě úplně jasnou představu třeba o vaší spotřebě dat, Red Basic by mohl být dobrou první volbou.

567 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vodafone Red Basic Lite

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Vodafone Red Basic Lite

Vodafone Red Basic Lite

567 Kč Orientační cena