Recenze a srovnání mobilního tarifu ČEZ mobil Neomezený tarif | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu ČEZ mobil Neomezený tarif

Variabilní v kategorii Neomezené tarify

Klady

  • Bez závazku
  • Dostupná cena
  • Bez zaváděcích nákladů

Zápory

  • Pro někoho menší zásoba dat
349 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tarif od ČEZ mobil patří k variabilním typům, které si do jisté míry můžete seskládat sami. S Neomezeným tarifem získáte neomezené volání i SMS do všech sítí. S pořízením tarifu nebo převedením čísla se nepojí žádné zaváděcí náklady (někteří operátoři si účtují například poplatek za aktivaci SIM karty). Neomezený tarif od ČEZ mobil je navíc bez závazku, k jinému operátorovi tak můžete přejít kdykoliv. Tato varianta už je dnes čím dál tím častější, od klasických dvouletých smluv se postupně ustupuje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

ČEZ mobil

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Připojení a data

V základu získáte k tarifu 750 MB dat, což vystačí na občasné odeslání e-mailu nebo využití navigace. Uživatelé s vyššími nároky si mohou přikoupit data v balíčcích po 200 MB za 59 Kč, nebo rovnou zvážit některou z vyšších variant tohoto tarifu. Za 399 Kč už máte 1,5 GB, za 499 Kč 4 GB, za 599 Kč 6 GB, za 729 Kč 12 GB a dostat se můžete až na 35 GB za 949 Kč. I taková zásoba ovšem může být pro opravdu náročné uživatele nedostačující, u konkurence můžete narazit i na neomezený internet (obvykle za vysokou cenu).

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0,75

Datový balíček 1

200 MB/59 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Pozitivem Neomezeného tarifu od ČEZ je nízká základní cena a také zajímavý výběr variant, které se liší zásobou dat. Oceňujeme také, že je tarif bez závazku a bez různých poplatků za zavedení. Nevýhod u této varianty mnoho nenajdete. Velmi náročným uživatelům by možná nemusela stačit zásoba dat, vždy se ale dá povýšit na některou variantu s větším datovým balíčkem.

Porovnání s alternativami

Ve stejné cenové kategorii se jako alternativa nabízí tarif O2 Free MINI. Ten je ovšem neomezený pouze v rámci sítě O2 a v zásobě má jen 50 MB dat. Bude se vám tak hodit jen pokud z nějakého důvodu chcete rozhodně tarif od daného operátora.

Zajímavější variantou může být Vodafone Red Basic, ten má stejně jako tarif ČEZ neomezené volání i SMS do všech sítí a nabízí 4 GB internetu. V tomto ohledu jej ČEZ trochu překonává, 4GB zásobu dat získáte už k tarifu za 499 Kč, zatímco Red Basic stojí 599 Kč. Na druhou stranu jednorázové datové balíčky jsou u Vodafonu výhodnější, přikoupit můžete 500 MB za 49 Kč nebo 2 GB za 149 Kč, u ČEZu máte za 59 Kč 200 MB.

Závěr

Pro zákazníky s opravdu velkou spotřebou dat nebude Neomezený balíček od ČEZ mobil možná ideální, pro ostatní ale půjde minimálně o zajímavou variantu. Tento tarif má v základu neomezené volání, neomezené SMS do všech sítí a 750 MB. Objem dat můžete při pořizování tarifu přizpůsobit vašim potřebám až do 35 GB (samozřejmě s náležitým příplatkem). Pozitivem je, že je tarif bez závazku a s nulovými zaváděcími náklady. Zajímavou alternativou, pokud preferujete služby klasických operátorů, by mohl být tarif Vodafone Red Basic.

349 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ČEZ mobil Neomezený tarif

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jde u tohoto balíčku úplně vypnout data? Mám to pro babičku a nerad bych, aby pak platila za data zbytečně.

Tomáš Hasil

Dobrý den, tento operátor nabízí i varianty tarifů zcela bez dat, má také základní tarify pro seniory.

Eliška Srncová, redaktor

Musím být zákazníkem firmy ČEZ?

Ján Budaj

Dobrý den, ne, ke zřízení tarifu nemusíte být zákazníkem společnosti ČEZ.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, potřebovala by jsem pouze neomezené volání, bez sms a dat. Kolik by tarif stál? Děkuji Kamešová

Vladimíra Kamešová

Dobrý den, neomezené volání a SMS jsou u tohoto operátora vždy dohromady. V současnosti nejlevnější neomezený balíček (neomezené volání, neomezené SMS a 750 MB dat) vyjde na 349 Kč.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, rad by som sa opytal, ako to je s voláním na Slovensko? Dakujem

harculapeter@gmail.com

Dobrý den, při aktivovaném roamingu platí pro volání na Slovensko stejné volné minuty, jako v ČR. Bez roamingu zaplatíte 5,6 Kč za minutu.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ČEZ mobil Neomezený tarif

ČEZ mobil Neomezený tarif

349 Kč Orientační cena