Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 Free Modrý

Doporučujeme Při nákupu v kategorii neomezených tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • Neomezené volání i SMS ve všech sítích
  • Bez závazku jen 250 MB dat
499 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Tarif Free Modrý od O2 je neomezený v pravém slova smyslu, s jeho pořízením tedy získáte neomezené volání i SMS do všech sítí. Se závazkem na dva roky můžete mít tento tarif za 499 Kč měsíčně, bez závazku vyjde o 150 Kč dráž. Kromě vyšší ceny se ovšem k variantě bez závazku vztahuje ještě jedna nevýhoda, a to omezení zásoby dat na polovinu. Jako varianta bez závazku se tak tento tarif příliš nevyplatí. Za zavedení zaplatíte jednorázově 99 Kč, to je poměrně standardní poplatek, u některých operátorů se mu ale vyhnete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor O2
Mobilní síť O2
Zaváděcí náklady (Kč) 99
Závazek (počet měsíců) 24
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 150
Volné minuty do všech sítí Neomezené
Volné minuty do vlastní sítě Nemá
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) Zdarma
Volné SMS do všech sítí Neomezené
Volné SMS do vlastní sítě Nemá
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) Zdarma

Připojení a data

Porce 500 MB na měsíc, kterou tarif Free Modrý nabízí, je víceméně spodní hranicí pro alespoň příležitostné používání mobilního internetu. Náročným uživatelům nebude stačit ani zdaleka, na občasné zkontrolování e-mailu nebo vyhledání trasy na mapě je ale dostačující. U bezzávazkové varianty se ovšem budete muset spokojit s 250 MB dat, což bude pro většinu uživatelů pravděpodobně dost málo. Dalších 500 MB můžete získat zakoupením balíčku za 49 Kč, tím už se ale dostanete na necelých 700 Kč paušálu, zatímco vám například Šťastný tarif 407 nabídne 5 GB za 407 Kč. Připlatíte si ovšem za SMS a volání do jiných sítí.

Případně můžete tarif Free Modrý povýšit na některou z dražších variant od O2: Free Bronzový (3 GB za 749 Kč), Free Stříbrný (6 GB za 849 Kč), Free Zlatý (12 GB za 1 199 Kč) nebo Free Platinový (60 GB za 2 499 Kč). Nabídce 3G a LTE sítě s maximální rychlostí 225/55 Mbit/s nemáme co vytknout, rychlost je pochopitelně pouze orientační.

Parametr Tento produkt
Data (GB) 0,5
Připojení 3G, 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 225/55
Datový balíček 1 500 MB/49 Kč
Datový balíček 2 Nemá
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Pokud hledáte neomezený tarif bez závazku, Free Modrý vám příliš nedoporučíme, bez závazku je totiž nejen dražší, ale ztrácí také polovinu dat. Jestliže vám dvouletý závazek nevadí, nabízí se tento tarif jako relativně dostupná varianta pro uživatele, kteří zejména volají a smskují a internet používají spíše příležitostně. Zásoba 500 MB na měsíc vám sice vystačí na kontrolování e-mailů nebo přečtení zpráv, na sledování videí či scrollování instagramem už to ale není.

499 Kč Měsíční paušální poplatek

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze O2 Free Modrý

O2 Free Modrý

499 Kč Měsíční paušální poplatek