Recenze a srovnání mobilního tarifu O2 Free+ Modrý | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 Free+ Modrý

Další na zvážení v kategorii Neomezené tarify

Klady a zápory

  • Neomezené volání i SMS ve všech sítích
  • Vyšší náklady na zavedení tarifu
499 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tarif Free+ Modrý od O2 je neomezený v pravém slova smyslu, s jeho pořízením tedy získáte neomezené volání i SMS do všech sítí. Se závazkem na dva roky můžete mít tento tarif za 499 Kč měsíčně, bez závazku vyjde o 150 Kč dráž. Kromě vyšší ceny se ovšem k variantě bez závazku vztahuje ještě jedna nevýhoda, a to omezení zásoby dat na polovinu. Jako varianta bez závazku se tak tento tarif příliš nevyplatí. Za zavedení zaplatíte jednorázově 198 Kč, to je poměrně standardní poplatek, u některých operátorů se mu ale vyhnete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

O2

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

198

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

150

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

Porce 1 GB na měsíc, kterou tarif Free+ Modrý nabízí, je vhodná na příležitostné používání mobilního internetu. Náročným uživatelům nebude stačit ani zdaleka, na občasné zkontrolování e-mailu nebo vyhledání trasy na mapě je ale dostačující. Další 1 GB můžete získat zakoupením balíčku za 149 Kč, tím už se ale dostanete na necelých 650 Kč paušálu, zatímco vám například Šťastný tarif 407 nabídne 5 GB za 407 Kč. Připlatíte si ovšem za SMS a volání do jiných sítí.

Případně můžete tarif Free Modrý povýšit na některou z dražších variant od O2: Free+ Bronzový (4 GB za 649 Kč), Free+ Stříbrný (14 GB za 849 Kč) nebo Free+ Zlatý (60 GB za 1 199 Kč). Nabídce 3G a LTE sítě s maximální rychlostí 225/55 Mbit/s nemáme co vytknout, rychlost je pochopitelně pouze orientační.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

1

Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/55

Datový balíček 1

1 GB/149 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Pokud hledáte neomezený tarif bez závazku, Free+ Modrý vám příliš nedoporučíme, bez závazku je totiž nejen dražší, ale ztrácí také polovinu dat. Jestliže vám dvouletý závazek nevadí, nabízí se tento tarif jako relativně dostupná varianta pro uživatele, kteří zejména volají a smskují a internet používají spíše příležitostně. Zásoba 1 GB na měsíc vám sice vystačí na kontrolování e-mailů nebo přečtení zpráv, na častější sledování videí či scrollování instagramem už to ale není.

499 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: O2 Free+ Modrý

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze O2 Free+ Modrý

O2 Free+ Modrý

499 Kč Orientační cena