Recenze a srovnání tarifu Vodafone Red Naplno 5 GB

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii neomezených tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

5 GB dat

Zápory:

Drahá varianta bez závazku

777 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

V kategorii neomezených tarifů vynikal v době psaní recenze (únor 2019) tarif Red Naplno 5 GB nejvyšším poplatkem za variantu bez závazku. V základu získáte tento tarif za 777 Kč se závazkem na dva roky, pokud vám závazek nevyhovuje, připlatíte si ještě 194,25 Kč měsíčně navíc. Pokud hledáte cenově přívětivou nabídku bez závazku, tento tarif pravděpodobně nebude ideální volbou. Volání i SMS jsou u tarifu Red Naplno do všech sítí zdarma, jde tedy o neomezený tarif v pravém slova smyslu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Vodafone
Mobilní síť  Vodafone
Zaváděcí náklady (Kč)  0
Závazek (počet měsíců)  24
Varianta bez závazku  Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  194,25
Volné minuty do vlastní sítě  Nemá
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Volné minuty do všech sítí  Neomezené
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  Zdarma
Volné SMS do vlastní sítě  Nemá
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Volné SMS do všech sítí  Neomezené
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)  Zdarma

Připojení a data

Neomezená data jsou v tuzemsku zatím bohužel jen utopií, nesetkáme se s nimi proto ani u neomezených tarifů. Tento ale nabízí poměrně slušnou porci dat, konkrétně 5 GB. Pokud často pracujete na cestách, sdílíte data z mobilu se svým notebookem, nebo streamujete videa v HD kvalitě, pravděpodobně budete dat potřebovat ještě o něco více. I pro aktivního uživatele mobilních aplikací a sociálních sítí by ale mělo být 5 GB dostačujících, můžete s nimi zhlédnout i nějaké to video na Youtube. Aktivnímu využití napomáhá i rychlá síť LTE, maximální rychlost připojení je více než dostačující, 225/45 Mbit/s, je ale třeba pamatovat na to, že jde pouze o maximální hodnotu. V případě nedostatku si můžete data i dokoupit, nejde ale o zrovna levnou záležitost a často se vyplatí raději povýšit na dražší verzi tarifu, než data pravidelně dokupovat. U Red Naplno se nabízí tarif Red Naplno 10 GB za 1 077 Kč nebo Red Naplno 20 GB za 1 777 Kč.

Parametr Tento produkt
Data (MB)  5 000
Připojení  4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s)  225/45
Datový balíček 1  500 MB/49 Kč
Datový balíček 2 2 000 MB/149 Kč
Datový balíček 3 3 000 MB/249 Kč
Datový balíček 4 5 000 MB/349 Kč
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Mobilní tarif Red Naplno 5 GB se vyplatí uživatelům, kteří často telefonují, SMSkují a mobilní internet využívají pravidelně, ale nejsou na spotřebu dat příliš nároční. Příliš bychom nedoporučili variantu bez závazku, která by vás stála měsíčně o téměř 200 Kč více. Dobrou alternativou bez závazku k tomuto tarifu je například Šťastný tarif 407 od Sazka mobil, který je téměř o polovinu levnější a také obsahuje 5 GB. Ovšem volání a SMS do jiných sítí už nejsou v ceně.

Další recenze

Kompletní porovnání