Recenze a srovnání tarifu Emtéčko START

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Balíček 1,5 GB za 200 Kč

Dostupná cena SMS

Zápory:

Vyšší cena volání

50 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif START je jedním z mála tarifů v nejlevnější kategorii, který zahrnuje také neomezené volání a SMS. Sice jen v rámci vlastní sítě, pokud ale zřizujete více tarifů naráz, například pro rodinu, může jít o cenově velmi přívětivou variantu, měsíčně totiž zaplatíte paušál pouze 50 Kč. Operátor Emtéčko funguje v síti O2 a můžete jej kdykoliv vyměnit, tarif totiž nabízí bez závazku, stejně jako většina virtuálních operátorů. Kromě volání do vlastní sítě můžete samozřejmě tarif využívat pro komunikaci v cizích sítích, ta už je ale placená. Za minutu hovoru zaplatíte 1,9 Kč, což byla v době psaní recenze (únor 2019) jedna z vyšších sazeb, za SMS zaplatíte 1,2 Kč, ty vás naopak vyjdou poměrně levně. Tarifikace 60+1 je tou lepší variantou, kterou vám mohou operátoři nabídnout a při telefonování vám tak po uplynutí první minuty účtují hovor po vteřinách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Emtéčko
Mobilní síť  O2
Zaváděcí náklady (Kč)  0
Závazek (počet měsíců)  Bez závazku
Varianta bez závazku  Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  0
Volné minuty do všech sítí  Nemá
Volné minuty do vlastní sítě  Neomezené
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  1,9
Tarifikace  60+1
Volné SMS do všech sítí  Nemá
Volné SMS do vlastní sítě  Neomezené
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)  1,2

Připojení a data

Podle vašich potřeb můžete tarif START doplnit o 500 MB až 5 GB dat. Méně náročným uživatelům by měl vystačit už první balíček 500 MB, za který zaplatíte 100 Kč. Náročnější uživatelé si sice mohou koupit balíček s 5 GB daty, 449 Kč už je ale dost vysoká částka a pokud k tomu ještě nějakou tu stovku provoláte či propíšete, pravděpodobně vás vyjde lépe nějaký dražší tarif, který má data již v ceně. S 5GB je to například tarif Red Naplno 5 GB za 777 Kč měsíčně.

Parametr Tento produkt
Data (GB)  0
Připojení  4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s)  40/20
Datový balíček 1  500 MB/100 Kč
Datový balíček 2 1,5 GB/200 Kč
Datový balíček 3 3 GB/300 Kč
Datový balíček 4 5 GB/449 Kč
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Vzhledem k relativně nízké sazbě se tarif START od Emtéčka vyplatí hlavně na smskování, volání už je o něco dražší, stále ale za minutu zaplatíte výrazně méně než u klasických operátorů. Velmi dobrou zprávou je neomezené volání a SMS v rámci sítě, pokud si tarif pořídíte zároveň se svými blízkými, může se vám opravdu vyplatit. S neomezenými SMS se můžete setkat ještě u tarifu První krok, který je výhodný zejména pro stávající klienty Vodafonu. Absence dat není u tarifu START překvapující, přikoupit sice můžete až 5 GB, obecně jsou ale tyto velmi levné tarify vhodné spíše pro zákazníky, kteří mobilní internet až tak nevyužívají.

Další recenze

Kompletní porovnání