Menu

Recenze a srovnání tarifu Emtéčko START

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

  • Balíček 1,5 GB za 200 Kč
  • Dostupná cena SMS
  • Vyšší cena volání
49 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif START je jedním z mála tarifů v nejlevnější kategorii, který zahrnuje také neomezené volání a SMS. Sice jen v rámci vlastní sítě, pokud ale zřizujete více tarifů naráz, například pro rodinu, může jít o cenově velmi přívětivou variantu, měsíčně totiž zaplatíte paušál pouze 50 Kč. Operátor Emtéčko funguje v síti O2 a můžete jej kdykoliv vyměnit, tarif totiž nabízí bez závazku, stejně jako většina virtuálních operátorů. Kromě volání do vlastní sítě můžete samozřejmě tarif využívat pro komunikaci v cizích sítích, ta už je ale placená. Za minutu hovoru zaplatíte 1,9 Kč, což byla v době psaní recenze (únor 2019) jedna z vyšších sazeb, za SMS zaplatíte 1,2 Kč, ty vás naopak vyjdou poměrně levně. Tarifikace 60+1 je tou lepší variantou, kterou vám mohou operátoři nabídnout a při telefonování vám tak po uplynutí první minuty účtují hovor po vteřinách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Emtéčko
Mobilní síť O2
Zaváděcí náklady (Kč) 0
Závazek (počet měsíců) Bez závazku
Varianta bez závazku Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč) 0
Volné minuty do všech sítí Nemá
Volné minuty do vlastní sítě Neomezené
Volné minuty do ostatních sítí Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min) 1,9
Tarifikace 60+1
Volné SMS do všech sítí Nemá
Volné SMS do vlastní sítě Neomezené
Volné SMS do ostatních sítí Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč) 1,2

Připojení a data

Podle vašich potřeb můžete tarif START doplnit o 500 MB až 5 GB dat. Méně náročným uživatelům by měl vystačit už první balíček 500 MB, za který zaplatíte 100 Kč. Náročnější uživatelé si sice mohou koupit balíček s 5 GB daty, 449 Kč už je ale dost vysoká částka a pokud k tomu ještě nějakou tu stovku provoláte či propíšete, pravděpodobně vás vyjde lépe nějaký dražší tarif, který má data již v ceně. S 5GB je to například tarif Red Naplno 5 GB za 777 Kč měsíčně.

Parametr Tento produkt
Data (GB) 0
Připojení 4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s) 40/20
Datový balíček 1 500 MB/100 Kč
Datový balíček 2 1,5 GB/200 Kč
Datový balíček 3 3 GB/300 Kč
Datový balíček 4 5 GB/449 Kč
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Vzhledem k relativně nízké sazbě se tarif START od Emtéčka vyplatí hlavně na smskování, volání už je o něco dražší, stále ale za minutu zaplatíte výrazně méně než u klasických operátorů. Velmi dobrou zprávou je neomezené volání a SMS v rámci sítě, pokud si tarif pořídíte zároveň se svými blízkými, může se vám opravdu vyplatit. S neomezenými SMS se můžete setkat ještě u tarifu První krok, který je výhodný zejména pro stávající klienty Vodafonu. Absence dat není u tarifu START překvapující, přikoupit sice můžete až 5 GB, obecně jsou ale tyto velmi levné tarify vhodné spíše pro zákazníky, kteří mobilní internet až tak nevyužívají.

49 Kč Měsíční paušální poplatek

Další recenze

Recenze Emtéčko START

Emtéčko START

49 Kč Měsíční paušální poplatek