Recenze a srovnání mobilního tarifu Emtéčko START | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Emtéčko START

Neomezeně do vlastní sítě v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • Balíček 1,5 GB za 200 Kč
  • Dostupná cena SMS
  • Vyšší cena volání
49 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif START je jedním z mála tarifů v nejlevnější kategorii, který zahrnuje také neomezené volání a SMS. Sice jen v rámci vlastní sítě, pokud ale zřizujete více tarifů naráz, například pro rodinu, může jít o cenově velmi přívětivou variantu, měsíčně totiž zaplatíte paušál pouze 50 Kč. Operátor Emtéčko funguje v síti O2 a můžete jej kdykoliv vyměnit, tarif totiž nabízí bez závazku, stejně jako většina virtuálních operátorů. Kromě volání do vlastní sítě můžete samozřejmě tarif využívat pro komunikaci v cizích sítích, ta už je ale placená. Za minutu hovoru zaplatíte 1,9 Kč, což byla v době psaní recenze (únor 2019) jedna z vyšších sazeb, za SMS zaplatíte 1,2 Kč, ty vás naopak vyjdou poměrně levně. Tarifikace 60+1 je tou lepší variantou, kterou vám mohou operátoři nabídnout a při telefonování vám tak po uplynutí první minuty účtují hovor po vteřinách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Emtéčko

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Nemá

Volné minuty do vlastní sítě

Neomezené

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

1,9

Tarifikace

60+1

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Neomezené

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,2

Připojení a data

Podle vašich potřeb můžete tarif START doplnit o 500 MB až 5 GB dat. Méně náročným uživatelům by měl vystačit už první balíček 500 MB, za který zaplatíte 100 Kč. Náročnější uživatelé si sice mohou koupit balíček s 5 GB daty, 449 Kč už je ale dost vysoká částka a pokud k tomu ještě nějakou tu stovku provoláte či propíšete, pravděpodobně vás vyjde lépe nějaký dražší tarif, který má data již v ceně. S 5GB je to například tarif Red Naplno 5 GB za 777 Kč měsíčně.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0

Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

40/20

Datový balíček 1

500 MB/100 Kč

Datový balíček 2

1,5 GB/200 Kč

Datový balíček 3

3 GB/300 Kč

Datový balíček 4

5 GB/449 Kč

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Vzhledem k relativně nízké sazbě se tarif START od Emtéčka vyplatí hlavně na smskování, volání už je o něco dražší, stále ale za minutu zaplatíte výrazně méně než u klasických operátorů. Velmi dobrou zprávou je neomezené volání a SMS v rámci sítě, pokud si tarif pořídíte zároveň se svými blízkými, může se vám opravdu vyplatit. S neomezenými SMS se můžete setkat ještě u tarifu První krok, který je výhodný zejména pro stávající klienty Vodafonu. Absence dat není u tarifu START překvapující, přikoupit sice můžete až 5 GB, obecně jsou ale tyto velmi levné tarify vhodné spíše pro zákazníky, kteří mobilní internet až tak nevyužívají.

49 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Emtéčko START

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, pokud si zvolím tarif Emtéčko mohu si ponechat mé stávající číslo? Děkuji.

Petr Gergely

Dobrý den, ano, k operátorovi si můžete přenést své stávající číslo.

Eliška Srncová, redaktor

Využívání datového balíčku je omezeno i časově nebo lze využívat zaplacený datový balíček déle než jeden měsíc, tzn než se vyčerpají zakoupená data?

Josef Král

Dobrý den, data se do dalšího měsíce převádí jen za předpokladu, že máte i další měsíc aktivovaný příslušený balíček, ke kterému se přičtou. Pokud další měsíc žádný balíček aktivovaný mít nebudete, nespotřebovaná data se nepřevedou.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Emtéčko START

Emtéčko START

49 Kč Orientační cena