Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Z Flip 8GB/256GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ohebné mobily

Datum doporučení: Březen 2020

  • Skládací konstrukce
  • Výkon
  • Fotoaparát
  • Vysoká cena
  • Málo odolná konstrukce
  • Slabší výdrž baterie
37 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Z Flip je dalším modelem z kategorie se skládací konstrukcí. Přestože logicky poutá pozornost právě díky svému designu, jeho silné stránky můžeme jistě identifikovat i v jiných ohledech. Které to jsou a jaké parametry můžeme u tohoto telefonu naopak považovat za zaostávající si rozebereme v následující recenzi.

Skládací konstrukce s sebou přináší logicky mnoho specifikací. Samsung u tohoto modelu vsadil na rozkládání prostřednictvím otevíracího displeje. Telefon tak připomíná ve složeném stavu na první pohled klasické rozkládací véčko, populární na začátku nového tisíciletí. V tomto stavu telefon nabízí pouze základní variantu minimalistického řešení s displejem, jehož úhlopříčka činí 1,1 palce. Po rozložení se vám již do rukou dostane podstatně rozměrnější konstrukce s displejem o velikosti 6,7 palce. Jeho zobrazovací schopnosti jsou na velmi dobré úrovni a vykreslení barev nebo pozorovací úhly vás jistě nezklamou. Nevýhodou je náchylnost k poškození, protože displej je chráněn plastovou fólií jejíž poškození vede k destrukci celého displeje.

Mobil je osazen baterií s kapacitou 3300 mAh, což již na první pohled indikuje, že v kombinaci s poměrně náročným hardwarem nebude výdrž příliš vysoká. V realitě má telefon problém vydržet při intenzivním používání více než celý den a musíte počítat s nutností dostupné možnosti napájení.

Výkon a systém

Naopak co vás u mobilu jistě potěší, je jeho výkon. Osmijádrový procesor se čtyřmi jádry na taktu 2,84 GHz a čtyřmi jádry s frekvencí 1,8 GHz dohromady s operační pamětí RAM 8 GB zvládá vše, na co se telefon rozhodnete použít. Problémem není hraní nejnovějších herních titulů nebo provoz náročných aplikací. Zklamaní může představovat kapacita interního úložiště 256 GB, které bohužel není rozšiřitelné prostřednictvím vložení paměťové karty a v případě, že se řadíte mezi uživatele pracující s velkým objemem dat, mohli byste zaznamenat jisté problémy s nedostatkem paměti.

Mobil disponuje dvojící zadních fotoaparátů s rozlišením dvakrát 12 Mpx a kvalita pořízených snímků je na vysoké úrovní. Ačkoliv nejlepším fotomobilům se Flip rovnat nemůže, nabídne pro běžné využití zcela dostačující nadstandard vyšší střední třídy.

Softwarově je telefon osazen Androidem 10 s nadstavbou One UI 2.1 a telefon běží plynule v dobrém souladu s výkonným hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Operační paměť RAM (GB) 8
Velikost úložiště (GB) 256
Úhlopříčka (v palcích ") 6,7
Rozlišení displeje 2636x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 12
Operační systém Android 10

Závěr

Samsung Z Flip nabízí inovativní konstrukční řešení, díky kterému na trhu zaujímá poněkud specifické postavení. Spolehnout se u něj můžete kromě maximální kompaktnosti ve složeném stavu také na dobrý výkon nebo na nadstandardní kvalitu fotoaparátu. Díky tomu najdou využití pro telefon především zastánci multimediální zábavy. Na druhou stranu vás nepotěší, pokud hledáte mobil s dlouhou výdrží. Slabinou je také nižší míry odolnosti konstrukce. Jestliže tedy hledáte telefon s konvenčnějším konstrukčním řešením, který je více odolný, alternativou s podobnou cenou může být například Samsung Galaxy S10 Plus G975F 512GB.

37 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Z Flip 8GB/256GB

Samsung Galaxy Z Flip 8GB/256GB

37 000 Kč Orientační cena