Menu

Recenze a porovnání Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Výkon
  • Rozlišení fotoaparátu a počet snímačů
  • Designové řešení konstrukce
  • Podle mnohých nevhodné umístění čtečky otisku prstů
7 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB je prvním mobilem z osmé řady telefonů od Xiaomi (listopad 2019). Díky tomu si telefon klade ty nejvyšší cíle a za přijatelnou cenu má ambice nabídnout zájemcům maximální komfort.

Tělo telefonu je vyrobeno z hliníku a záda jsou skleněná, což působí velmi elegantním a kvalitním dojmem. Zároveň je kombinace dostatečně odolná a dobře se drží v ruce. Mobil tedy rozhodně kvalitou konstrukce zapadne do vyšší střední třídy, kam svou cenou směřuje. Na přední straně telefonu se nachází samozřejmě displej, jehož úhlopříčka činí 6,53 palců. Rozlišení 2340 x 1080 pixelů pak přináší kvalitní zobrazení, a ačkoliv na slunci není čitelnost dokonalá, celkově jsou zobrazovací vlastnosti na dobré úrovni. Velmi nadprůměrná je kapacita baterie, která čítá 4500 mAh. Díky tomu mobil vydrží na jedno nabití při skromném používání i dva a půl dne a to je opravdu obdivuhodná hodnota.

Výkon a systém

Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem, jehož frekvence dosahuje frekvence 2,05 GHz. V kombinaci s operační pamětí 6 GB nemá telefon problém s výkonem téměř za žádných okolností a poradí si i s náročnými herními tituly. Uživatele nezklame ani 128 GB kapacita úložiště. Tu je navíc možné rozšířit paměťovou kartou.

Telefon se snaží nabízet nadstandard i prostřednictvím fotoaparátu. Na jeho zádech se nachází hned čtveřice fotoaparátů, přičemž hlavní snímač nabízí perfektní rozlišení 64 Mpx a je dále doplněn snímači s rozlišením 8, 2 a dvakrát 2 Mpx. Ačkoliv využitelnost obrovského rozlišení hlavního snímače není v realitě příliš velká, kvalita je však nadstandardní, pořízené snímky jsou opravdu líbivé a uspokojí i zákazníky, kteří se rozhlíží vyloženě po fotomobilu.

Jako operační systém vybral výrobce pro telefon variantu nejnovější (listopad 2019) Android 9.0 s nadstavbou EMUI. Vše funguje dobře, systém se nezasekává a běží plynule bez větších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,3
Operační paměť RAM (GB) 4
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,4
Rozlišení displeje 2340x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 25
Operační systém Android 9

Závěr

Telefon Xiaomi Redmi Note 8 pro se snaží za cenu odpovídající vyšší střední třídě konkurovat prémiovým modelům. V mnoha ohledech se mu to skutečně daří. Zaujme vás výkon, velmi vysoké rozlišení a čtyři snímače fotoaparátu nebo elegantní konstrukční provedení. Někteří uživatelé telefonu si stěžují na umístění čtečky prstů, ale jinak mobilu můžete v kontextu pořizovací ceny jen těžko vyčítat. Pokud hledáte telefon z vyšších cenových kategorií, můžeme vám doporučit například Huawei P30 6GB/128GB Dual SIM.

Recenze Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB

7 000 Kč Orientační cena