Menu

Recenze a srovnání Asus VZ279HE

73,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Slušná cena
  • Nižší spotřeba
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Delší odezva
  • Bez synchronizace s grafickou kartou
  • Nižší jas a kontrast
4 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor Asus VZ279HE, který jsme zařadili do výběru ve skupině s obrazovkami nad 24 palců, je dobrou variantou pro lidi, kteří chtějí při nákupu zejména ušetřit a přitom jsou schopní slevit z některých užitečných funkcí.

27 palců s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a poměrem stran 16:9 je standard v této kategorii. Některé zákazníky může odradit delší odezva, která je 5 milisekund. Model disponuje zobrazovacím panelem s technologií in-plane switching, která je charakteristická nižším kontrastním poměrem (zde je to 1000:1 při zobrazení černé a bílé). Displej monitoru má klasický matný povrch a pozorovací úhly 178° jsou také srovnatelné s konkurencí.​

Nevýhodou například pro hráče her může být nižší hodnota obnovovací frekvence, která je 60 hertzů. Jedná se o celkem klasické číslo, avšak některé dražší modely jsou schopné i trojnásobného počtu snímků za sekundu.​

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Asus

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

27

Rozlišení (px)

1 920 × 1 080

Poměr stran

16:9

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ne

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

5

Barevná hloubka

6bit

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Výhodou monitoru Asus VZ279HE je nízká spotřeba, která klesá pod 25 W, přitom drahé modely „žerou“ i víc než čtyřnásobek, což se při častém používání projeví na faktuře za elektřinu. Nízká hmotnost ve srovnání s dalšími většími monitory v našem výběru zajišťuje snadnou manipulaci a přesouvání. Problémem pro některé uživatele může být absence možnosti synchronizace monitoru s grafickou kartou, která u jiných modelů zajišťuje vhodné nastavení při různých způsobech použití.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

Ne

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ano

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

24

Třída energetické účinnosti

F

Výška (cm)

44

Šířka (cm)

62,1

Hloubka (cm)

2,1

Hmotnost (kg)

3,9

Power Delivery

Ne

Tento model sází na možnost připojení přes starší typy kabelů i modernější konektory. Nabízí tak spojení skrz VGA port, ale zvládne pojmout i novější digitální HDMI kabel. Bohužel u tohoto produktu nemůžete počítat s připojením USB nebo sluchátek.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ano

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ne

Závěr

Nákup monitoru Asus VZ279HE můžeme vřele doporučit zájemcům o velký 27 palcový monitor, kteří chtějí ušetřit. Rozlišení FullHD 1920×1080 zajišťuje standardní pozorovací zážitek, počítat musíte ale s delší odezvou, která je 5 milisekund, a průměrnou obnovovací frekvencí 60 hertzů. S technologií IPS s matným povrchem displeje se pojí také nižší kontrastní poměr 1000:1, který může v některých případech při přímém slunečním světle zhoršit práci s monitorem. Velkou devizou tohoto modelu je nízká spotřeba, která stejně jako nízké pořizovací náklady šetří vaši peněženku. Uživatelé, kteří monitor vyzkoušeli, pochvalují dobrý poměr cena/výkon, kvalitní zobrazení barev.

Pokud se nepídíte při hledání nového monitoru po těch nejlevnějších kouscích, ale naopak chcete nejvyšší kvalitu, za kterou jste ochotní si připlatit, můžeme vám doporučit pročíst recenzi na model v našem výběru Asus PG279Q​.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus VZ279HE | Hodnocení: 73,4 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Asus VZ279HE

Asus VZ279HE

4 300 Kč Orientační cena