Menu

Recenze a srovnání Asus VZ279HE

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

73,4 % Celkové hodnocení
  • Slušná cena
  • Velmi nízká spotřeba
  • Nízká hmotnost
  • Delší odezva
  • Bez synchronizace s grafickou kartou
  • Nižší jas a kontrast
4 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor Asus VZ279HE, který jsme zařadili do výběru ve skupině s obrazovkami nad 24 palců, je dobrou variantou pro lidi, kteří chtějí při nákupu zejména ušetřit a přitom jsou schopní slevit z některých užitečných funkcí.

27 palců s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a poměrem stran 16:9 je standard v této kategorii. Některé zákazníky může odradit delší odezva, která je 5 milisekund. Model disponuje zobrazovacím panelem s technologií in-plane switching, která je charakteristická nižším kontrastním poměrem (zde je to 1000:1 při zobrazení černé a bílé). Displej monitoru má klasický matný povrch a pozorovací úhly 178° jsou také srovnatelné s konkurencí.​

Nevýhodou například pro hráče her může být nižší hodnota obnovovací frekvence, která je 60 hertzů. Jedná se o celkem klasické číslo, avšak některé dražší modely jsou schopné i trojnásobného počtu snímků za sekundu.​

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Asus
Typické využití Kancelář
Úhlopříčka (") 27
Rozlišení (px) 1920x1080
Poměr stran 16:9
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Prohnutí obrazovky Ne
Obnovovací frekvence (Hz) 60
Jas (cd/m2) 250
Statický kontrast 1 000:1
Odezva (ms) 5
Barevná hloubka 6bit
Pozorovací úhel (°) 178
Pivot Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Výhodou monitoru Asus VZ279HE je nízká spotřeba, která klesá pod 20 W, přitom drahé modely „žerou“ i víc než čtyřnásobek, což se při častém používání projeví na faktuře za elektřinu. Nízká hmotnost ve srovnání s dalšími většími monitory v našem výběru zajišťuje snadnou manipulaci a přesouvání. Problémem pro některé uživatele může být absence možnosti synchronizace monitoru s grafickou kartou, která u jiných modelů zajišťuje vhodné nastavení při různých způsobech použití.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory Ne
Funkce FreeSync/G-Sync Ne
Redukce blikání Ano
Redukce modrého světla Ano
TV tuner Ne
Spotřeba (W) 18,4
Třída energetické účinnosti F
Výška (cm) 44
Šířka (cm) 62,1
Hloubka (cm) 21
Hmotnost (kg) 3,9

Tento model sází na možnost připojení přes starší typy kabelů i modernější konektory. Nabízí tak spojení skrz VGA port, ale zvládne pojmout i novější digitální HDMI kabel. Bohužel u tohoto produktu nemůžete počítat s připojením USB nebo sluchátek.

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
DisplayPort Ne
DVI Ne
VGA (D-sub) Ano
USB Ne
Připojení sluchátek Ne

Závěr

Nákup monitoru Asus VZ279HE můžeme vřele doporučit zájemcům o velký 27 palcový monitor, kteří chtějí ušetřit. Rozlišení FullHD 1920×1080 zajišťuje standardní pozorovací zážitek, počítat musíte ale s delší odezvou, která je 5 milisekund, a průměrnou obnovovací frekvencí 60 hertzů. S technologií IPS s matným povrchem displeje se pojí také nižší kontrastní poměr 1000:1, který může v některých případech při přímém slunečním světle zhoršit práci s monitorem. Velkou devizou tohoto modelu je nízká spotřeba, která stejně jako nízké pořizovací náklady šetří vaši peněženku. Uživatelé, kteří monitor vyzkoušeli, pochvalují dobrý poměr cena/výkon, kvalitní zobrazení barev.

Pokud se nepídíte při hledání nového monitoru po těch nejlevnějších kouscích, ale naopak chcete nejvyšší kvalitu, za kterou jste ochotní si připlatit, můžeme vám doporučit pročíst recenzi na model v našem výběru Asus PG279Q​.

4 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Asus VZ279HE | Hodnocení: 73,4 %
Jakub Gulec je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval ještě před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou, ale ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům dobře rozumí. Vyjma monitorů se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Asus VZ279HE

Asus VZ279HE

4 400 Kč Orientační cena