Menu

Recenze a srovnání Asus PG279Q

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Výborné parametry zobrazení
  • Dobrá konektivita
  • Synchronizace s grafickou kartou
  • Vysoká spotřeba
  • Vysoká cena
  • IPS glow
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor Asus PG279Q je opravdovou extratřídou mezi monitory, které jsme zařadili do skupiny s úhlopříčkou displeje přes 24 palců. Tento model má sedmadvacetipalcovou obrazovku a na své si s ním přijdou zejména hráči počítačových her nebo milovníci kvalitního obrazu při sledování filmů a seriálů. Takový nákup ale výrazně pocítí i vaše peněženka.

Větší obrazovka rovná se větší rozlišení​. Monitor od firmy Asus se pyšní rozlišením 2560×1440 pixelů při klasickém a nejrozšířenějším poměru stran 16:9 s matným povrchem displeje. Marketingové označení tohoto rozlišení je QHD, neboli Quad High-Definition. Díky modernímu panelu s technologií in-plane switching nabízí tento výrobek velmi vysoký jas s maximální hodnotou 350 cd/m2, což je nadprůměrné číslo, a také kvalitní pozorovací úhel 178°. Panel IPS dosahuje naopak nižších hodnot kontrastního poměru okolo 1000:1. Odezva je poměrně standardní, tedy 4 milisekundy.

V čem ale monitor Asus strčí konkurenci v našem výběru do kapsy je obnovovací frekvence. Zde nabízí velmi dobrých 165 snímků za sekundu, přitom u většiny zařízení je průměrná hodnota 60 snímků za sekundu. Tento rozdíl poznáte hlavně v plynulosti obrazu při hraní her.  ​

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Asus
Úhlopříčka (") 27
Rozlišení (px) 2560x1440
Formát zobrazení 16:9
Odezva (ms) 4
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Jas (cd/m2) 350
Statický kontrast 1 000:1
Pozorovací úhel (°) 178
Obnovovací frekvence (Hz) 165

Charakteristika, funkce a konektivita

Monitor Asus PG279Q to nejsou jen vysoké pořizovací náklady. Připravte se i na vyšší účet za elektřinu, protože spotřeba 90 W řadí tento model až do třídy C v energetické účinnosti. Počítat musíte i s velkou hmotností ve srovnání s monitory v této kategorii. Tento výrobek váží okolo sedmi kilogramů.

Co se týče funkčnosti, nabízí Asus v tomto monitoru integrované reproduktory i takzvaný pivot, díky kterému si budete moct otočit obrazovku na stojanu o 90°, což využijete například při čtení delších bloků textu. Samozřejmostí u monitorů této cenové kategorie je také možnost synchronizovat jeho funkci s danou grafickou kartou a usnadnit si tak nastavení.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W) 90
Třída energetické účinnosti C
Výška (cm) 55,3
Šířka (cm) 62
Hloubka (cm) 23,8
Hmotnost (kg) 7
Barva Černá
3D zobrazení Ne
Prohnutí obrazovky Ne
Pivot Ano
Integrované reproduktory Ano
TV tuner Ne
Funkce FreeSync/G-Sync Ano

U monitoru Asus PG279Q zapomeňte na starou techniku připojení, nepochodíte s VGA ani s DVI kabelem. Výrobce vsadil na moderní digitální přenos obrazu, proto na monitoru najdete konektory pro HDMI i DisplayPort kabely.

Dobrá je také mezi námi vybranými monitory ojedinělá možnost připojení přes USB a nechybí ani jack pro klasická sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub) Ne
DVI Ne
HDMI Ano
DisplayPort Ano
S-video Ne
USB Ano
Připojení sluchátek Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Lidé si v recenzích na tento produkt pochvalují hlavně věrné zobrazení barev, QHD rozlišení a vysokou obnovovací frekvenci. Za negativum označují vyšší cenu nebo takzvaný backlight bleeding a IPS glow (problémy s úniky světla zejména v rozích obrazovky).

Závěr

Za vysokou cenu dostanete v případě monitoru Asus PG279Q velmi nadstandardní zážitek ze sledování obrazovky. Nabízí na úhlopříčce 27 palců QHD rozlišení (2560×1440 pixelů) s odezvou 4 milisekundy. Výrazným plusem je velmi vysoká obnovovací frekvence 165 hertzů. Uživatelé si pochvalují možnost synchronizace monitoru s grafickou kartou i takzvaný pivot, který umožňuje otočit obrazovku o 90°. Asus PG279Q je mimo jiné kompatibilní s USB, můžete do něj připojit i sluchátka.

Jako mínus můžeme u tohoto výrobku uvést vysokou spotřebu 90 W a kvůli ní také slabou třídu energetické účinnosti. Společně s velkými pořizovacími náklady se vám nákup tohoto modelu prodraží. Pokud požadujete kvalitní monitor, ale víc hledíte na peníze a hledáte kompromis, doporučujeme vám prohlédnout si model Samsung C27F396FH s recenzí, který disponuje dobrým poměrem cena/výkon.

20 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus PG279Q

Asus PG279Q

20 000 Kč Orientační cena