Menu

Recenze a srovnání Dell UltraSharp U3419W

94,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Nadstandardní úhlopříčka
  • Slušné rozlišení
  • Integrované reproduktory

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Odezva by mohla být rychlejší
22 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dell UltraSharp U3419W je monitor s opravdu velkou úhlopříčkou mírně přes 34 palců. Zajímavostí je prohnutí displeje a fakt, že nemá klasický rozšířený poměr stran 16:9, ale 21:9, je tedy opravdu širokoúhlý. Rozlišení matného IPS displeje je 3 440 x 1 440 pixelů, což je slušné. Za mírně slabší považujeme minimální odezvu 5 ms, například není výjimkou, že některé monitory mívají reakční čas i 1 ms (leden 2021), což se hodí zejména kompetetivním hráčům her. Obnovovací frekvence 60 snímků za sekundu také není ohromující, pro nadstandardní plynulost obrazu se obecně doporučují hodnoty přes 100 Hz.

Deklarovaný jas tohoto zařízení je 300 cd/m2, statický kontrast pak 1 000:1, a to jsou relativně běžné hodnoty v rámci srovnání, pozorovací úhel 178° taktéž.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dell

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

34

Rozlišení (px)

3 440x1 440

Poměr stran

21:9

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ano

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

300

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

5

Barevná hloubka

10bit

s RGB

100

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Pokud si porovnáme spotřebu monitorů, vyjde nám model od Dell s průměrnou spotřebou 54 W jako nadprůměrný, přesto si vysloužil označení energetické třídy A. I vzhledem k velikosti úhlopříčky se samozřejmě musí počítat s nadprůměrnými hodnotami rozměrů, zejména u šířky (přes 80 cm). Hmotnost 8,2 kilogramu je nad standardem srovnání.

Mezi funkcemi a vlastnostmi můžeme jako pozitivum zmínit integrované reproduktory, zajímavostí je prohnutí obrazovky, což sice napomáhá pro lepší zážitek například při sledování filmů, ale na druhou stranu se nedoporučuje pro kancelářskou práci. Vzhledem ke konstrukci nelze počítat ani s funkcí pivotu pro otáčení monitoru o 90°.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ano

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

54

Výška (cm)

41,7

Šířka (cm)

81,4

Hloubka (cm)

2,3

Hmotnost (kg)

8,2

Mezi konektory najdeme hlavně modernější varianty. Samozřejmostí je HDMI, zde jsou hned dva tyto porty, dále zde najdete DisplayPort a také pořádnou zásobu USB pro spojení monitoru s počítačem a připojení externích zařízení. Nechybí ani konektor USB-C a audiovýstup.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ne

USB

Ano

Připojení sluchátek

Ano

Závěr

Dell UltraSharp U3419W považujeme za monitor ze skupiny prémiových, za který si také připlatíte (leden 2021). Jedná se o 34palcový IPS monitor s matným povrchem, prohnutím a méně častým poměrem stran 21:9, hodí se tedy dobře na sledování filmů a podobné multimediální zážitky. Pro kancelářskou práci bychom jej kvůli konstrukci příliš nedoporučovali. Rozlišení panelu je 3 440 x 1 440 pixelů, jas dosahuje 300 cd/m2 a statický kontrast pak 1 000:1.

Deklarovaná 5ms odezva se řadí k vyšším, což nepřivítají například profi hráči počítačových her, snímková frekvence dosahuje 60 Hz. Průměrná spotřeba je sice 54 W, avšak vzhledem k velké obrazovce si monitor vysloužil známku energetické třídy A. Samozřejmě je nutné počítat s většími rozměry, zejména do šířky, i trochu nadměrnou hmotností (8,2 kilogramu). Pozitivem pro někoho mohou být integrované reproduktory, z konektorů zde najdeme HDMI, DisplayPort i USB (včetně jednoho USB-C). Možné je také připojení sluchátek.

Jestliže je tento model mimo vaše cenové požadavky, určitě si v dané kategorii vyberete dostupnější variantu. Doporučit můžeme například Samsung U28E590DS.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell UltraSharp U3419W | Hodnocení: 94,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell UltraSharp U3419W

Dell UltraSharp U3419W

22 000 Kč Orientační cena