Menu

Recenze a srovnání Dell UltraSharp U3419W

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Leden 2021

  • Nadstandardní úhlopříčka
  • Slušné rozlišení
  • Integrované reproduktory
  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Odezva by mohla být rychlejší
22 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dell UltraSharp U3419W je monitor s opravdu velkou úhlopříčkou mírně přes 34 palců. Zajímavostí je prohnutí displeje a fakt, že nemá klasický rozšířený poměr stran 16:9, ale 21:9, je tedy opravdu širokoúhlý. Rozlišení matného IPS displeje je 3 440 x 1 440 pixelů, což je slušné. Za mírně slabší považujeme minimální odezvu 5 ms, například není výjimkou, že některé monitory mívají reakční čas i 1 ms (leden 2021), což se hodí zejména kompetetivním hráčům her. Obnovovací frekvence 60 snímků za sekundu také není ohromující, pro nadstandardní plynulost obrazu se obecně doporučují hodnoty přes 100 Hz.

Deklarovaný jas tohoto zařízení je 300 cd/m2, statický kontrast pak 1 000:1, a to jsou relativně běžné hodnoty v rámci srovnání, pozorovací úhel 178° taktéž.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Dell
Úhlopříčka (") 34
Rozlišení (px) 3440x1440
Formát zobrazení 21:9
Odezva (ms) 5
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Jas (cd/m2) 300
Statický kontrast 1 000:1
Pozorovací úhel (°) 178
Obnovovací frekvence (Hz) 60

Charakteristika, funkce a konektivita

Pokud si porovnáme spotřebu monitorů, vyjde nám model od Dell s průměrnou spotřebou 54 W jako nadprůměrný, přesto si vysloužil označení energetické třídy A. I vzhledem k velikosti úhlopříčky se samozřejmě musí počítat s nadprůměrnými hodnotami rozměrů, zejména u šířky (přes 80 cm). Hmotnost 8,2 kilogramu je nad standardem srovnání.

Mezi funkcemi a vlastnostmi můžeme jako pozitivum zmínit integrované reproduktory, zajímavostí je prohnutí obrazovky, což sice napomáhá pro lepší zážitek například při sledování filmů, ale na druhou stranu se nedoporučuje pro kancelářskou práci. Vzhledem ke konstrukci nelze počítat ani s funkcí pivotu pro otáčení monitoru o 90°.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W) 54
Třída energetické účinnosti A
Výška (cm) 41,7
Šířka (cm) 81,4
Hloubka (cm) 22,6
Hmotnost (kg) 8,2
Barva Černá
3D zobrazení Ne
Prohnutí obrazovky Ano
Pivot Ne
Integrované reproduktory Ano
TV tuner Ne
Funkce FreeSync/G-Sync Neuvedeno

Mezi konektory najdeme hlavně modernější varianty. Samozřejmostí je HDMI, zde jsou hned dva tyto porty, dále zde najdete DisplayPort a také pořádnou zásobu USB pro spojení monitoru s počítačem a připojení externích zařízení. Nechybí ani konektor USB-C a audiovýstup.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub) Ne
DVI Ne
HDMI Ano
DisplayPort Ano
S-video Ne
USB Ano
Připojení sluchátek Ano

Závěr

Dell UltraSharp U3419W považujeme za monitor ze skupiny prémiových, za který si také připlatíte (leden 2021). Jedná se o 34palcový IPS monitor s matným povrchem, prohnutím a méně častým poměrem stran 21:9, hodí se tedy dobře na sledování filmů a podobné multimediální zážitky. Pro kancelářskou práci bychom jej kvůli konstrukci příliš nedoporučovali. Rozlišení panelu je 3 440 x 1 440 pixelů, jas dosahuje 300 cd/m2 a statický kontrast pak 1 000:1. Deklarovaná 5ms odezva se řadí k vyšším, což nepřivítají například profi hráči počítačových her, snímková frekvence dosahuje 60 Hz. Průměrná spotřeba je sice 54 W, avšak vzhledem k velké obrazovce si monitor vysloužil známku energetické třídy A. Samozřejmě je nutné počítat s většími rozměry, zejména do šířky, i trochu nadměrnou hmotností (8,2 kilogramu). Pozitivem pro někoho mohou být integrované reproduktory, z konektorů zde najdeme HDMI, DisplayPort i USB (včetně jednoho USB-C). Možné je také připojení sluchátek.

Jestliže je tento model mimo vaše cenové požadavky, určitě si v dané kategorii vyberete dostupnější variantu. Doporučit můžeme například Samsung U28E590DS.

22 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dell UltraSharp U3419W

Dell UltraSharp U3419W

22 000 Kč Orientační cena