Recenze a porovnání Samsung U28E590DS | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung U28E590DS

83,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Rychlá odezva
  • Vysoké rozlišení
  • Dobrý výkon vzhledem k ceně

Zápory

  • Průměrná obnovovací frekvence
  • Slabší pozorovací úhly
  • Horší konektivita
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Zvláštností monitoru Samsung U28E590DS je, že jej můžete namontovat klidně i na stěnu. Hodnoty jeho rozlišení jsou velmi vysoké a při využití pro reklamu nebo jiné oznámení budete mít jistotu, že kvalita obrazu zůstane zachována. Funkce Obraz vedle obrazu umožňuje sledovat 2 různé vstupní zdroje na jedné obrazovce a zároveň zachovat obrazovou kvalitu původního zdroje. Režim Eye Saver zase snižuje vyzařování modrého světla a FlickerFree snižuje blikání. Poslední dvě ze zmiňovaných funkcí šetří vaše oči, aby se dlouhodobým sledováním obrazovky tolik nenamáhaly.

Tento model nabízí 28palcovou obrazovku při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nadprůměrně dobrá je rychlost odezvy. Statický kontrast (1000:1), i pozorovací úhel (170°) jsou v tomto případě průměrné. Lehce nad průměr naopak vyčnívá jas s hodnotou 370 cd/m2. Obnovovací frekvence v tomto případě činí 60 hertzů. Jde o častou hodnotu. Ale i v našem výběru najdete zařízení, která ji mají 2–3krát větší a zobrazení je tak plynulejší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

28

Rozlišení (px)

3 840x2 160

Poměr stran

16:9

Typ panelu

TN

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ne

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

370

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

1

Barevná hloubka

8bit

Adobe RGB

67

s RGB

98

Pozorovací úhel (°)

170

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Po rozměrové stránce bude tento model lehce vyčnívat svou šířkou. Čtyřiasedmdesát cm je nadprůměrná hodnota. Ostatními rozměry, včetně hmotnosti, se však drží průměru. Hmotnost je uváděná i s podstavcem. Lze jej také naklonit až o 20 stupňů dopředu a 2 dozadu. Svou spotřebou si vysloužil zařazení do třídy energetické účinnosti B. Nejde o nijak alarmující hodnotu, avšak chcete-li na této proměnné vyloženě ušetřit, poohlédněte se spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ano

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

29

Třída energetické účinnosti

G

Výška (cm)

46,1

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

1,4

Hmotnost (kg)

5,3

Tento monitor značky Samsung nabízí mnoho možností, jak jej můžete propojit s dalšími elektronickými zařízeními. Disponuje dvěma HDMI porty a jedním DisplayPortem. Neuspěje tedy u starších zařízení, která se dříve připojovala převážně VGA kabelem. Připojíte k němu také sluchátka.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ne

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Závěr

Hlavními přednostmi tohoto monitoru jsou rychlá doba odezvy, funkce FreeSync, vysoké rozlišení a spousta doplňkových funkcí. Naopak zaostává lehce v obnovovací frekvenci a statickém kontrastu. Je nadprůměrně široký. Propojení s dalšími zařízeními nabízí pouze prostřednictvím portů HDMI a DisplayPort, na což můžete s některými staršími zařízeními narazit. Jde tedy o velmi dobrý model, vhodný jak pro kancelářskou práci, tak pro hraní her či sledování filmů. Jde o lehce dražší model a je-li pro vás nižší cena prioritou, doporučujeme zvážit například výrobek od stejné značky Samsung C27FG73F.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung U28E590DS | Hodnocení: 83,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
monitor WiFi nemá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
pivot je typ stojanu monitoru, který umožňuje uzpůsobení jeho pozice. Zpravidla se jedná o možnost úpravy výšky a náklonu monitoru, případně také jeho otočení na výšku.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung U28E590DS

Samsung U28E590DS

6 500 Kč Orientační cena