Menu

Recenze a srovnání Samsung U28E590DS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Březen 2019

  • Rychlá odezva
  • Vysoké rozlišení
  • Dobrý výkon vzhledem k ceně
  • Průměrná obnovovací frekvence
  • Slabší pozorovací úhly
  • Horší konektivita
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Zvláštností monitoru Samsung U28E590DS je, že jej můžete namontovat klidně i na stěnu. Hodnoty jeho rozlišení jsou velmi vysoké a při využití pro reklamu nebo jiné oznámení budete mít jistotu, že kvalita obrazu zůstane zachována. Funkce Obraz vedle obrazu umožňuje sledovat 2 různé vstupní zdroje na jedné obrazovce a zároveň zachovat obrazovou kvalitu původního zdroje. Režim Eye Saver zase snižuje vyzařování modrého světla a FlickerFree snižuje blikání. Poslední dvě ze zmiňovaných funkcí šetří vaše oči, aby se dlouhodobým sledováním obrazovky tolik nenamáhaly.

Tento model nabízí 28palcovou obrazovku při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nadprůměrně dobrá je rychlost odezvy. Statický kontrast (1000:1), i pozorovací úhel (170°) jsou v tomto případě průměrné. Lehce nad průměr naopak vyčnívá jas s hodnotou 370 cd/m2. Obnovovací frekvence v tomto případě činí 60 hertzů. Jde o častou hodnotu. Ale i v našem výběru najdete zařízení, která ji mají 2–3krát větší a zobrazení je tak plynulejší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka (") 28
Rozlišení (px) 3840x2160
Formát zobrazení 16:9
Odezva (ms) 1
Typ panelu TN
Povrch displeje Matný
Jas (cd/m2) 370
Statický kontrast 1 000:1
Pozorovací úhel (°) 170
Obnovovací frekvence (Hz) 60

Charakteristika, funkce a konektivita

Po rozměrové stránce bude tento model lehce vyčnívat svou šířkou. Čtyřiasedmdesát cm je nadprůměrná hodnota. Ostatními rozměry, včetně hmotnosti, se však drží průměru. Hmotnost je uváděná i s podstavcem. Lze jej také naklonit až o 20 stupňů dopředu a 2 dozadu. Svou spotřebou si vysloužil zařazení do třídy energetické účinnosti B. Nejde o nijak alarmující hodnotu, avšak chcete-li na této proměnné vyloženě ušetřit, poohlédněte se spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W) 38
Třída energetické účinnosti B
Výška (cm) 46,1
Šířka (cm) 74
Hloubka (cm) 14,1
Hmotnost (kg) 5,3
Barva Černá
3D zobrazení Ne
Prohnutí obrazovky Ne
Pivot Ne
Integrované reproduktory Ne
TV tuner Ne
Funkce FreeSync/G-Sync Ano

Tento monitor značky Samsung nabízí mnoho možností, jak jej můžete propojit s dalšími elektronickými zařízeními. Disponuje dvěma HDMI porty a jedním DisplayPortem. Neuspěje tedy u starších zařízení, která se dříve připojovala převážně VGA kabelem. Připojíte k němu také sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub) Ne
DVI Ne
HDMI Ano
DisplayPort Ano
S-video Ne
USB Ne
Připojení sluchátek Ano

Závěr

Hlavními přednostmi tohoto monitoru jsou rychlá doba odezvy, funkce FreeSync, vysoké rozlišení a spousta doplňkových funkcí. Naopak zaostává lehce v obnovovací frekvenci a statickém kontrastu. Je nadprůměrně široký. Propojení s dalšími zařízeními nabízí pouze prostřednictvím portů HDMI a DisplayPort, na což můžete s některými staršími zařízeními narazit. Jde tedy o velmi dobrý model, vhodný jak pro kancelářskou práci, tak pro hraní her či sledování filmů. Jde o lehce dražší model a je-li pro vás nižší cena prioritou, doporučujeme zvážit například výrobek od stejné značky Samsung C27FG73F.

6 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung U28E590DS

Samsung U28E590DS

6 500 Kč Orientační cena