Recenze a srovnání Samsung U28E590DS

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Rychlá odezva

Vysoké rozlišení

Zápory:

Průměrná obnovovací frekvence

6 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

​Zvláštností monitoru Samsung U28E590DS je, že jej můžete namontovat klidně i na stěnu. Hodnoty jeho rozlišení jsou velmi vysoké a při využití pro reklamu nebo jiné oznámení budete mít jistotu, že kvalita obrazu zůstane zachována. Funkce Obraz vedle obrazu umožňuje sledovat 2 různé vstupní zdroje na jedné obrazovce a zároveň zachovat obrazovou kvalitu původního zdroje. Režim Eye Saver zase snižuje vyzařování modrého světla a FlickerFree snižuje blikání. Poslední dvě ze zmiňovaných funkcí šetří vaše oči, aby se dlouhodobým sledováním obrazovky tolik nenamáhaly.

Tento model nabízí 28palcovou obrazovku při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nadprůměrně dobrá je rychlost odezvy. Statický kontrast (1000:1), i pozorovací úhel (170°) jsou v tomto případě průměrné. Lehce nad průměr naopak vyčnívá jas s hodnotou 370 cd/m2. Obnovovací frekvence v tomto případě činí 60 hertzů. Jde o častou hodnotu. Ale i v našem výběru najdete zařízení, která ji mají 2–3krát větší a zobrazení je tak plynulejší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka (")  28
Rozlišení (px)  3840x2160
Formát zobrazení  16:9
Odezva (ms)  1
Typ panelu  TN
Povrch displeje  matný
Jas (cd/m2)  370
Statický kontrast  1 000:1
Pozorovací úhel (°)  170
Obnovovací frekvence (Hz)  60

Charakteristika, funkce a konektivita

Po rozměrové stránce bude tento model lehce vyčnívat svou šířkou. Čtyřiasedmdesát cm je nadprůměrná hodnota. Ostatními rozměry, včetně hmotnosti, se však drží průměru. Hmotnost je uváděná i s podstavcem. Lze jej také naklonit až o 20 stupňů dopředu a 2 dozadu. Svou spotřebou si vysloužil zařazení do třídy energetické účinnosti B. Nejde o nijak alarmující hodnotu, avšak chcete-li na této proměnné vyloženě ušetřit, poohlédněte se spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W)  38
Třída energetické účinnosti  B
Výška (cm) 46,1
Šířka (cm) 74
Hloubka (cm) 14,1
Hmotnost (kg) 5,3
Barva černá
3D zobrazení  ne
Prohnutí obrazovky  ne
Pivot  ne
Integrované reproduktory  ne
TV tuner  ne
Funkce FreeSync/G-Sync  ano

Tento monitor značky Samsung nabízí mnoho možností, jak jej můžete propojit s dalšími elektronickými zařízeními. Disponuje dvěma HDMI porty a jedním DisplayPortem. Neuspěje tedy u starších zařízení, která se dříve připojovala převážně VGA kabelem. Připojíte k němu také sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)  ne
DVI  ne
HDMI  ano
DisplayPort  ano
S-video  ne
USB  ne
Připojení sluchátek  ano

Závěr

Hlavními přednostmi tohoto monitoru jsou rychlá doba odezvy, funkce FreeSync, vysoké rozlišení a spousta doplňkových funkcí. Naopak zaostává lehce v obnovovací frekvenci a statickém kontrastu. Je nadprůměrně široký. Propojení s dalšími zařízeními nabízí pouze prostřednictvím portů HDMI a DisplayPort, na což můžete s některými staršími zařízeními narazit. Jde tedy o velmi dobrý model, vhodný jak pro kancelářskou práci, tak pro hraní her či sledování filmů. Jde o lehce dražší model a je-li pro vás nižší cena prioritou, doporučujeme zvážit například výrobek od stejné značky Samsung C27FG73F.

Další recenze

Kompletní porovnání