Menu

Recenze a srovnání Samsung U28E590DS

83,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Rychlá odezva
  • Vysoké rozlišení
  • Dobrý výkon vzhledem k ceně

Zápory

  • Průměrná obnovovací frekvence
  • Slabší pozorovací úhly
  • Horší konektivita
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Zvláštností monitoru Samsung U28E590DS je, že jej můžete namontovat klidně i na stěnu. Hodnoty jeho rozlišení jsou velmi vysoké a při využití pro reklamu nebo jiné oznámení budete mít jistotu, že kvalita obrazu zůstane zachována. Funkce Obraz vedle obrazu umožňuje sledovat 2 různé vstupní zdroje na jedné obrazovce a zároveň zachovat obrazovou kvalitu původního zdroje. Režim Eye Saver zase snižuje vyzařování modrého světla a FlickerFree snižuje blikání. Poslední dvě ze zmiňovaných funkcí šetří vaše oči, aby se dlouhodobým sledováním obrazovky tolik nenamáhaly.

Tento model nabízí 28palcovou obrazovku při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nadprůměrně dobrá je rychlost odezvy. Statický kontrast (1000:1), i pozorovací úhel (170°) jsou v tomto případě průměrné. Lehce nad průměr naopak vyčnívá jas s hodnotou 370 cd/m2. Obnovovací frekvence v tomto případě činí 60 hertzů. Jde o častou hodnotu. Ale i v našem výběru najdete zařízení, která ji mají 2–3krát větší a zobrazení je tak plynulejší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

28

Rozlišení (px)

3 840x2 160

Poměr stran

16:9

Typ panelu

TN

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ne

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

370

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

1

Barevná hloubka

8bit

Adobe RGB

67

s RGB

98

Pozorovací úhel (°)

170

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Po rozměrové stránce bude tento model lehce vyčnívat svou šířkou. Čtyřiasedmdesát cm je nadprůměrná hodnota. Ostatními rozměry, včetně hmotnosti, se však drží průměru. Hmotnost je uváděná i s podstavcem. Lze jej také naklonit až o 20 stupňů dopředu a 2 dozadu. Svou spotřebou si vysloužil zařazení do třídy energetické účinnosti B. Nejde o nijak alarmující hodnotu, avšak chcete-li na této proměnné vyloženě ušetřit, poohlédněte se spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ano

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

29

Třída energetické účinnosti

G

Výška (cm)

46,1

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

1,4

Hmotnost (kg)

5,3

Tento monitor značky Samsung nabízí mnoho možností, jak jej můžete propojit s dalšími elektronickými zařízeními. Disponuje dvěma HDMI porty a jedním DisplayPortem. Neuspěje tedy u starších zařízení, která se dříve připojovala převážně VGA kabelem. Připojíte k němu také sluchátka.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ne

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Závěr

Hlavními přednostmi tohoto monitoru jsou rychlá doba odezvy, funkce FreeSync, vysoké rozlišení a spousta doplňkových funkcí. Naopak zaostává lehce v obnovovací frekvenci a statickém kontrastu. Je nadprůměrně široký. Propojení s dalšími zařízeními nabízí pouze prostřednictvím portů HDMI a DisplayPort, na což můžete s některými staršími zařízeními narazit. Jde tedy o velmi dobrý model, vhodný jak pro kancelářskou práci, tak pro hraní her či sledování filmů. Jde o lehce dražší model a je-li pro vás nižší cena prioritou, doporučujeme zvážit například výrobek od stejné značky Samsung C27FG73F.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung U28E590DS | Hodnocení: 83,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
monitor WiFi nemá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
pivot je typ stojanu monitoru, který umožňuje uzpůsobení jeho pozice. Zpravidla se jedná o možnost úpravy výšky a náklonu monitoru, případně také jeho otočení na výšku.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung U28E590DS

Samsung U28E590DS

6 500 Kč Orientační cena