Menu

Candy CCTUS 542 XH – Recenze, testy a srovnání

68,7 % Celkové hodnocení

Top 12 v kategorii Mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 7,5/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 0,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Dostupná cena
 • Kompaktní
 • V některých ohledech průměrný

Zápory

 • Nenabízí žádné funkce
 • Omezená klimatická třída
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Menší mrazáky obecně vykazují spíše slabší parametry. Proto lze považovat za úspěch, že se mrazák Candy alespoň v některých ohledech držel víceméně průměrných hodnot, jaké byly v době psaní recenze (červen 2021). Objem 91 l předurčuje tento model pro použití ve tří až čtyřčlenné domácnosti.

Klimatická třída N-ST zase vyjadřuje, že je mrazák schopný efektivně pracovat v místech s teplotou od 16 do 38 °C. Tato třída byla u menších modelů obvyklá, u větších mrazáků často narazíte na lepší třídu SN-T s rozmezím teplot 10-43 °C. Čtyřhvězdičková třída mrazení nakonec garantuje, že je mrazák vhodný k dlouhodobému uchovávání potravin, stejně jako prakticky všechny modely na trhu.

Výkon tohoto mrazáku je s přihlédnutím k jeho kapacitě víceméně průměrný, za den zvládne zamrazit 4,4 kg potravin. Akumulační doba 16 hodin byla těsně pod průměrem, což je u menších modelů docela úspěch. Energetická třída F potom patřila k nejčastějším na trhu, byla ale zároveň i nejslabší. Spotřeba 208 kWh za rok je tak díky malé kapacitě modelu stále ještě pod průměrem 224 kWh, u takto malého modelu by ale mohla být přece jen nižší.

Hlučnost 40 dB odpovídala průměru a mrazák patří do třídy C, stejně jako všechny další hodnocené modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Candy

23 % Whirlpool, 23 % Bosch, 15 % Candy, 15 % Beko, 15 % Amica, 8 % Gorenje
Objem (l)

91

204,92
Klimatická třída

N–ST (16–38 °C)

62 % SN–T (10–43 °C), 38 % N–ST (16–38 °C)
Energetická třída

F

46 % F, 38 % E, 8 % D, 8 % C
Roční spotřeba (kWh)

208

225,18
Roční náklady (7 Kč/1 kWh)

1 456

1 576,24
Hlučnost (dB)

40

39,77
Třída hlučnosti

C

100 % C
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

4,4

13,59
Mrazicí výkon v poměru k objemu

0,05

0,07
Akumulační doba (hod)

16

16,52

Funkce a rozměry

Stejně jako většina menších mrazáků, ani model Candy nemá na poli funkcí co nabídnout. To je zkrátka pro malé mrazáky běžné a je potřeba s tím při výběru počítat. Kvůli absenci nenámrazového systému vás tak čeká ruční odmrazování, obejít se musíte také bez vnitřního osvětlení, funkce rychlého zamrazení, signalizace a dalších funkcí, na které jste možná zvyklí od velkých mrazáků.

Jak si můžete zkontrolovat níže v tabulce, rozměrově jde o poměrně kompaktní model, což bude pro řadu uživatelů jistě výhodou.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Candy CCTUS 542 XH

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ odmrazování

Manuální

54 % Automatické, 46 % Manuální
Rychlé zamrazení

Ne

62 % Ano, 38 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ne

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Signalizace

Ne

38 % Vizuální a akustická, 38 % Ne, 15 % Akustická, 8 % Vizuální
Ventilátor

Ne

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Výška (cm)

85

141,85
Šířka (cm)

55

58,92
Hloubka (cm)

58

63,34

Názory uživatelů a odborníků

Ačkoliv parametrově nejde o nijak výjimečný model, uživatelé jsou s mrazákem Candy spokojení. Popisují jej jako tichý, designově hezký, kompaktní model za dostupnou cenu. Ve svých recenzích nezmiňují vůči tomuto modelu žádné výtky.

Klady a zápory

Jako silné stránky mrazáku Candy můžeme označit jeho dostupnou cenu a kompaktní provedení, které si pochvalují i uživatelé. Ve většině ohledů je potom průměrný, což ale není u menšího mrazáku špatný výsledek. Největší slabinou tak zůstává absence funkcí, kvůli které vás čeká například manuální odmrazování spotřebiče.

Naše hodnocení a závěr

Mrazák Candy CCTUS 542 XH patří k objemově menším modelů a tomu odpovídají i jeho parametry. Kapacitou vystačí zhruba tříčlenné až čtyřčlenné domácnosti, řadu uživatelů jistě zaujme kompaktním provedením. Nejde o vyloženě úsporný, tichý nebo nadstandardně výkonný model. Ve většině parametrů je průměrný, to je ale pro menší mrazák stále ještě poměrně dobrý výsledek.

V kategorii vybavení a funkcí nemá co nabídnout, to je u malých mrazáků opět běžné. Můžeme jej tak ohodnotit jako kompaktní model pro nenáročné uživatele, který zaujme mimo jiné poměrně nízkou cenou. Pokud požadujete lepší výbavu, pravděpodobně se budete muset poohlédnout po větším a také dražším modelu. Mezi relativně cenově dostupné se řadí například mrazák Gorenje FN4171CW.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy CCTUS 542 XH | Hodnocení: 68,7 %
Eliška má v naší redakci na starosti hlavně témata velkých domácích spotřebičů, mrazákům se věnuje už více než tři roky. Díky tomu se skvěle orientuje v energetických štítcích, funkcích a všech důležitých parametrech. Vysvětlí vám například rozdíl mezi mrazícím výkonem a třídou mrazení, nebo zda je pro vás vhodnější skříňový, či pultový mrazák. Ve svém záběru má kromě mrazáků také pračky, sušičky a další bílou techniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Candy CCTUS 542 XH

Candy CCTUS 542 XH

5 000 Kč Orientační cena