Menu

Whirlpool UW8 F2C XBI N – Recenze, testy a srovnání

90,6 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 9,0/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 9,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Vysoký výkon mrazení
 • Výrobník ledu
 • 6. smysl

Zápory

 • Vyšší cena
 • Náročné otevírání dveří
 • Ostré madlo
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mrazák Whirlpool UW8 F2C XBI N jsme do našeho srovnání zařadili v říjnu 2022, kdy šlo o jeden z nákladnějších modelů na trhu. S kapacitou 263 l jde zároveň o  mrazák vhodný i pro početné domácnosti (doporučuje se předpokládat 25-50 l kapacity na jednu osobu). V kategorii základních parametrů mu v podstatě nemáme co vytknout. Klimatická třída SN-T je nejlepší na trhu, má i nejvyšší třídu mrazení a řadí se do energetické třídy E, která v době hodnocení představovala lepší průměr.

Mrazicí výkon 26 kg/den je vysoce nadstandardní i pro takto objemný mrazák a akumulační doba 24 h také patřila k nejlepším hodnotám ve srovnání. Pouze hlučnost 41 dB je spíše průměrná, v tomto ohledu jsou na tom ale všechny mrazáky většinou dost podobně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

23 % Whirlpool, 23 % Bosch, 15 % Candy, 15 % Beko, 15 % Amica, 8 % Gorenje
Objem (l)

263

204,92
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

62 % SN–T (10–43 °C), 38 % N–ST (16–38 °C)
Energetická třída

E

46 % F, 38 % E, 8 % D, 8 % C
Roční spotřeba (kWh)

242

225,18
Roční náklady (7 Kč/1 kWh)

1 694

1 576,24
Hlučnost (dB)

41

39,77
Třída hlučnosti

C

100 % C
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

26

13,59
Mrazicí výkon v poměru k objemu

0,1

0,07
Akumulační doba (hod)

24

16,52

Funkce a rozměry

Také v kategorii funkcí budeme mrazák Whirlpool chválit. Zásadní výhodou je automatické odmrazování, které vám výrazně usnadní údržbu a v době hodnocení jej měla asi jen polovina recenzovaných modelů. Velmi netypické je potom vnitřní osvětlení, které u tohoto modelu najdete. Pochválit můžeme také přítomnost ventilátoru, ten se postará o udržení rovnoměrné teploty. Mrazáku nakonec nechybí ani signalizace,  v tomto případě dokonce dvojí – vizuální a akustická. Tato kombinace je výsadou spíše dražších modelů. Oproti konkurenci postrádá například antibakteriální úpravu, ta ale nebyla v době psaní recenze nijak obvyklá.

Navíc naopak nabídne technologii 6. smysl, která reguluje intenzitu mrazení podle teplotních změn uvnitř mrazničky, a malý výrobník ledu, ten zvládne vyprodukovat až 100 ledových kostek najednou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ odmrazování

Automatické

54 % Automatické, 46 % Manuální
Rychlé zamrazení

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ano

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Signalizace

Vizuální a akustická

38 % Vizuální a akustická, 38 % Ne, 15 % Akustická, 8 % Vizuální
Ventilátor

Ano

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Výška (cm)

188

141,85
Šířka (cm)

60

58,92
Hloubka (cm)

63

63,34

Názory uživatelů a odborníků

V několika desítkách recenzí popisují uživatelé mrazák Whirlpool jako výkonný, tichý a spolehlivý. Oceňují také nenámrazový systém a velkou kapacitu. Opakovaně se ovšem objevují stížnosti na těžké otevírání dveří. Nevýhodou, zejména v domácnostech s dětmi, může být také ostré madlo, u kterého hrozí v případě neopatrnosti i poranění.

Klady a zápory

Pozitiv mrazáku Whirlpool je celá řada, zdůraznit můžeme především opravdu vysoký výkon, dlouhou akumulační dobu nebo nabídku funkcí, která zahrnuje automatické odmrazování, vnitřní osvětlení 6. smysl a výrobník ledu. Negativem může být poměrně vysoká cena, uživatelé také nejsou příliš spokojení s náročným otevíráním dvířek a s ostrým madlem, které může být nebezpečné zejména v domácnostech s dětmi.

Porovnání s alternativami

Velkou konkurencí je tomuto mrazáku model od stejné značky, Whirlpool UW4 F2Y WB F. Ten je také vybavený technologií 6. smyslu a jeho výkon mrazení je v poměru ke kapacitě dokonce ještě o něco vyšší. Navíc s jeho pořízením ušetříte pár tisíc. Na druhou stranu má ale výrazně menší kapacitu a postrádá výrobník ledu, vnitřní osvětlení a ventilátor.

Pokud byste kapacitu mrazáku chtěli naopak ještě navýšit, podívejte se na recenzi modelu Bosch GSN54AWDV. Za větší objem si sice připlatíte, jeho výhodou je ale také velmi úsporný chod a nižší hlučnost. Na druhou stranu, co se výkonu mrazení a akumulační doby týče, je spíše průměrný.

Naše hodnocení a závěr

Whirlpool UW8 F2C XBI N patří k nadstandardním modelům pro náročnější uživatele. Kromě velké kapacity zaujme především opravdu vysokým výkonem a dlouhou akumulační dobou. Jeho silnou stránkou je i výbava, ve které najdete mimo jiné poměrně neobvyklé prvky, jako je vnitřní osvětlení, technologie 6. smysl nebo výrobník ledu. V otázce energetické účinnosti či hlučnosti se drží spíše standardních hodnot, nikde výrazně nepokulhává. Podle zkušeností uživatelů má ale určité konstrukční nedostatky, zejména ostré madlo, o které byste se mohli poranit, a velmi těžké otevírání dvířek.

Pokud se vám parametry tohoto modelu líbí, ale ocenili byste levnější variantu, i za cenu menší kapacity, podívejte se na recenzi mrazáku Whirlpool UW4 F2Y WB F.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool UW8 F2C XBI N | Hodnocení: 90,6 %
Eliška má v naší redakci na starosti hlavně témata velkých domácích spotřebičů, mrazákům se věnuje už více než tři roky. Díky tomu se skvěle orientuje v energetických štítcích, funkcích a všech důležitých parametrech. Vysvětlí vám například rozdíl mezi mrazícím výkonem a třídou mrazení, nebo zda je pro vás vhodnější skříňový, či pultový mrazák. Ve svém záběru má kromě mrazáků také pračky, sušičky a další bílou techniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Whirlpool UW8 F2C XBI N

Whirlpool UW8 F2C XBI N

16 000 Kč Orientační cena