Recenze Whirlpool UW8 F2C XBI N - Test 2022 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool UW8 F2C XBI N

1. místo
87,3 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon mrazení
 • Výrobník ledu
 • 6. smysl
 • Vyšší cena
 • Náročné otevírání dveří
 • Ostré madlo
16 000 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 9,5/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 9,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 87,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mrazák Whirlpool UW8 F2C XBI N jsme do našeho srovnání zařadili v říjnu 2022, kdy šlo o jeden z nákladnějších modelů na trhu. S kapacitou 263 l jde zároveň o  mrazák vhodný i pro početné domácnosti (doporučuje se předpokládat 25-50 l kapacity na jednu osobu). V kategorii základních parametrů mu v podstatě nemáme co vytknout. Klimatická třída SN-T je nejlepší na trhu, má i nejvyšší třídu mrazení a řadí se do energetické třídy E, která v době hodnocení představovala lepší průměr.

Mrazicí výkon 26 kg/den je vysoce nadstandardní i pro takto objemný mrazák a akumulační doba 24 h také patřila k nejlepším hodnotám ve srovnání. Pouze hlučnost 41 dB je spíše průměrná, v tomto ohledu jsou na tom ale všechny mrazáky většinou dost podobně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

21 % Whirlpool, 21 % Gorenje, 14 % Amica, 14 % Bosch, 14 % Candy, 14 % Beko
Objem (l)

263

174,14
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

50 % SN–T (10–43 °C), 43 % N–ST (16–38 °C), 7 % N–T (16–43 °C)
Energetická třída

E

50 % F, 43 % E, 7 % D
Roční spotřeba (kWh)

242

222,09
Roční náklady (7 Kč/1 kWh)

1 694

1 554,65
Hlučnost (dB)

41

39,93
Třída hlučnosti

C

100 % C
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

26

11,22
Mrazicí výkon v poměru k objemu

0,1

0,12
Akumulační doba (hod)

24

15,41

Funkce a rozměry

Také v kategorii funkcí budeme mrazák Whirlpool chválit. Zásadní výhodou je automatické odmrazování, které vám výrazně usnadní údržbu a v době hodnocení jej měla asi jen polovina recenzovaných modelů. Velmi netypické je potom vnitřní osvětlení, které u tohoto modelu najdete. Pochválit můžeme také přítomnost ventilátoru, ten se postará o udržení rovnoměrné teploty. Mrazáku nakonec nechybí ani signalizace,  v tomto případě dokonce dvojí – vizuální a akustická. Tato kombinace je výsadou spíše dražších modelů. Oproti konkurenci postrádá například antibakteriální úpravu, ta ale nebyla v době psaní recenze nijak obvyklá.

Navíc naopak nabídne technologii 6. smysl, která reguluje intenzitu mrazení podle teplotních změn uvnitř mrazničky, a malý výrobník ledu, ten zvládne vyprodukovat až 100 ledových kostek najednou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ odmrazování

Automatické

57 % Manuální, 43 % Automatické
Rychlé zamrazení

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Vnitřní osvětlení

Ano

79 % Ne, 14 % Ano, 7 % Neuvedeno
Signalizace

Vizuální a akustická

50 % Ne, 29 % Vizuální a akustická, 14 % Akustická, 7 % Vizuální
Ventilátor

Ano

64 % Ne, 29 % Ano, 7 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Výška (cm)

188

130,17
Šířka (cm)

60

56,77
Hloubka (cm)

63

60,30

Názory uživatelů a odborníků

V několika desítkách recenzí popisují uživatelé mrazák Whirlpool jako výkonný, tichý a spolehlivý. Oceňují také nenámrazový systém a velkou kapacitu. Opakovaně se ovšem objevují stížnosti na těžké otevírání dveří. Nevýhodou, zejména v domácnostech s dětmi, může být také ostré madlo, u kterého hrozí v případě neopatrnosti i poranění.

Klady a zápory

Pozitiv mrazáku Whirlpool je celá řada, zdůraznit můžeme především opravdu vysoký výkon, dlouhou akumulační dobu nebo nabídku funkcí, která zahrnuje automatické odmrazování, vnitřní osvětlení 6. smysl a výrobník ledu. Negativem může být poměrně vysoká cena, uživatelé také nejsou příliš spokojení s náročným otevíráním dvířek a s ostrým madlem, které může být nebezpečné zejména v domácnostech s dětmi.

Porovnání s alternativami

Velkou konkurencí je tomuto mrazáku model od stejné značky, Whirlpool UW4 F2Y WB F. Ten je také vybavený technologií 6. smyslu a jeho výkon mrazení je v poměru ke kapacitě dokonce ještě o něco vyšší. Navíc s jeho pořízením ušetříte pár tisíc. Na druhou stranu má ale výrazně menší kapacitu a postrádá výrobník ledu, vnitřní osvětlení a ventilátor.

Pokud byste kapacitu mrazáku chtěli naopak ještě navýšit, podívejte se na recenzi modelu Bosch GSN54AWDV. Za větší objem si sice připlatíte, jeho výhodou je ale také velmi úsporný chod a nižší hlučnost. Na druhou stranu, co se výkonu mrazení a akumulační doby týče, je spíše průměrný.

Naše hodnocení a závěr

Whirlpool UW8 F2C XBI N patří k nadstandardním modelům pro náročnější uživatele. Kromě velké kapacity zaujme především opravdu vysokým výkonem a dlouhou akumulační dobou. Jeho silnou stránkou je i výbava, ve které najdete mimo jiné poměrně neobvyklé prvky, jako je vnitřní osvětlení, technologie 6. smysl nebo výrobník ledu. V otázce energetické účinnosti či hlučnosti se drží spíše standardních hodnot, nikde výrazně nepokulhává. Podle zkušeností uživatelů má ale určité konstrukční nedostatky, zejména ostré madlo, o které byste se mohli poranit, a velmi těžké otevírání dvířek.

Pokud se vám parametry tohoto modelu líbí, ale ocenili byste levnější variantu, i za cenu menší kapacity, podívejte se na recenzi mrazáku Whirlpool UW4 F2Y WB F.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Whirlpool UW8 F2C XBI N | Hodnocení: 87,3 %
Eliška Srncová má v naší redakci na starosti hlavně témata velkých domácích spotřebičů, mrazákům se věnuje už více než tři roky. Díky tomu se skvěle orientuje v energetických štítcích, funkcích a všech důležitých parametrech. Vysvětlí vám například rozdíl mezi mrazícím výkonem a třídou mrazení, nebo zda je pro vás vhodnější skříňový či pultový mrazák. Ve svém záběru má kromě mrazáků také pračky, sušičky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool UW8 F2C XBI N

Whirlpool UW8 F2C XBI N

1. místo  v porovnání
16 000 Kč Orientační cena