Menu

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q8KEC.003

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Leden 2021

85,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoký herní výkon
  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Velký displej
  • Slabší procesor
  • Hlučnější provoz
  • Kratší výdrž baterie
35 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon

Recenzovaný model spadající pod zavedenou řadu Acer Nitro 5 nabízí dostatek výkonu pro hraní novějších herních titulů a e-sportu při vysokém počtu snímků za sekundu. Neřadí se sice mezi nejlevnější, na druhou stranu jeho vybavení odpovídá ceně. Srdcem notebooku je procesor Intel Core i5 10300H pracující na frekvencích 2,5 – 4,5 GHz. Dokonale poslouží pro hraní her založených na kombinovaném výkonu grafické karty a procesoru, vyhoví ale také středně náročnému pracovnímu nasazení.

Grafická karta NVIDIA RTX 2060 (mobile) patří do střední třídy. Mimo solidní výkon nabízí také funkci Ray Tracing (vykreslování světla v reálném čase), a zvýší tak váš herní prožitek ve hrách, které tuto možnost podporují. Pokud však chcete hrát nejnovější hry, jako je například velmi náročný Cyberpunk 2077, Ray Tracing spíše vypnete, stojí vás totiž velkou část výkonu. Neschází 6 GB grafické paměti, karta poslouží také pro jednodušší rendering a 3D modelování. Konfigurace perfektně vyhoví hrám jako je například The Witcher 3.

Stranou operační paměti volil výrobce dva moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 933 MHz. Dohromady je osazeno 16 GB paměti, což poslouží také k náročnější práci a dokonale vyhoví v kontrastu ostatních komponent plynulému hernímu prožitku. Jak jsme zmínili již dříve, osazeny jsou dva moduly paměti, přičemž notebook disponuje dvojicí slotů. Pro budoucí rozšíření by tedy bylo nutné dokoupit opět dva moduly RAM. Úložný prostor technologie SSD NVME nabízí 1 000 GB volného prostoru. U novějších her můžete očekávat 40–80 FPS, při e-sportu pak i maximálních 144 FPS.

Parametr Tento produkt
Herní výkon Novější herní tituly
Operační systém Windows
Procesor Intel Core i5 10300H
Počet jader procesoru 4 jádra
Frekvence procesoru (GHz) 2,5 – 4,5
Jednojádrový výkon procesoru 2 645
Celkový výkon procesoru 16 995
Typ grafické karty Dedikovaná
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 (Mobile)
Velikost grafické paměti (MB) 6144
Výkon grafické karty 11 355
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 16
Frekvence operační paměti (MHz) 2933 MHz
Typ pevného disku SSD NVME
Kapacita pevných disků (GB) 1 000

 

Konektivita

Tento herní stroj z výroby obdržel čtveřici datových konektorů. Jedná se o 3 konektory USB 3.0 a jeden konektor USB-C. Samostatný konektor pro připojení externího monitoru je pak typu HDMI. Čtečka paměťových karet schází, nicméně konektor pro drátová sluchátka nikoli. Samozřejmostí v případě herních notebooků je také port pro připojení internetového kabelu.

K internetu se připojíte také bezdrátově, a to prostřednictvím moderního protokolu WiFi 6. Ať už se jedná o bezdrátová sluchátka, myš či přenos souborů, jejich propojení umožní také Bluetooth 5.0 s vylepšenou stabilitou a přenosovou rychlostí. Použitá webkamera disponuje HD rozlišením, které je však běžné i u dražších zařízení. Pro základní videohovory bohatě postačí.

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
Ethernet Ano
Bluetooth 5.0
WiFi WiFi 6
USB 2.0 0
USB 3.0 3
USB-C 1
Thunderbolt 0
Čtečka paměťových karet Ne
3,5 Audio jack Ano
Webkamera 720p

Zpracování a výdrž

Typický design se zkosenými hranami na první pohled definuje, k čemu je notebook určen. Plastovému tělu pak dominuje masivní průduch chladiče za monitorem, ale také zvýraznění herně důležitých kláves na klávesnici. Jedná se o zvýraznění kláves W, A, S, D, šipek a speciální tlačítko Nitro Sense. Stisknutím spustíte program, který vám umožní optimalizovat výkon i chlazení podle vašich aktuálních potřeb. Klávesnice je samozřejmě podsvícená.

Displej s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů má úhlopříčku 17,3 palců. Jako takový se řadí mezi větší a dovede již konkurovat externím monitorům. Technologie IPS použita pro jeho zobrazovací schopnost se vyznačuje kvalitním podáním barev a dobrými pozorovacími úhly. Zajímavým benefitem zejména pro hráče online her typu Fortnite, APEX či CS:GO je vysoká obnovovací frekvence 144 Hz. Ta pomůže dosahovat díky plynulejšímu obrazu lepších herních výsledků.

Vzhledem k velkému displeji se tento model řadí mezi těžká zařízení, dosahuje hmotnosti 2,7 kilogramů, a to bez adaptéru. Na druhou stranu však herní notebooky nejsou cíleně určeny pro časté přenášení a značný vliv na hmotnost má kapacita baterie a kvalitní chlazení. To výrobce nepodcenil a daří se mu za cenu zvýšené hlučnosti držet teploty na velmi přijatelné úrovni. Stejně jako u všech herních notebooků je však vhodné, aby byly položeny na prodyšném podkladu (postačí podložka bez větráků).

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ") 17,3
Rozlišení displeje 1 920 x 1 080
Technologie displeje IPS
Obnovovací frekvence displeje 144
Povrch displeje Matný
Dotykový displej Ne
Překlopitelný displej Ne
Odnímatelný displej Ne
Numerická klávesnice Ano
Podsvícená klávesnice Ano
Rozšiřitelnost Ano
Aktivní chlazení Ano
Materiál konstrukce Plast
Tloušťka (mm) 24,9
Hmotnost (kg) 2,7

 

Závěr

Recenzovaný model nabízí vyvážený výkon, velký displej s vysokou obnovovací frekvencí a kvalitně zvládnuté chlazení procesoru a grafiky. Konektivita je na vysoké úrovni, bohužel je tomu tak také s hlukem při plné zátěži. Kvalitní chladič si vyžádal daň právě stranou akustických vlastností. Procesor poskytuje pro hraní her v kombinaci s uvedenou grafikou optimální výkon, na druhou stranu při náročném pracovním využití by nemusel stačit. Výdrž baterie očekávejte mezi 1–3,5 hodinami v závislosti na zátěži. Pokud hledáte notebook na nejnovější herní pecky, podívejte se na MSI GE66 Raider 10SGS-411CZ.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Acer Nitro 5 NH.Q8KEC.003 | Hodnocení: 85,0 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q8KEC.003

Acer Nitro 5 NH.Q8KEC.003

35 000 Kč Orientační cena