Recenze Apple MacBook Air MQD32CZ/A

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Kvalita konstrukce

Výhodný pro kancelářskou práci

Zápory:

Nemožnost zásahů do hardware

25 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Apple MacBook Air MQD32CZA je zařízením nabízejícím špičkovou kvalitu pro kancelářskou práci. Není stavěný na vysoký herní výkon nebo výpočetně extrémně náročné úkony, ale nabídne vám komfort dostačující pro práci ve všech podmínkách. O tyto možnosti se stará především procesor Intel Core i5 s frekvencí 1,8 GHz a osmi jádry. Pokud vaše požadavky nejsou nejvyšší, můžete se kromě zmiňované bezproblémové práce těšit i z některých starších herních titulů. Grafická karta také není žádným extrémně výkonným dělem, ale opět pro své účely bohatě postačí.

Typ pevného disku je zastoupen variantou SSD. Výrobce u námi vybraného modelu zvolil kapacitu 128 GB. To samozřejmě není hodnota, která by oslnila, a navíc je stejně jako v případě operační paměti 8 GB RAM nemodifikovatelná, jak už tomu v případě počítačových zařízení od Applu bývá.

Notebook disponuje dvěma porty USB 3.0/3.1, ale bohužel nenabízí možnost připojení HDMI. O připojení k síti se pak stará samozřejmé vybavení v podobě Wi-Fi a také Bluetooth 4.0, který zajišťuje možnost bezdrátového přenosu dat.

Zpracování a výdrž

Zpracování je tradičně největší doménou výrobků od Apple a nejinak je tomu v případě tohoto notebooku. Můžete se u něj těšit na opravdu dokonalou konstrukci. Hliníkové šasi nabízí samozřejmě elegantní vzhled a relativně vysokou odolnost, ale také velmi příznivou hmotnost pouhých 1,35 kilogramů, která předurčuje notebook k velmi snadné manipulaci a řadí ho mezi nejlehčí.

Také výdrž je špičková. Notebook by měl díky perfektnímu vyladění hardwaru vydržet na jedno nabití až 12 hodin v provozu, což je opravdu úctyhodná hodnota.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce  Hliník
Velikost displeje (palce ")  13,3
Udávaná výdrž (h)  12
Hmotnost (kg)  1,35
Tloušťka (mm)  17
Typ procesoru  Intel Core i5
Grafická karta  Intel HD Graphics
Typ operační paměti RAM  DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB)  8
Typ pevného disku  SSD
Kapacita pevných disků (GB)  128

Závěr

Notebook se hodí pro všechny kanceláře, které potřebují spolehlivého a rychlého pomocníka ke zpracování nejrůznějších úkonů. Jeho výpočetní kapacita nepostačí pro provoz nejnáročnějších aplikací, ale bohatě zvládne všechny kancelářské úkony. Velmi výraznou doménou je pak kvalita jeho zpracování. Disponuje velmi kvalitní konstrukcí, je lehký a odolný proti poškození. Baterie nabízí skvělou výdrž a přístroj se tak jeví i jako vhodný kandidát pro práci na cestách.

Další recenze

Kompletní porovnání