Menu

Recenze a srovnání LearnEnglish

85,6 % Celkové hodnocení

Více i méně intenzivní studium v kategorii Online jazykové kurzy angličtiny

Klady

  • Na mobil i PC
  • Funguje i offline
  • Možnost volby úrovně až po C2
  • Navíc živé lekce ve skupině nebo s lektorem

Zápory

  • PC kurzy a živé lekce placené
  • Výuka pouze v angličtině
200 Kč/měsíc Orientační cena

Seznámení s portálem

Online kurz angličtiny LearnEnglish od společnosti British Council je zejména populární aplikace na mobilní telefon. Můžete jej spustit i na počítači, tam se ale nabídka lehce odlišuje, a především není dostupná zdarma. Rozhraní portálu i aplikace je velice jednoduché, připravte se ale na to, že není v češtině.

Tento portál má poměrně širokou a netradičně rozdělenou nabídku. V horní liště na domovské stránce máte na výběr několik karet. Pod složkou s online kurzy se skrývá přístup jak k živým online lekcím buď ve skupině, nebo s lektorem, kromě toho ale také kompletní online kurz pro samouky. V dalších kartách potom můžete volně studovat vybranou učební metodu, procvičovat gramatiku, slovíčka nebo se dozvědět něco o tom, jak fungují jazykové úrovně.

Nabídka úrovní angličtiny

Na portálu LearnEnglish probíhá výuka pouze angličtiny. Dočkáte se zde ale všech úrovní jazyka (s ohledem na zvolené lekce a cvičení na webu). Angličtinu zde tedy mohou procvičovat začátečníci i pokročilí. Konkrétně v kompletním online kurzu pro samostudium je potom na výběr maximálně do úrovně C1.

Cvičení, lekce a kurzy jsou spíše všeobecně zaměřeny, z nabídky si ale můžete vybrat zaměření na business angličtinu.

Úroveň Angličtina
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Balíčky slovíček x
Odborné specializace

Služby ke kurzu

Na portálu LearnEnglish se můžete sami zařadit na level, který vám vyhovuje, což není u všech portálů samozřejmostí. V prohlížeči je k dispozici i rozřazovací test, který vám pomůže určit úroveň, v mobilní aplikaci ale není dostupný. Zde už musíte vědět, na jaké úrovni v používání angličtiny jste.

LearnEnglish vás také může připravit na jazykový certifikát IELTS, výuka je ale pojatá jako zvláštní kurz. Zde si můžete zvolit, zda chcete pouze opakování před samotnou zkouškou, nebo kompletního průvodce učivem s online lektorem. Navíc si zde můžete nechat vygenerovat vlastní certifikát.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

1

Možnost volby úrovně

Ano

Rozřazovací test

Ano

Oficiální příprava na certifikát

Ano

Výstupní certifikát

Ano

Podoba výuky

Metoda výuky je založená na různých testech a cvičeních. Mobilní aplikace je tedy vhodná například pro žáky středních škol, kterým pomůže utřídit gramatiku, fráze i slovíčka. Obsahuje všechny metody učení kromě mluvení. Máte ale možnost využít kurz speciálně orientovaný na konverzaci s anglicky mluvícím lektorem. Přímou podporu lektora v aplikaci však nenajdete. Naopak výhodou je možnost naplno využívat aplikaci bez připojení k internetu.

Verze pro prohlížeč je poněkud odlišná. K dispozici zde máte různá cvičení, ale také celé online kurzy angličtiny, které můžete absolvovat buď sami, také ale s anglickým lektorem. K dispozici dokonce máte i živé online lekce s více studenty. Pod odborným dohledem bude učení angličtiny intenzivnější, stojí však nějaké ty peníze. Kromě toho zde máte k dispozici samostatná cvičení na psaní, čtení, poslech i mluvení.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ne

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ano

Možnost lektora

Ano

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Živé skupinové lekce, živé lekce s lektorem

Kompatibilita jazykového kurzu

Online kurz angličtiny LearnEnglish je dostupný ve webovém prohlížeči, má ale i svou vlastní aplikaci. V ní je ale odlišná nabídka, což jsme popsali výše. Stáhnete ji jak na telefony a tablety s operačním systémem Android, tak i na iPhone a iPad s iOS. Proto se hodí především pro ty, kteří chtějí nějakou výuku jazyka, se kterou mohou vyplňovat volné chvíle třeba při cestování. Cvičení v aplikaci jsou totiž dostupná i offline.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Aplikace pro Android

Ano

Aplikace pro iOS

Ano

Aplikace v češtině

Ne

Funguje i offline

Celé lekce

Cena a licence jazykového kurzu

Bezesporu největší výhodou mobilní aplikace LearnEnglish je skutečnost, že si ji můžete stáhnout zcela zdarma. Najdete ji pod názvem LearnEnglish Grammar. Budete ale muset počítat s tím, že na vás čas od času vyskočí nějaká reklama, která může obtěžovat studium.

Verze v prohlížeči má cvičení dostupná zdarma, online kurzy pro samostudium i s lektorem je ale potřeba zaplatit. Předplatné stojí na rok okolo 2 000 Kč, na měsíc je to 6 liber, což je v přepočtu okolo 200 Kč. Individuální lekce s lektorem jsou sice ještě dražší a kupují se po jedné, můžete si ale první vyzkoušet jen za zlomek ceny.

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Ne

Možnost zakoupení

Zdarma, po balíčcích, předplatné

Zakoupení po balíčcích

Ano

Předplatné na určitou dobu

Ano

Varianty předplatného

1 měsíc

Cena předplatného

200 Kč

Možnost doživotní licence

Ano

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Nerelevantní

Zakoupení jako dárek

Ne

Naše hodnocení a závěr

Online anglický kurz LearnEnglish funguje jako mobilní aplikace na mobilní telefony a tablety, nabízí i počítačovou verzi, ta je ovšem odlišná. Největší výhodou mobilní aplikace je to, že je zcela zdarma, a nevýhodou pak výuka v angličtině, kdy vám tvůrci nevysvětlí jednotlivá úskalí ve vašem mateřském jazyce. Chybí zde i online lektor. Ten je dostupný ve verzi pro prohlížeče, za tuto výuku je potřeba zaplatit.

Styl výuky kurzu LearnEnglish trochu připomíná cvičení ze středních škol. Kurz je tedy vhodný hlavně pro žáky a pokročilejší angličtináře, kteří si chtějí procvičit gramatiku a slovíčka, aniž by museli za aplikaci zaplatit. Mohou zde ale studovat i začátečníci, portál nabízí všechny jazykové úrovně. Jestliže hledáte spíše portál i mobilní aplikaci, kde se cizí jazyky učí víceméně hravými metodami, mohlo by se vám zamlouvat Duolingo.

200 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LearnEnglish | Hodnocení: 85,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zkouší různé jazykové kurzy už více než dva roky. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo španělštiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LearnEnglish

LearnEnglish

200 Kč/měsíc Orientační cena