Recenze portálu Prectime.cz 2023 - Vyzkoušeno ✓ | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Prectime.cz

82,0 % Celkové hodnocení

Pro věčné začátečníky v kategorii Online jazykové kurzy angličtiny

Klady

 • Výuka i rozhraní kompletně v češtině
 • Možnost poslechu cizojazyčného rádia
 • Knihovna s tisíci knih a textů
 • Všechny výukové metody
 • Zkušební lhůta zdarma

Zápory

 • Pouze roční nebo doživotní předplatné
 • Nelze vybrat úroveň, začíná od začátku
 • Kurzy bez odborných specializací
 • Není dostupný lektor
2 700 Kč/rok Orientační cena

Seznámení s portálem

Prectime.cz je český portál na výuku cizích jazyků, který funguje už od roku 2015. Staví na tom, že slibuje naučení vybraného cizího jazyka za tři měsíce, a to navíc hravými metodami a lekcemi pouze s délkou okolo 15 minut denně. V celkem 240 animovaných lekcích na vás čeká řada interaktivních cvičení, které by měly z učení udělat spíše zábavnou činnost a také podpořit motivaci.

Nabídka jazyků a jejich úrovní

Jazyky, které na portálu Prectime.cz najdete a můžete je studovat, jsou celkem tři:

 • Angličtina
 • Němčina
 • Španělština

Všechny tři kurzy vás dokáží dostat na jazykovou úroveň B2 v každém z jazyků, jsou proto vhodné spíše pro začátečníky či mírně pokročilé. Sami tvůrci tvrdí, že jsou kurzy nejvíce ideální pro takzvané věčné začátečníky. Více pokročilí a profesionálové se zde bohužel ničemu novému nenaučí a ani si nezopakují své znalosti.

Tyto kurzy nabízejí jen obecné okruhy látky, žádné odborné specializace například pro profesní odvětví zde nenajdete. Nemůžete si zakoupit ani samostatné balíčky se slovíčky, pokud chcete rozšířit svou slovní zásobu, což jiné portály nabízejí.

Angličtina Němčina Španělština
A1
A2
B1
B2
C1 x x x
C2 x x x
Balíčky slovíček x x x
Odborné specializace x x x

 

Kurzy angličtiny na Prectime.cz

Anglické kurzy na této platformě jsou vyučovány v češtině, což přijde vhod všem, kteří se v jiných jazycích tak dobře neorientují. Začínají vždy od úplných jazykových základů a úroveň není možné změnit, roste s tím, jak se posouváte. Maximálně však na level odpovídající úrovni B2. Obdobně je tomu i u dalších jazyků na Prectime.cz.

V online kurzech angličtiny si můžete zvolit jednu z celkem 15 umělých inteligencí, což je v podstatě pojmenovaná animovaná postavička s originální anglickou mluvou, která vás celým kurzem provází. Na výběr máte mezi mluvou s autentickým přízvukem z Velké Británie, Walesu, USA, Austrálie a Indie. Postavičku navíc můžete kdykoliv změnit.

Kurzy němčiny na Prectime.cz

I kurzy němčiny na portálu Prectime.cz začínají téměř od nuly a jejich studiem se dostanete nejvýše na level B2. Také zde je jazykem výuky čeština. Při výběru umělé inteligence, tedy vašeho animovaného průvodce s mluvou rodilých mluvčích, máte tři možnosti.

Kurzy španělštiny na Prectime.cz

Španělština je třetím a zatím (září 2022) posledním jazykem, který můžete na portálu Prectime.cz studovat. I na jeho začátku na vás čeká nejlehčí učivo a jeho náročnost se postupně zvyšuje až do levelu B2. Lekcemi s českým zadáním vás bude provádět umělá inteligence s originální španělskou mluvou. Můžete si vybrat ze čtyř postaviček s katalánským nebo latinskoamerickým přízvukem.

 

Služby ke kurzům

Prectime.cz a jeho jazykové kurzy cílí spíše na základní nabídku a jednoduchou orientaci. Proto zde nenajdete žádné doplňkové služby ani možnosti, které by výuku mohly usnadnit.

Portál Prectime.cz pravděpodobně nepotěší pokročilejší studenty, protože zde výuka všech cizích jazyků začíná vždy nejlehčí úrovní a její obtížnost se zvyšuje až postupně. Nemáte možnost si úroveň zvolit sami, ani vám ji nepřiřadí vstupní test pokročilosti, máte zkrátka pouze jednu volbu, což nemusí vyhovovat všem.

Lekce nenabízejí oficiální přípravu na mezinárodní zkoušky, je proto jen na vás, zda vám tyto kurzy budou dostačovat, pokud o nějaký jazykový certifikát stojíte. Rovněž zde nečekejte ani výstupní certifikát o absolvování kurzu, největší odměnou se vám stanou vámi nabyté znalosti.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

3

Možnost volby úrovně

Ne

Rozřazovací test

Ne

Oficiální příprava na certifikát

Ne

Výstupní certifikát

Ne

Podoba výuky

V online jazykových kurzech na Prectime.cz na vás čekají všechny metody výuky, což je rozhodně výhodou. Procvičíte zde jak psaní a čtení pro rozšíření slovní zásoby, tak i poslech pro naučení výslovnosti. V tomto případě kromě nahrávek přímo v kurzu doporučujeme využít i možnost poslechu rádiových stanic, které portál nabízí. Ty se hodí pro pasivní poslouchání originální mluvy ve volném čase, což může studiu výrazně pomoct.

Navíc máte skrz portál možnost zaplatit si živou konverzaci například na Skype s rodilým mluvčím přes službu Italki.com. Originální mluvu ve vybraném jazyce uslyšíte po celý kurz, kterým vás provede umělá inteligence s jedním z autentických přízvuků. Jednotlivá cvičení jsou koncipována spíše jednodušší a hravou formou a pro studijní pokrok by mělo stačit jim věnovat i 15-20 minut denně.

Benefitem zejména pro začátečníky je fakt, že všechny jazykové kurzy jsou vyučovány v češtině, tudíž všem příkazům a zadáním porozumíte bez potíží. Nenajdete zde však online lektora, v případě nesnází se ale můžete obrátit alespoň na online zákaznickou podporu v podobě chatu.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ano

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ano

Možnost lektora

Ne

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Rádio, knihovna

Knihovna na Prectime.cz

Zajímavostí a užitečnou funkcí je rozsáhlá knihovna, kterou najdete po přihlášení do vašeho účtu. Nabízí dohromady více než 26 000 cizojazyčných knih a textů ve vyučovaných jazycích. U každého titulu vidíte kromě základních údajů například i skóre obtížnosti.

Mezi všemi tituly můžete pohodlně hledat zrovna to, co potřebujete. Knihy a texty je možné uložit si do oblíbených a vrátit se k nim později. Všechen obsah v knihovně je dostupný bez omezení a zdarma. Máte jej však k dispozici, pouze pokud si zaplatíte předplatné.

 

Kompatibilita jazykových kurzů

Z hlediska kompatibility si Prectime.cz vede poměrně dobře. Cizí jazyky můžete studovat jak ve webové aplikaci v prohlížeči na počítači, tak v mobilní aplikaci. Ta je ovšem dostupná pouze pro telefony s operačním systémem Android, na iPhonech, případně jiných telefonech ji nespustíte.

Aplikace pro iOS byla v uplynulých letech dostupná, nicméně ji tvůrci zrušili a již neplánují její obnovu. Je přitom běžné, že jiné jazykové platformy nabízejí mobilní aplikaci zároveň pro oba rozšířené operační systémy. Na druhou stranu je pozitivem, že jak webové rozhraní, tak i aplikace pro Android je dostupná v češtině, což není vždy samozřejmostí.

K plnohodnotné výuce budete potřebovat internetové připojení. Pokud se ale chcete učit na cestách či odlehlých místech mimo civilizaci (a dosah sítí), umožňují kurzy stažení některých materiálů v PDF formátu, jejich vytištění a ruční vyplňování na starém dobrém papíře.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Aplikace pro Android

Ano

Aplikace pro iOS

Ne

Aplikace v češtině

Ano

Funguje i offline

Jen některé materiály

Cena a licence jazykových kurzů

Online jazykové kurzy na stránce Prectime.cz fungují na bázi předplatného. To je možné zakoupit za 2 700 Kč na rok, nebo za necelých 5 900 Kč s doživotním přístupem. V obou případech však máte k dispozici neomezený vstup do kurzů všech cizích jazyků, mezi nimiž můžete libovolně přepínat. V době recenzování (září 2022) se jedná o angličtinu, němčinu a španělštinu.

Alternativou je také možnost zakoupení ročního balíčku pro více osob, tedy pro firmy, školy a jiné skupiny. Zde se cena odvíjí od počtu osob, více osob ve skupině znamená výhodnější cenu za jednotlivce. Celkem můžete vybírat mezi třemi balíčky: Small, Medium a Large. Poslední možností financování jsou dárkové poukazy.

Výhodou je také možnost zkušební verze na několik dní zdarma, ta vás však bez zaplacení předplatného nepustí dále než na základní seznámení s podobou kurzu, k plnohodnotnému studiu se nedostanete. Přístup k jazykovým kurzům můžete také darovat vašemu blízkému jako dárek, na portálu najdete dokonce několik variant dárkových poukazů.

 

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Ne

Možnost zakoupení

Pouze předplatné

Zakoupení po balíčcích

Ne

Cena za jednu úroveň

Nerelevantní

Cena doplňkových balíčků

Nerelevantní

Předplatné na určitou dobu

Ano

Varianty předplatného

12 měsíců, navždy

Cena předplatného

2 700 až 5 900 Kč

Možnost doživotní licence

Ano

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Ano

Zakoupení jako dárek

Ano

Hlavní klady a zápory

Pokud se rozhodnete učit se cizí jazyky na této platformě, čeká na vás několik benefitů. Tím hlavním je rozhraní i výuka kompletně v češtině, což se hodí pro ty z vás, kteří cizí jazyky neovládáte na vyšší úrovni. Prectime.cz je ideální pro věčné začátečníky, protože začíná vždy nejlehčí obtížností a ke studiu motivuje všemi výukovými metodami, interaktivními lekcemi, možností poslechu rádia ve vybraném jazyce nebo přístupem k více než 26 000 knih a textů.

Kurzy spustíte na počítači, mají i vlastní mobilní aplikaci, což není standardem u všech kurzů. Ta je ovšem určená jen telefonům s Androidem, na iOS se tvůrci vrátit neplánují. Abyste se ke kurzům dostali, musíte si zaplatit jednu ze dvou forem předplatného. Na vyzkoušení máte lhůtu zdarma, v ní se ale ke kurzům nedostanete, pouze k ukázkám. Navíc není možné si zvolit úroveň podle sebe, musíte se studiem jazyka začít od úplných základů.

Kurzy vás mohou naučit jazyk maximálně na úrovni B2, pokročilým proto vyhovovat nebudou. Nenabízí ani žádné odborné specializace či přípravu na mezinárodní zkoušky a některým by mohl chybět i lektor, kterého byste mohli kontaktovat v případě, kdy potřebujete se studiem pomoci, nebo chcete látku vysvětlit podrobněji. Všechny tyto možnosti ale můžete u jiných portálů najít, proto považujeme jejich absenci v tomto případě za zápor. Kurzy navíc vyžadují připojení k internetu, nějaká cvičení je ale možné stáhnout i na místa bez internetu.

Porovnání s alternativami

Jedním z největších nedostatků portálu Prectime.cz je nemožnost zvolit si úroveň. To z alternativních kurzů nabízí například EasyLingo nebo OnlineJazyky (oba mají stejného tvůrce). Lekce zde máte dostupné na bázi předplatného, nebo si je můžete zakoupit po jednotlivých balíčcích dle lekcích nebo jiného obsahu. Navíc nabízejí také o něco více jazykových kurzů.

Ještě širší nabídkou disponuje světově známé Duolingo, to ale nemá (kromě kurzu angličtiny) výuku v češtině, proto nemusí být vhodné pro všechny. Zde se vám ale otevírají brány až do téměř 40 jazyků a přístup je také o něco levnější.

Naše hodnocení a závěr

Online jazykové kurzy na Prectime.cz jsou vyučovány v češtině. Tato platforma v době srovnání (září 2022) nabízí kurzy angličtiny, němčiny a španělštiny. Je vhodná pro úplné začátečníky až mírně pokročilé, lekce na vyšších jazykových úrovních bohužel nenabízí. Nemá ani žádné odborné zaměření. Funguje na bázi předplatného, a to na rok, nebo s doživotním přístupem. Jednorázově vás bude stát minimálně 2 700 Kč, můžete ale využít zkušební lhůtu zdarma.

Hlavní nevýhodou tohoto portálu je pak to, že si nemůžete volit, jaké jazykové úrovně chcete studovat, ale musíte začít vždy od úplného začátku. Ve studiu pomohou interaktivní cvičení pojatá zábavnou formou, kterými navíc provází vámi zvolená animovaná postavička s autentickým přízvukem dle zvoleného jazyka. Studium je ale zaměřeno obecně, není nijak specializováno například dle profesí.

Ačkoli portál nabízí nějaké ty výhody, jako je například přístup k cizojazyčným rádiovým stanicím či knihám, hodí se spíše pro nenáročné uživatele. Chybí zde totiž základní služby, jako je online lektor nebo rozřazovací test na určení úrovně. Jeho hlavní misí je to, že vás naučí základům vybraného jazyka za tři měsíce při studiu i okolo 15 minut denně. Možnost online lektora, rozřazovacího testu a další benefity vás čekají na portálu OnlineJazyky. Ty vyjdou finančně o něco dráž, nicméně nabízejí i vyšší úrovně jazyků.

2 700 Kč/rok Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Prectime.cz | Hodnocení: 82,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zkouší různé jazykové kurzy už více než dva roky. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo španělštiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Prectime.cz

Prectime.cz

2 700 Kč/rok Orientační cena