Menu

Recenze a srovnání Onyx Boox Poke 4

81,1 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii S displejem o úhlopříčce pod 7 palců

Klady

  • Wi-Fi i Bluetooth
  • 16GB kapacita
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Nižší rozlišení displeje
  • Není vodotěsná
  • Bez audio výstupu
3 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Čtečka elektronických knih Poke 4 od výrobce Onyx Boox může být zajímavou variantou pro všechny, kteří hledají čtečku s 6″ displejem a co nejnižší hmotností. Ta se u tohoto modelu drží na 150 gramech, což je v době psaní recenze (leden 2023) jedno z nejnižších čísel v našem srovnání. Toho je docíleno především díky celoplastovému provedení, které ale bohužel není voděodolné. Máte na výběr ze dvou barevných variant, čtečku zakoupíte v černém i bílém provedení.

Displej je kvalitnějšího typu e-ink Carta, čtečka má ale oproti jiným modelům v současné době již nižší rozlišení, které může výslednou jemnost obrazu poněkud zhoršovat. Nabídne ale 16GB vnitřní úložiště, čímž poskytne dostatek prostoru na všechny vaše tituly. Ty můžete stáhnout pomocí Wi-Fi, čtečka Poke 4 má dále Bluetooth pro spárování například se sluchátky. Ovládá se dotykem a dobíjení je pomocí USB-C konektoru. Kapacita baterie dosahuje 1 500 mAh, což by mohlo vydržet zhruba na měsíc používání.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Onyx Boox

Velikost displeje (")

6

Kapacita (GB)

16

Rozšiřitelná paměť

Ne

Typ displeje

E-ink Carta

Dotykový displej

Ano

Rozlišení (px)

1 024 x 758

Nasvícení displeje

Ano

Výdrž/kapacita baterie

1 500 mAh

Voděodolnost

Ne

Připojení

USB-C

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ano

Audio výstup

Ne

Materiál

Plast

Barevné varianty

Černá, bílá

Hmotnost (g)

150

Rozměry v*š*h (mm)

153 x 107 x 7

Hlavní klady a zápory

Čtečka si ve srovnání s ostatními modely vede dobře na poli konektivity, má Wi-Fi i Bluetooth. Navíc potěší vysokou kapacitou úložiště 16 GB, což ne všechny čtečky nabízejí, úložiště ale není možné rozšířit SD kartou. Benefitem je také nízká hmotnost 150 gramů. Negativně naopak hodnotíme fakt, že čtečka není odolná vůči vodě a nemá ani audio výstup pro zapojení sluchátek drátově.

Porovnání s alternativami

Pokud sháníte čtečku s podobnou pořizovací cenou, ale kvalitnějším obrazem, nabízí se PocketBook 632 Touch HD 3. Tento model má také stejně velkou kapacitu úložiště, stejnou kapacitu baterie a je navíc voděodolný. Je však osazen starším typem konektoru microUSB a má nepatrně větší rozměry. Pokud pro vás kompaktní rozměry a nízká hmotnost nejsou nutností a upřednostníte raději opravdu kvalitní zobrazení, můžete zvážit investici například do modelu Pocket Book 741 InkPad Color, který umí zobrazovat i barvy.

Závěr

Onyx Boox Poke 4 je základní čtečka menších rozměrů, která potěší především nízkou hmotností, a tak se mimo jiné hodí také na časté přenášení. Vede si dobře z hlediska konektivity, má Wi-Fi i Bluetooth, na druhou stranu se budete muset smířit s nižším rozlišením displeje. Velikost úložiště činí 16 GB, není jej ale už možné rozšířit. V podobné cenové relaci jako alternativu s kvalitnějším obrazem doporučujeme PocketBook 632 Touch HD 3.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Onyx Boox Poke 4 | Hodnocení: 81,1 %
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára svou slovní zásobu pravidelně zdokonaluje čtením knih, které má na denním pořádku. Dobře ví, že tištěné knihy nejsou vždy praktické, proto nedá dopustit na svoji již několikátou čtečku knih. Může vám tak s čistým svědomím doporučit ty nejlepší o úhlopříčce jak do 7 palců, tak o 7 a více palcích. Také dobře ví, jak je důležité pohodlné ovládání a kvalitní displej a vřele navrhuje střídání tištěných knih a čtečky dle potřeby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Onyx Boox Poke 4

Onyx Boox Poke 4

3 800 Kč Orientační cena