Recenze Onyx Boox Poke 4 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Onyx Boox Poke 4

81,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Wi-Fi i Bluetooth
  • 16GB kapacita
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Nižší rozlišení displeje
  • Není vodotěsná
  • Bez audio výstupu
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Čtečka elektronických knih Poke 4 od výrobce Onyx Boox může být zajímavou variantou pro všechny, kteří hledají čtečku s 6″ displejem a co nejnižší hmotností. Ta se u tohoto modelu drží na 150 gramech, což je v době psaní recenze (leden 2023) jedno z nejnižších čísel v našem srovnání. Toho je docíleno především díky celoplastovému provedení, které ale bohužel není voděodolné. Máte na výběr ze dvou barevných variant, čtečku zakoupíte v černém i bílém provedení.

Displej je kvalitnějšího typu e-ink Carta, čtečka má ale oproti jiným modelům v současné době již nižší rozlišení, které může výslednou jemnost obrazu poněkud zhoršovat. Nabídne ale 16GB vnitřní úložiště, čímž poskytne dostatek prostoru na všechny vaše tituly. Ty můžete stáhnout pomocí Wi-Fi, čtečka Poke 4 má dále Bluetooth pro spárování například se sluchátky. Ovládá se dotykem a dobíjení je pomocí USB-C konektoru. Kapacita baterie dosahuje 1 500 mAh, což by mohlo vydržet zhruba na měsíc používání.

Hlavní klady a zápory

Čtečka si ve srovnání s ostatními modely vede dobře na poli konektivity, má Wi-Fi i Bluetooth. Navíc potěší vysokou kapacitou úložiště 16 GB, což ne všechny čtečky nabízejí, úložiště ale není možné rozšířit SD kartou. Benefitem je také nízká hmotnost 150 gramů. Negativně naopak hodnotíme fakt, že čtečka není odolná vůči vodě a nemá ani audio výstup pro zapojení sluchátek drátově.

Porovnání s alternativami

Pokud sháníte čtečku s podobnou pořizovací cenou, ale kvalitnějším obrazem, nabízí se PocketBook 632 Touch HD 3. Tento model má také stejně velkou kapacitu úložiště, stejnou kapacitu baterie a je navíc voděodolný. Je však osazen starším typem konektoru microUSB a má nepatrně větší rozměry. Pokud pro vás kompaktní rozměry a nízká hmotnost nejsou nutností a upřednostníte raději opravdu kvalitní zobrazení, můžete zvážit investici například do modelu Pocket Book 741 InkPad Color, který umí zobrazovat i barvy.

Závěr

Onyx Boox Poke 4 je základní čtečka menších rozměrů, která potěší především nízkou hmotností, a tak se mimo jiné hodí také na časté přenášení. Vede si dobře z hlediska konektivity, má Wi-Fi i Bluetooth, na druhou stranu se budete muset smířit s nižším rozlišením displeje. Velikost úložiště činí 16 GB, není jej ale už možné rozšířit. V podobné cenové relaci jako alternativu s kvalitnějším obrazem doporučujeme PocketBook 632 Touch HD 3.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Onyx Boox Poke 4 | Hodnocení: 81,1 %
Karolína Šerá se dokáže rychle zorientovat v základních parametrech a díky nastudování informací z prověřených zdrojů rozumí i těm nejmenším detailům, a to nejen u čteček knih. Poradí vám, jaký typ displeje je kvalitnější a jaké možnosti připojení čtečky mohou mít. Navíc pravidelně hlídá trh a kontroluje dostupnost srovnávaných produktů. Autorsky stojí i za tématy školních batohů, domovních alarmů nebo online jazykových kurzů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Onyx Boox Poke 4

Onyx Boox Poke 4

4 000 Kč Orientační cena