Menu

PocketBook 743G InkPad 4 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii S displejem o úhlopříčce 7 a více palců

Klady

  • Zabudovaný reproduktor
  • Komfortní zobrazení
  • Velká paměť

Zápory

  • Trochu těžší
  • Vyšší cena
  • Pomalejší reakce
6 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Čtečka knih PocketBook 743G InkPad 4 navazuje na starší verzi PocketBook 740 InkPad 3 Pro, které dávali uživatelé nejvyšší hodnocení. InkPad 4 si zachovala kvality předchozího modelu, jako je velmi jemné rozlišení displeje 1872 x 1404 px i jeho velikost 7,8″, takže umožňuje velmi komfortní čtení díky velkému prostoru. Velikostí odpovídá klasické vázané knize a bude proto vyhovovat i pro delší čtení. Na pohodlí ubírá její trochu vyšší váha 265 g.

Snadno se používá nejen díky dotykovému displeji a manuálním tlačítkům ve spodní části, ale i širokým možnostem nastavení vzhledu a velikosti textu. Nasvícení displeje umožňuje změnit teplotu podsvícení i zvolit automatický režim osvětlení. Displej rychle přepnete do černého režimu pro čtení v noci a potlačuje i modré světlo. Paměť čtečky se nedá rozšířit pomocí SD karty, ale vzhledem k její velikosti s nadprůměrnými 32 GB to není potřeba.

Čtečka má oproti své předchůdkyni i větší kapacitu baterie 2 000 mAh a na jedno nabití může vydržet až 4 týdny. Její tělo tvoří pevný plast, který je v zadní části vroubkovaný a snižuje riziko vyklouznutí z ruky, chrání ji i voděodolné provedení umožňující ponoření. Čtečka zobrazuje knihy ve velkém množství formátů, nechybí ani přehrávání audioknih a převod textu na řeč díky vestavěnému reproduktoru nebo přes Bluetooth do sluchátek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

PocketBook

Velikost displeje (")

7,8

Kapacita (GB)

32

Rozšiřitelná paměť

Ne

Typ displeje

E-ink Carta

Dotykový displej

Ano

Rozlišení (px)

1872 × 1404

Nasvícení displeje

Ano

Odstíny šedé

16

Výdrž/kapacita baterie

2 000 mAh (až 4 týdny)

Voděodolnost

Ano (IPx8)

Připojení

USB-C

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ano

Audio výstup

Ne

Materiál

Plast

Barevné varianty

Černá, stříbrná

Hmotnost (g)

265

Rozměry v*š*h (mm)

189,5 × 134 × 8

Hodnocení uživatelů

Uživatelé jsou u čtečky PocketBook 743G InkPad 4 nejvíc spokojení s velikostí a přehledností displeje a kvalitou jeho zobrazení, při porovnání s předchozím modelem InkPad 3 jim přijde i více kontrastní. Vyhovuje jim i snadná obsluha a čtení textu v češtině. Někteří uživatelé kritizují rychlost reakcí čtečky vzhledem k její ceně nebo to, že do čtečky není možné přidat další aplikace.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní klady čtečky PocketBook 743G InkPad 4 patří její velký displej s jemným rozlišením a přizpůsobitelným podsvícením, které umožňují komfortní čtení. Čtečka má solidní zpracování včetně odolnosti proti vodě, výdrž až 4 týdny a intuitivní snadné ovládání včetně mechanických tlačítek. K největším nevýhodám patří pomalejší reakce a trochu vyšší cena.

Porovnání s alternativami

Pokud vám čtečka PocketBook 743G InkPad 4 nevyhovuje, můžete zvolit například Onyx Boox Note Air 2. Stojí sice výrazně víc, ale v balení má i fyzické pero pro psaní poznámek a nechybí ani audio výstup pro připojení sluchátek. Jako levnější alternativu doporučujeme PocketBook 700 ERA Stardust Silver s menší kapacitou 16 GB a kompaktnějším displejem.

Závěrečné shrnutí

Čtečka PocketBook 743G InkPad 4 potěší i poměrně náročné uživatele schopné kompromisu, kteří do čtečky nechtějí investovat nejvyšší částky. Setkáte se tak s pomalejší reakční dobou, zato má kvalitní displej se skvělými vlastnostmi, intuitivní ovládání, zabudovaný reproduktor a nadstandardně vysokou paměť 32 GB. Pro náročnější uživatele vyžadující další práci s dokumenty doporučujeme Onyx Boox Note Air 2.

6 400 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: PocketBook 743G InkPad 4 | Hodnocení: Velmi dobré

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze PocketBook 743G InkPad 4

PocketBook 743G InkPad 4

6 400 Kč Orientační cena