Menu

Recenze a srovnání Onyx Boox Note Air 2

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii S displejem o úhlopříčce 7 a více palců

Klady

  • Kapacita úložiště 64 GB
  • Wi-Fi i Bluetooth
  • Reproduktor i mikrofon
  • Odolné hliníkové tělo

Zápory

  • Vysoká cena
  • Není voděodolná
  • Paměť nelze rozšířit
  • Vyšší hmotnost
12 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Hledáte-li pokročilou čtečku, která nabídne nadstandardní vlastnosti a vyhoví i náročnějším uživatelům, můžeme vám Onyx Boox Note Air 2 jen doporučit. Jedná se o poměrně nový model (srpen 2023), který má jako jeden z mála modelů na trhu kovové, konkrétně hliníkové tělo. To je nejen designovým, ale také ochranným prvkem. Čtečku můžete sehnat ve dvou barvách, tmavě zelené a tmavě modré.

 

Nejdůležitější částí čtečky je vždy její displej. Ten u modelu Note Air 2 je se svými 10,3 palci opravdu prostorný, navíc pokročilejšího typu E-ink Carta a vysokého rozlišení 1 872 x 1 404 pixelů, což by mělo nabídnout kvalitní obraz. Displej je možné nasvítit. Je dotykový, jak je tomu u novějších modelů běžné, navíc k čtečce v balení obdržíte také vysoce citlivé pero, které rozšiřuje možnosti ovládání i používání čtečky. K zařízení je navíc možné dokoupit i klávesnici a používat ji jako kapesní notebook.

Čtečka Onyx Boox potěší svou velkou kapacitou, nabídne až 64 GB vnitřního úložiště. Operační paměť má poté také pro čtečky nadstandardní kapacitu 4 GB a baterie s vysokou kapacitou 3 000 mAh vydrží dlouho, výrobce slibuje až 4 týdny (pro úsporný režim). K zařízení můžete připojit příslušenství nebo jej nabíjet skrze vestavěný USB-C port, kromě toho ale bude kompatibilní i s bezdrátovými doplňky, jelikož disponuje Bluetooth připojením.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Onyx Boox

Velikost displeje (")

10,3

Kapacita (GB)

64

Rozšiřitelná paměť

Ne

Typ displeje

E-ink Carta

Dotykový displej

Ano

Rozlišení (px)

1872 × 1404

Nasvícení displeje

Ano

Výdrž/kapacita baterie

3 000 mAh (až 4 týdny)

Voděodolnost

Ne

Připojení

USB-C

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ano

Audio výstup

Ano

Materiál

Hliník

Barevné varianty

Modrá, zelená

Hmotnost (g)

420

Rozměry v*š*h (mm)

229,4 × 195,4 × 5,8

Hlavní klady a zápory

U tohoto modelu velmi kladně hodnotíme zejména parametry týkající se displeje, jako je jeho vyšší rozlišení a rovněž i celkovou prostornost. Pokud hledáte čtečku knih s opravdu velkým displejem, tato by vás mohla potěšit. Je posazena do hliníkového těla, které nabídne vysokou odolnost, spolu s velikostí čtečky ale zapříčiňuje také její vysokou hmotnost. Se 420 gramy se zařízení může pronést.

Benefitem čtečky Onyx Boox Note Air 2 je přítomnost Wi-Fi i Bluetooth připojení a rovněž i mikrofonu a reproduktoru. Po připojení klávesnice ji můžete používat jako malý notebook, její možnosti využití se rozšiřují i díky peru v balení. Čtečka však není voděodolná a záporem může pro někoho být i její vysoká cena.

Porovnání s alternativami

Čtečku Onyx Boox Note Air 2 pro účely srovnání porovnáme s jí podobným modelem v našem výběru, a to Onyx Boox Nova Air od stejného výrobce. Model Nova Air je o něco menší, jeho displej má úhlopříčku 7,8″. Mohl by vyhovovat těm z vás, kteří požadujete čtečku s pokročilými funkcemi, ale Note Air 2 by pro vás byla zbytečně velká.

Připravte se ale na to, že Nova Air má o polovinu menší kapacitu úložiště (32 GB) a nemá audio výstup. Na druhou stranu je téměř o polovinu lehčí, jeho tělo je kromě kovu vyrobeno i z lehkého plastu. Kapacitu baterie mají obě čtečky podobnou, recenzovaný model Note Air 2 ji má vyšší, na druhou stranu je jeho větší displej energeticky náročnější.

Závěr

Onyx Boox Note Air 2 je čtečka vhodná i pro náročnější uživatele. Disponuje kvalitním displejem a řadou nadstandardních funkcí, v balení k ní najdete pero, nebo si ji díky klávesnici můžete přeměnit v malý notebook. Vyniká mezi čtečkami prostorným displejem, vysokou kapacitou úložiště nebo hliníkovým tělem, na druhou stranu ale i vyšší hmotností. Pokud hledáte podobný model, který je ale o něco lehčí a kompaktnější, mohla by se vám líbit čtečka Onyx Boox Nova Air.

12 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Onyx Boox Note Air 2 | Hodnocení: Výborné
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára svou slovní zásobu pravidelně zdokonaluje čtením knih, které má na denním pořádku. Dobře ví, že tištěné knihy nejsou vždy praktické, proto nedá dopustit na svoji již několikátou čtečku knih. Může vám tak s čistým svědomím doporučit ty nejlepší o úhlopříčce jak do 7 palců, tak o 7 a více palcích. Také dobře ví, jak je důležité pohodlné ovládání a kvalitní displej a vřele navrhuje střídání tištěných knih a čtečky dle potřeby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Note Air 2

12 800 Kč Orientační cena