Recenze Onyx Boox Note Air 2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Onyx Boox Note Air 2

93,4 % Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii S displejem o úhlopříčce 7 a více palců

Klady

  • Kapacita úložiště 64 GB
  • Wi-Fi i Bluetooth
  • Reproduktor i mikrofon
  • Odolné hliníkové tělo

Zápory

  • Vysoká cena
  • Není voděodolná
  • Paměť nelze rozšířit
  • Vyšší hmotnost
12 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Hledáte-li pokročilou čtečku, která nabídne nadstandardní vlastnosti a vyhoví i náročnějším uživatelům, můžeme vám Onyx Boox Note Air 2 jen doporučit. Jedná se o poměrně nový model (srpen 2023), který má jako jeden z mála modelů na trhu kovové, konkrétně hliníkové tělo. To je nejen designovým, ale také ochranným prvkem. Čtečku můžete sehnat ve dvou barvách, tmavě zelené a tmavě modré.

 

Nejdůležitější částí čtečky je vždy její displej. Ten u modelu Note Air 2 je se svými 10,3 palci opravdu prostorný, navíc pokročilejšího typu E-ink Carta a vysokého rozlišení 1 872 x 1 404 pixelů, což by mělo nabídnout kvalitní obraz. Displej je možné nasvítit. Je dotykový, jak je tomu u novějších modelů běžné, navíc k čtečce v balení obdržíte také vysoce citlivé pero, které rozšiřuje možnosti ovládání i používání čtečky. K zařízení je navíc možné dokoupit i klávesnici a používat ji jako kapesní notebook.

Čtečka Onyx Boox potěší svou velkou kapacitou, nabídne až 64 GB vnitřního úložiště. Operační paměť má poté také pro čtečky nadstandardní kapacitu 4 GB a baterie s vysokou kapacitou 3 000 mAh vydrží dlouho, výrobce slibuje až 4 týdny (pro úsporný režim). K zařízení můžete připojit příslušenství nebo jej nabíjet skrze vestavěný USB-C port, kromě toho ale bude kompatibilní i s bezdrátovými doplňky, jelikož disponuje Bluetooth připojením.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Onyx Boox

Velikost displeje (")

10,3

Kapacita (GB)

64

Rozšiřitelná paměť

Ne

Typ displeje

E-ink Carta

Dotykový displej

Ano

Rozlišení (px)

1 872 x 1 404

Nasvícení displeje

Ano

Výdrž/kapacita baterie

3 000 mAh (až 4 týdny)

Vodotěsnost

Ne

Připojení

USB-C

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ano

Audio výstup

Ano

Materiál

Hliník

Barevné varianty

Modrá, zelená

Hmotnost (g)

420

Rozměry v*š*h (mm)

229,4 x 195,4 x 5,8

Hlavní klady a zápory

U tohoto modelu velmi kladně hodnotíme zejména parametry týkající se displeje, jako je jeho vyšší rozlišení a rovněž i celkovou prostornost. Pokud hledáte čtečku knih s opravdu velkým displejem, tato by vás mohla potěšit. Je posazena do hliníkového těla, které nabídne vysokou odolnost, spolu s velikostí čtečky ale zapříčiňuje také její vysokou hmotnost. Se 420 gramy se zařízení může pronést.

Benefitem čtečky Onyx Boox Note Air 2 je přítomnost Wi-Fi i Bluetooth připojení a rovněž i mikrofonu a reproduktoru. Po připojení klávesnice ji můžete používat jako malý notebook, její možnosti využití se rozšiřují i díky peru v balení. Čtečka však není voděodolná a záporem může pro někoho být i její vysoká cena.

Porovnání s alternativami

Čtečku Onyx Boox Note Air 2 pro účely srovnání porovnáme s jí podobným modelem v našem výběru, a to Onyx Boox Nova Air od stejného výrobce. Model Nova Air je o něco menší, jeho displej má úhlopříčku 7,8″. Mohl by vyhovovat těm z vás, kteří požadujete čtečku s pokročilými funkcemi, ale Note Air 2 by pro vás byla zbytečně velká.

Připravte se ale na to, že Nova Air má o polovinu menší kapacitu úložiště (32 GB) a nemá audio výstup. Na druhou stranu je téměř o polovinu lehčí, jeho tělo je kromě kovu vyrobeno i z lehkého plastu. Kapacitu baterie mají obě čtečky podobnou, recenzovaný model Note Air 2 ji má vyšší, na druhou stranu je jeho větší displej energeticky náročnější.

Závěr

Onyx Boox Note Air 2 je čtečka vhodná i pro náročnější uživatele. Disponuje kvalitním displejem a řadou nadstandardních funkcí, v balení k ní najdete pero, nebo si ji díky klávesnici můžete přeměnit v malý notebook. Vyniká mezi čtečkami prostorným displejem, vysokou kapacitou úložiště nebo hliníkovým tělem, na druhou stranu ale i vyšší hmotností. Pokud hledáte podobný model, který je ale o něco lehčí a kompaktnější, mohla by se vám líbit čtečka Onyx Boox Nova Air.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Onyx Boox Note Air 2 | Hodnocení: 93,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína se dokáže rychle zorientovat v základních parametrech a díky nastudování informací z prověřených zdrojů rozumí i těm nejmenším detailům, a to nejen u čteček knih. Poradí vám, jaký typ displeje je kvalitnější a jaké možnosti připojení čtečky mohou mít. Navíc pravidelně hlídá trh a kontroluje dostupnost srovnávaných produktů. Autorsky stojí i za tématy školních batohů, domovních alarmů nebo online jazykových kurzů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Note Air 2

12 500 Kč Orientační cena