Menu

Oral-B Genius X 20100S White – Recenze, testy a srovnání

88,9 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Oscilační zubní kartáčky

Klady

  • Vysoký počet kmitů
  • Režim pro citlivé zuby
  • Propojení s telefonem
  • Zabudovaný časovač
  • Včetně pouzdra

Zápory

  • 1 hlavice v balení
  • Bez UV sterilizátoru
  • Vyšší cena
3 000 Kč Orientační cena

Elektrický zubní kartáček Oral-B Genius X 20100S White patří mezi moderní oscilačně-rotační varianty a vyznačuje se tím, že je vybavený umělou inteligencí. Díky tomu dosáhnete ještě lepších výsledků při čištění zubů.

Základní charakteristiky

Elektrický zubní kartáček Oral-B Genius X 20100S White pochází z dílny výrobce Braun a nabízí opravdu slušný počet oscilací 10 500 za minutu, díky čemuž vykoná až 48 000 pulzací za minutu. S touto hodnotou se přitom řadí mezi ty nejlepší elektrické rotační kartáčky na trhu. Tato varianta se vyznačuje kulatou kartáčkovou hlavou a od ostatních modelů se liší dokonale zkosenými vlákny, díky kterým je čištění ještě účinnější.

Největší zajímavostí je zde však umělá inteligence, která rozpoznává váš styl čištění a každý den vás povede k nejlepším výsledkům – ve spojení s konektivitou Bluetooth vám totiž dává zpětnou vazbu v reálném čase. Zubní kartáček totiž můžete propojit s mobilní aplikací, kde lze sledovat přesnou polohu a kontrolovat vynechaná místa.

Velkou předností je zde také vizuální senzor tlaku, který pomáhá chránit vaše dásně. Senzor se totiž rozsvítí červeně ve chvíli, kdy při čištění příliš tlačíte, k tomu se navíc rychlost zubního kartáčku okamžitě sníží. Tlakový senzor je přitom funkcí, která mnoha konkurentům stále chybí. S ohledem na výbavu zubního kartáčku se tak investice v řádu okolo 3 tisíc korun jistě vyplatí.

Parametr Tento produkt
Počet kmitů (za 1 min)

10 500

Typ napájení

Akumulátor

Výdrž baterie/akumulátoru (dny)

14

Časovač

Ano

Režimy čištění

6

Počet čisticích hlav v balení

1

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

100

Tlakový senzor

Ano

Bluetooth

Ano

Režimy čištění

V rámci čisticích režimů tento model ve srovnání rotačních zubních kartáčků vyniká a co do počtu režimů jej proto můžeme označit jako jeden z nejvybavenějších. Nabídne hned 6 různých módů, pomocí kterých se přizpůsobí nejrůznějším potřebám uživatelů. Jako hlavní je zde režim s označením Denní, který měří dvouminutové čištění (30 vteřin pro každý kvadrant v ústech) a je vhodný pro každodenní použití.

Alternativou k němu je Hloubkový režim nabízející prodloužené tříminutové čištění. Šetrný režim je pak vhodný v případě, že máte citlivé dásně nebo ještě nejste na použití elektrického kartáčku zvyklí. Samozřejmě zde ale nechybí režim pro bělení zubů nebo režim přímo na péči o dásně. Za výhodu považujeme také speciální režim pro čištění jazyka, který u konkurence mnohdy chybí.

Výbava a příslušenství

Za nadstandardní výbavu kartáčku můžeme považovat indikátor SmartRing, pomocí kterého můžeme barevně odlišit svůj kartáček v případě, že v rodině používá více členů stejný model. V balení kromě elektrického kartáčku najdete také jednu čisticí kartáčkovou hlavu Sensi Ultrathin, která má mimořádně tenká vlákna šetrná k dásním, a zároveň běžná tvrdá vlákna proti zubnímu plaku.

Bohužel je ale hlavice v balení skutečně pouze jedna, tudíž lze předpokládat, že budete brzy muset vynaložit další investici do pořízení další. Konkurence přitom leckdy nabízí až 4 různé hlavice v balení, tudíž v tomto ohledu nepatří tento model mezi to nejlepší.

Výhodou však je nabíjecí stojánek, do kterého můžete kartáček po použití vždy odložit a nechat nabít. Stojánek je navíc opatřený dvěma držáky na náhradní kartáčkové hlavy, což usnadňuje jejich skladování. Zajímavostí je zde také cestovní pouzdro, které má na rozdíl od konkurence duální USB nabíječku – na cestách v něm tudíž můžete nabíjet nejen elektrický kartáček, ale také svůj mobilní telefon.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto modelu patří bezesporu výbava umělou inteligencí, která rozpoznává váš vlastní styl čištění a každý den vás dovede k těm nejlepším výsledkům. Tato funkce funguje společně s konektivitou Bluetooth a propojením s aplikací v mobilním telefonu, což ani u dražší konkurence není vždy samozřejmostí.

Výhodou je zde pokročilý tlakový senzor, který rovněž mnoha modelům chybí a který vás upozorní v případě, že na zuby či dásně vyvíjíte přílišný tlak a pomáhá tak předcházet podráždění. Oproti dalším modelům v našem srovnání tento kartáček navíc vyniká 6 režimy čištění, což je jedna z nejlepších hodnot v našem srovnání. K dispozici díky tomu máte nejen klasické či prodloužený režim čištění, ale také speciální režimy pro péči o dásně, bělení zubů nebo čištění jazyka.

Kladně zde hodnotíme také nabíjecí cestovní pouzdro, ve kterém lze pomocí duální USB nabíječky na cestách nabíjet nejen samotný zubní kartáček, ale také telefon. Cestovní nabíjecí pouzdro, je přitom to, co mnohé konkurenci často chybí. Jako nevýhodu zde vnímáme fakt, že je v balení pouze 1 kartáčková hlavice a bude tak brzy nutné dokoupit další. Nevýhodou je také absence UV sterilizátoru, což je v rámci této cenové relace běžné.

Porovnání s alternativami

Chcete-li elektrický zubní kartáček Oral-B Genius X 20100S White porovnat s alternativami, pak za zmínku určitě stojí například dražší Oral-B iO Series 9 Black Onyx, který nabízí magnetické mikrovibrace, se kterými lze dosáhnout ještě lepších výsledků při čištění. Kromě toho disponuje displejem a hned 7 čisticími režimy a samozřejmě mu nechybí tlakový senzor ani nabíjecí stojánek či cestovní pouzdro.

Jako levnější alternativu pak můžeme doporučit například Oral-B Pro 3 3500 Sensitive Clean White, který dosahuje až 8 800 kmitů za minutu a nabídne 3 základní režimy čištění. Jedná se sice o méně vybavený model, avšak seženete jej až o 1 000 Kč levněji.

Závěrečné shrnutí

Elektrický zubní kartáček Oral-B Genius X 20100S White nabízí skvělý poměr ceny a výkonu a má prakticky vše, co by měl kvalitní a spolehlivý elektrický kartáček mít. Jako jeden z mála na trhu disponuje umělou inteligencí, tudíž drží krok s dobou. Nabídne samozřejmě i funkci Bluetooth a připojení k mobilní aplikaci, kde můžete sledovat různé statistiky z vašeho čištění a vylepšovat techniku.

Nadstandardní je zde i senzor tlaku, který se objevuje většinou u dražších kartáčků a který pomáhá předcházet podráždění dásní. Výhodu zde představuje také nabíjecí stojánek a cestovní nabíjecí pouzdro, ve kterém můžete díky duální nabíječce nabíjet nejen kartáček, ale také váš mobilní telefon. Nevýhodou je zde zejména pouze 1 kartáčková hlavice v balení a absence UV sterilizátoru, což je ale v této cenové relaci běžné.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Oral-B Genius X 20100S White | Hodnocení: 88,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem elektrického zubního kartáčku vlastní zkušenosti, o které se s vámi prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Dobře se vyzná v používaných technologiích i technických parametrech a navíc si v této oblasti udržuje aktuální přehled. Díky tomu vám může doporučit vhodný produkt, ať už patříte mezi nenáročné uživatele, nebo bez ohledu na cenu trváte na prémiových funkcích a bohaté výbavě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Oral-B Genius X 20100S White

Oral-B Genius X 20100S White

3 000 Kč Orientační cena